Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ТАВЕГІЛ
Назва: ТАВЕГІЛ | Шукати ТАВЕГІЛ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Clemastine
Виробник: "Novartis Pharma GmbH"; "Novartis Pharma AG"; "Famar Italia S.p.A." для "Novartis Consumer Health S.A.", Німеччина/Італія/Швейцарія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 1 мг № 20 (10х2), № 30 (10х3)
Діючі речовини: 1 таблетка містить клемастину - 1.0 мг
Допоміжні речовини: Магнію стеарат, повідон, тальк, крохмаль маїсовий, лактози моногідрат
Фармакотерапевтична група: Блокатори Н1-рецепторів
Показання: Сінна гарячка, кропив'янка, гостра та хронічна екземи, сверблячі дерматози, контактні дерматити та ін.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1238/02/01
Термін дії посвідчення: з 27.05.2004 до 27.05.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ТАВЕГІЛ
АТ код: R06AA04
Наказ МОЗ: 268 від 27.05.2004


Інструкція для застосування ТАВЕГІЛ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ТАВЕГІЛ

(TAVEGYL®)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: clemastine;(R)-2-[2-[(R)-1-(4-хлорфеніл)-1-фенілетоксі]етил]-1-метилпіролідин (Е)-2-бутенедіоат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглі, плоскі, зі скошеними краями, білого або майже білого кольору, які мають риску з одного боку; на таблетках виробництва

Фамар Італія С. п. А., Італія, та Новартіс Фарма ГмбХ, Німеччина на одному боці з рискою присутнє гравірування ОТ;

склад: 1 таблетка містить клема стину гідрофумарату 1,34 мг, що відповідаєклема стину 1мг;

допоміжні речовини: магнію стеарат, повідон, тальк, крохмаль маїсовий, лактози моногідрат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТС R06A A04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Тавегіл – антагоніст Н1-рецепторів. Належить до антигістамінних засобів групи бензгідрильних ефірів. Тавегілселективно інгібує гістамінні Н1-рецептори та зменшує проникність капілярів. Він здійснює виражену антигістамінну та протисвербіжну дію, яка характеризується швидким початком і значною тривалістю (до 12 год).

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо клемастин майже повністю всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 2 – 4 год. Пікантигістамінної дії препарату спостерігається через 5 - 7 год і продовжується протягом 10 - 12 год, іноді до 24 год. Зв’язування клема стину з білками плазми становить близько 95%.

Виведення з плазми носить двофазний характер, періоди напів виведення 2,7 - 4,5 год і 21 - 53 год відповідно. Клемастин метаболізується в печінці. Основний шлях виведення метаболітів - із сечею (45 - 65%). Незмінена активна речовина виявляється у сечі лише у невеликій кількості.

Показання для застосування. Сінна пропасниця, алергійний риніт, кропив’янка (у т. ч. дермографічна), свербіж, алергійні дерматити і дерматози, контактний дерматит, гостра і хронічна екзема (як допоміжний засіб), алергійні реакції, спричинені лікарськими препаратами, укусами комах.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці

вранці і ввечері. В особливо тяжких випадках добова доза може бути збільшена до 6 таблеток.

Дітям 6-12 років призначають по 1/2 -1таблетці перед сніданком і на ніч. Таблетки слід приймати перед їдою, запиваючи водою.

Дітям до 6 років призначають Тавегіл сироп.

Побічна дія. Слабкість, седативна дія, у деяких випадках, особливо у дітей, відмічається стимулювальна дія на центральну нервову систему; рідко спостерігаються сухість у роті, головний біль, запаморочення, шкірні висипання, нудота, біль у ділянці шлунка, запор.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату або до іншихантигістамінних засобів подібної хімічної структури. Тавегіл не слід призначати дітям до 1 року, а також жінкам у період годування груддю.

Тавегіл, як і інші антигістамінні препарати з холінолітичними властивостями, не слід застосовувати при захворюваннях нижніх відділів дихальних шляхів, утому числі при бронхіальній астмі.

Передозування. Результатом передозування антигістамінних засобів можуть бути як пригнічення, так і збудження ЦНС. Можливі також антихолінергічнісимптоми (сухість у роті, фіксоване розширення зіниць, припливи крові, реакціїз боку травного тракту).

Лікування полягає у виведенні препарату з організму шляхом промивання шлунка, застосування активованого вугілля і в проведенні симптоматичної терапії.

Особливості застосування. Тавегіл слід застосовувати з обережністю при відкритокутовій глаукомі, виразці шлунка за наявності стенозу, пілородуоденальному стенозі, гіпертрофії передміхурової залози із затримкою сечовипускання і закупоркою шийки сечового міхура.

Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами. Пацієнтам, які приймаютьТавегіл, слід бути обережними при керуванні транспортними засобами, при роботіз машинами/механізмами, оскільки Тавегіл може спричинювати седативний ефект.

Застосування у період вагітності і лактації.У періоди вагітності та годування груддю Тавегіл призначають тільки за суворими показаннями. Невелика кількість препарату може надходити в груднемолоко.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Тавегіл, як і інші антигістамінні препарати, потенціює дію седативних засобів, снотворних, інгібіторів МАО та алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі до 30°С. Источник

Термін придатності - 5 років.

Смотрите также: Цены на Тавегил в аптеках


Загрузка...На сайті також шукають: Орунгал, Маалокс інструкція, Декатилен застосування, Нітрогліцерин побічні дії, Соннат протипоказання