Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АТРОПІНУ СУЛЬФАТ
Назва: АТРОПІНУ СУЛЬФАТ | Шукати АТРОПІНУ СУЛЬФАТ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Atropine
Виробник: ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС" м. Харків, Україна
Лікарська форма: Краплі очні
Форма випуску: Краплі очні, 10 мг/мл по 5 мл у флаконах
Діючі речовини: 1 мл крапель містить: атропіну сульфату - 10.0 мг
Допоміжні речовини: Натрію метабісульфіт, натрію хлорид, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Антихолінергічні засоби, які блокують переважно периферичні холінореактивні системи
Показання: Діагностичне розширення зіниці для дослідження очного дна, для досягнення паралічу акомодації з метою визначення істинної рефракції ока, у комплексній терапії запальних захворювань, травм ока і емболій, спазмів центральної артерії сітківки.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/5461/01/01
Термін дії посвідчення: з 28.11.2006 по 28.11.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АТРОПІНУ СУЛЬФАТ
АТ код: S01FA01
Наказ МОЗ: 166 від 17.03.2009


Інструкція для застосування АТРОПІНУ СУЛЬФАТ

IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування препарату


АТРОПІНУ СУЛЬФАТ

(ATROPINI SULFAS)
Загальна характеристика:

мiжнародна та хімічна назви: Atropinе sulfatе, тропі новий ефір d, l-тропової кислоти;

основнi фiзико-хiмiчні властивостi: безбарвна прозора рідина;

склад:   атропіну сульфату - 0,05 г;

допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію піросульфіт, вода для ін’єкцій.


Форма випуску. Очні краплі.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на органи чуття. Мідріатичні і циклоплегічні засоби. АТС S01F  A01.


Фармакологічні властивості. Атропіну сульфат зменшує секрецію слинних та інших залоз, викликає тахікардію, покращує атріовентрикулярну провідність, знижує тонус гладком’язових органів, виражено розширює зіниці (при цьому можливе підвищення внутрішньо очного тиску), викликає параліч акомодації.

Фармакокінетика. Механізм дії обумовлений вибірковою блокадою атропіном м-холінорецепторів (меншою мірою впливає на н-холінорецептори), внаслідок чого останні стають нечутливими до ацетилхоліну, який утворюється в ділянці закінчень постгангліонарних парасимпатичних нервів. Здатність атропіну зв’язуватися з холінорецепторами пояснюється присутністю у його молекулі фрагмента, який надає йому спорідненість із молекулою ендогенного ліганда — ацетилхоліну. Зіниця, розширена атропіном, не звужується при інстиляції холіноміметичних засобів. Максимальний мідріаз настає через 30-40 хвилин і зберігається протягом 7-10 днів, параліч акомодації відповідно через 1-3 години і зберігається 8-12 днів.

Системний ефект атропіну обумовлений його антихолінергічною (холінолітичною) дією і містить у собі пригнічення секреції слинних, шлункових, бронхіальних, потових залоз, підшлункової залози, частішання серцевих скорочень (зменшується гальмуюча дія n.vagus на серце), зниження тонусу гладком'язових органів (бронхіальне дерево, органи черевної порожнини та ін.).

Проникаючи через гематоенцефалічний бар'єр, атропін впливає на ЦНС. Препарат зменшує м'язовий тонус і тремор у хворих паркінсонізмом (центральна холінолітична дія), у терапевтичних дозах атропін збуджує дихальний центр, великі дози атропіну викликають рухові і психічні порушення, судоми, галюцинаторні явища, параліч дихання.

Щоб уникнути системних ефектів атропіну при інтраокуляторному застосуванні препарату необхідно здавити ділянку слізного каналу в момент закапування.

Враховуючи системний вплив атропіну при ковтанні очних крапель, що потрапили через слізний канал в носоглотку, препарат легко всмоктується в шлунково-кишечному тракті, біодоступність препарату становить 50%, період напіввиведения - 13-38 часов, атропін на 50% зв'язується з білками плазми крові, метаболізується в печінці, екскретується нирками на 50% в незмінному стані.


Показання для застосування. Місцево в офтальмології: діагностичне розширення зіниці для дослідження очного дна, для досягнення паралічу акомодації з метою визначення істинної рефракції ока, у комплексній терапії запальних захворювань, травм ока і емболій, спазмів центральної артерії сітківки.


Спосіб застосування та дози. Із лікувальною метою призначають 1-2 краплі 2-6 разів на день. Максимальне розширення зіниць атропіном, що сприяє розслабленню м’язів ока і прискорює регресію патологічного процесу, спостерігається через 30-40 хвилин, мідріаз — 7-10 днів, параліч акомодації відповідно через 1-3 години і 8-12 днів.


Побічна дія. Підвищення внутріочного тиску, гіперемія шкіри вій, гіперемія і набряк кон’юнктиви (особливо при тривалому застосуванні), фотофобія, тахікардія, сухість у роті.


Протипоказання. Атропіну сульфат протипоказаний при глаукомі. З обережністю призначають у похилому віці (після 60 років).


Передозування. Можливе посилення побічної дії і розвиток системних ефектів атропіну: тахікардія, сухість слизових оболонок, запори, затримка сечі, виникнення або посилення симптомів бронхіальної обструкції, зменшення потовиділення, виникнення гіпертермії, особливо у дітей, розвиток рухових і психічних розладів.


Особливості застосування. Призначати атропіну сульфат слід з обережністю в аспекті вибору доз і з урахуванням можливої підвищеної індивідуальної чутливості до нього. При введенні препарату в кон’юнктивальний мішок у вигляді крапель необхідно стиснути ділянку слізних шляхів, щоб запобігти попаданню розчину в слізний канал і його всмоктуванню. В офтальмологічній практиці атропіну сульфат доцільно застосовувати перш за все з лікувальною метою, а з діагностичною краще застосовувати мідріатики менш тривалої дії, зокрема гоматропін (максимальний мідріаз — через 40-60 хвилин, тривалість розширення зіниць і параліч акомодації — 1-2 дні).

Дані про застосування контактних лінз під час використання атропіну сульфату відсутні.


Вагітність та період лактації.

Під час вагітності препарат призначають тільки в разі необхідності. Під час лактації при можливому розвитку системних ефектів при застосуванні очних крапель у матері, атропін проникає в грудне молоко і може викликати у дитини пригнічення дихання и сонливість.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні атропіну сульфату з інгібіторами моноамін оксидази виникають порушення ритму серця, з хінідином, новокаїн амідом — спостерігається сумація холінолітичного ефекту.


Упаковка. Флакон 5 мл.


Умови та термiн зберiгання. Зберігають у добре закупореній тарі, в недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 3 роки.                                           


Умови відпуску. За рецептом.


Виробник. Філія ТОВ „Дослiдний завод „ГНЦЛС”. Источник


Адреса.Україна, м. Харкiв, вул. Воробйова, 8.


Смотрите также: Цены на Атропина сульфат в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Сомазина, Карсил форте інструкція, Корвалтаб застосування, Здоровий сон побічні дії, Мегаплекс протипоказання