Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ФУРАМАГ®
Назва: ФУРАМАГ® | Шукати ФУРАМАГ® в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Furazidin
Виробник: АТ "Олайнфарм", Латвія
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 25 мг № 30
Діючі речовини: 1 капсула містить: фурагіну розчинного 25 мг
Допоміжні речовини: Магнію карбонат основний, калію карбонат, тальк
Фармакотерапевтична група: Похідні нітрофурану
Показання: Сепсіс; урогенітальні інфекції (цистит, уретрит, простатит); інфекції дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія), опікі, гінекологічні інфекції, холецестит.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4301/01/02
Термін дії посвідчення: з 27.08.2007 по 27.08.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ФУРАМАГ®
АТ код: J01XE03
Наказ МОЗ: 496 від 27.08.2007


Інструкція для застосування ФУРАМАГ®

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФУРАМАГ®

(FURAMAGUM)


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули, циліндричної форми із закругленими краями, що складаються з двох частин, містять порошок від помаранчево-коричневого до червонувато-коричневого кольору; допускається наявність часток білого, жовтого, помаранчевого і помаранчево-коричневого кольору;

склад: 1 капсула містить фурагіну розчинного 25 мг;

допоміжні речовини: магнію карбонат основний, калію карбонат, тальк.


Форма випуску. Капсули.                                                                                  

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Похідні нітрофурану. Код АТС J01X E03.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Фурамаг® – комплексна сполука фурагіну розчинного (солафуру) та магнію карбонату основного у співвідношенні 1 : 1. Сполука має принципово інші фармакологічні властивості, ніж фурагін розчинний – у кислому середовищі шлунка не відбувається її перетворення на фурагін, а її біологічна доступність у 3 рази вища. Фурамаг® не змінює рН сечі і в високих концентраціях циркулює в нирках; не викликає резистентності мікро организмів до препарату. Фурамаг® має широкий спектр антибактеріальної дії. Препарат активний щодо грам негативних та грам позитивних мікро організмів: стафілакоків, Enterobacter aerogenes, Сitrobacter, Proteus mirabilis, Morganella morganii, а найбільшу активність проявляє щодо E.Coli.

Він ефективний під час тяжких інфекцій, коли застосування інших антибактеріальних засобів не ефективне.

Фармакокінетика. Після прийому капсули Фурамагу® в кислому середовищі шлунка не відбувається перетворення фурагіну розчинного у фурагін, тому значно збільшується бактеріостатичний ефект. Препарат всмоктується в дистальному сегменті тонкої кишки шляхом пасивної дифузії. Після всмоктування із травного тракту у систему воротної вени печінки утворюється бактеріостатична концентрація препарату, зникає бактеріємія та поліпшується імунологічний стан організму. Концентрація у крові та тканинах порівняно невелика, що пов’язано зі швидким виділенням. Максимальна концентрація у крові зберігається від 3 до 8 год, у сечі виявляється за 3 - 4 год. Виділення нирками відбувається шляхом секреції через канальці (85%), меншою мірою здійснюється біо трансформація (менше 10%), що відбувається у печінці та нирках. У разі зменшення видільної функції нирок біотрансформується більша частина введеної дози. Метаболізується в печінці.

Клінічно важливим виявився високий вміст препарату в лімфі, внаслідок чого затримується розповсюдження інфекції лімфатичними шляхами. Концентрація в жовчі вища, ніж у сироватці, а в лікворі – нижча, ніж у сироватці. За 4 години після приймання препарату концентрація його у сечі вища, ніж після прийому такої ж дози фурагіну. Всмоктування препарату помітно покращиться, якщо вживати його після їди.




Показання для застосування. Тяжкі захворювання інфекційно-запального характеру, спричинені чутливими до розчинного фурагіну збудниками. Неускладнені інфекції сечовивідної системи (гострі та хронічні цистити, уретрити, пієлонефрити, простатити), дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії, хронічні обструктивні захворювання легенів), шкіри та м’яких тканин, тяжкі інфіковані опіки, гінекологічні інфекції, холецистит, сепсис.

Запобігання інфекції при урологічних операціях, цистоскопії, катетеризації тощо.


Спосіб застосування та дози. Препарат приймають після їди, запиваючи великою кількістю рідини. Дорослим призначають Фурамаг® по 50 - 100 мг (2 - 4 капсули) 3 рази на день. Курс лікування триває 7 - 10 днів. У разі необхідності за 10 - 15 днів курс можна повторити.

Дітям від 1 року до 10 років призначають по 5 мг/кг маси тіла на день за декілька прийомів.

Дітям з масою тіла 30 кг і більше призначають по 50 мг 3 рази на добу.


Діти Добова доза
Вік Маса тіла в кг Мг капсули по 25 мг
1 - 1,5 10 - 13 50 – 65 2 - 3
1,5 - 2 14 - 15 70 – 75 3
3 - 4 16 - 18 80 – 90 3 - 4
5 - 6 19 - 24 95 – 120 4 - 5
7 - 10 24,5 - 30 122,5 – 150 5 - 6
11 років та старше Більше 30 кг 150 6

Якщо один або декілька разів своєчасно не було прийнято чергової дози, курс лікування слід продовжувати у раніше призначених дозах.

Для запобігання інфекцій при урологічних операціях, цистоскопії, катетеризації тощо препарат призначають в вищезазначених дозах.


Побічна дія. У поодиноких випадках можливі головний біль, нудота, блювання, втрата апетиту, алергічні реакції, неврит, поліневрит, порушення функції печінки.


Протипоказання. Підвищена чутливість до препаратів групи нітрофуранів та інших складових препарату; полінейропатія, поліневрит; токсичний гепатит; вагітність і лактація; тяжка ниркова недостатність, в тому числі у хворих, які перебувають на гемодіалізі або перитоніальному діалізі.


Передозування.

Симптоми: головний біль, нудота, шум у вухах, втрата апетиту, алергічні реакції.

Лікування: промивання шлунка, застосування ентеросорбентів, приймання внутрішньо великої кількості рідини. Для купірування симптомів застосовують антигістамінні препарати.


Особливості застосування. Для профілактики невритів одночасно приймати антигістамінні препарати та вітаміни групи В (піридоксин, тіамін).

З обережністю призначати препарат хворим з дефіцитом глюкозо-6-фосфатогідрогенази (можливий ризик розвитку гемолізу).

Під час лікування Фурамагом® годування груддю припиняють.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами не спостерігався.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід застосовувати Фурамаг® одночасно з ристоміцином, левоміцетином, сульфаніламідами, оскільки можливий ризик пригнічення кровотворної системи. Не можна одночасно вживати налідиксову кислоту (зазвичай спостерігається антагонізм). При одночасному використанні з іншими уроантисептиками дія останніх послаблюється.



Не рекомендується одночасне призначення кислот (в тому числі аскорбінову кислоту та інші препарати, які підкислюють сечу, наприклад, хлорид кальцію), внаслідок зменшення виділення з сечею підвищується ризик токсичних явищ.


Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15оС до 25оС. Термін придатності – 3 роки.


Умови відпуску. За рецептом.


Упаковка. По 30 капсул в упаковці.


Виробник. АТ " Олайнфарм". Источник


Адреса. Вул. Рупніцу, 5, Олайне, LV-2114 Латвія.



Смотрите также: Цены на Фурамаг в аптеках




На сайті також шукають: Азогель, Панкреатин 8000 інструкція, Калган застосування, Диклофенак натрію побічні дії, Тексамен протипоказання