Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МУКОСАТ
Назва: МУКОСАТ | Шукати МУКОСАТ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Chondroitine sulfate
Виробник: РУП "Бєлмедпрепарати", Республіка Білорусь
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій, 0,1 г/мл по 2 мл (200 мг) в ампулах № 10
Діючі речовини: 1 мл містить хондроїтину сульфату - 100.0 мг
Допоміжні речовини: Спирт бензиловий, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Різні біогенні препарати
Показання: Остеоартроз, остеохондроз, спондилоартроз тощо; профілактика та лікування ушкоджень суглобів внаслідок фізичних перевантажень; період рековалесценції після переломів кісток; допоміжний засіб при болю в суглобах.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1631/01/01
Термін дії посвідчення: з 02.08.2004 до 02.08.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МУКОСАТ
АТ код: M01AX25
Наказ МОЗ: 589 від 09.11.2005


Інструкція для застосування МУКОСАТ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МУКОСАТ

(MUCOSAT)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: сhondroitin sulfat

основні фізіко-хімічні властивості: безбарвна або безбарвна з жовтуватимвіддтінком рідина із запахом спирту бензилового;

склад : 1 мл містить хондроітина ( у вигляді сульфату) 0,1 г,

допоміжні речовини: спирт бензиловий, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій

 

Фармакотерапевтичнагрупа. Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату. Код АТС М 09АХ 02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Основні діючі речовини препарату - натрієві соліхондроітинсульфату А та С (середня молекулярна маса 11 000 дальтон.) Хондроітину сульфат – високомолекулярний мукополісахарид. Він є основним компонентом протеогліканів, які разом із колагеновими волокнами утворюютьхрящевий матрикс.

 Препарат гальмує процес дегенерації та стимулює регенерацію хрящової тканини, має хондропротективну, протизапальну, аналгезуючудію. Замінює хондроітин сульфат суглобного хряща, катаболізований патологічним процесом. Пригнічує активність ензимів, що викликають деградацію суглобного хряща: інгибує металопротеінази, а саме: лейкоцитарну еластазу. Знижує активність гіалуронідази. Частково блокує викид вільних кисневих радикалів; сприяє блокуванню хемотаксису, антигених детермінант. Стимулює виробкухондроцитами протеогликанів. Впливає на фосфорно-кальцієвий обмін у хрящевійтканині. Дає змогу відновити механічну та еластичну цілісність хрящовогоматрикса. Протизапальний та аналгезуючий ефекти досягаються завдяки зниженнювикида у синовіальну рідину медіаторів запалення та больових факторів черезсиновіоцити та макрофаги синовіальної оболонки, а також внаслідок пригнічення секреції лейкотриєну В 4 та простагландину Е 2.

 Застосування препарату сприяє відновленню суглобної сумки та хрящових поверхонь суглобів, запобігає стисненню з’єднувальноїтканини, виконує роль мастила суглобних поверхонь, нормалізує продукцію суглобної рідини, поліпшує рухливість суглобів, сприяє зменшенню інтенсивності болю, поліпшує якість життя.

 Мукосат сповільнює резорбцію кісткової тканини тазнижує втрати кальцію, прискорює процеси відновлення кісткової тканини.

Фармакокінетика.

 Післявнутрішньом’язового введення хондроітин сульфат проникає у синовіальну рідину. Максимальна концентрація в синовіальній рідині досягається через 4-5 годин після ін’єкції. Виводиться із організму впродовж 24 годин. Елімінується переважно нирками.

Показання до застосування. Препарат застосовують при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів та хребта (первинний артроз, між хребцевий остеохондроз, остеоартроз), при остеопорозі, пародонтопатії, переломах (для прискорення утворення кісткової мозолі), а також з метою лікування наслідків операцій на суглобах.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводять внутрішньом’язово по 1 млчерез день. У разі гарної переносимості дозу збільшують до 2 мл, починаючи зчервертої ін’єкції. Курс лікування –25-35 ін’єкцій. Повторні курси – через 6місяців.

Клінічні данні про призначення препарату Мукосат дітям відсутні.

Побічна дія. При застосуванні препарату можливі алергічні реакції, геморагії у місці ін’єкції.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату, схильність до кровоточивості, тромбофлебіти, вагітність, лактація.

Передозування. На сьогодні про явища передозування при застосуванні препарату Мукосат не повідомлялось. Разом з тим, можна припустити, що при підвищенні вищої добової дози можливе посилення виявлення побічної дії препарату (геморагії, алергічні реакції).

Особливості застосування. Для досягнення стабільного клінічного ефекту необхідно не менше 25 ін’єкцій препарату. Ефект зберігається впродовж багатьох місяців після закінчення лікування. Для попередження загострень застосовують повторні курси лікування.

При алергічних реакціях або геморагіях лікування слід припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з не стероїднимипротизапальними засобами хондроітин сульфат надає можливість зменшити дозуНПЗЗ.

Умови та термін зберігання. Зберігати в прохолодному, захищеному від світла місці при температурі не више 20 0С. Источник

Термін придатності – 2 роки. Забороняється використовувати лікарський засіб після закінчення терміну придатності.

Смотрите также: Цены на Мукосат в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Нольпаза, Кандід інструкція, Застосування препарату Пепонен, Інструкція з використання Фолацин, Показання для застосування Йод, Трисоль побічні дії, Пепсан протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Лазорин