Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПІРАЦЕТАМ
Назва: ПІРАЦЕТАМ | Шукати ПІРАЦЕТАМ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Piracetam
Виробник: ВАТ "Фармак", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 0.4 г № 10х3, № 10х6 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 капсула містить пірацетаму - 0.4 г
Допоміжні речовини: Кальцію стеарат, магнію карбонат основний
Фармакотерапевтична група: Ноотропні препарати
Показання: Атеросклероз судин головного мозку, судинний паркінсонізм, явища хронічної церебрально-судинної недостатності з порушенням пам'яті, уваги, мови; захворювання нервової системи та ін.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1878/01/01
Термін дії посвідчення: з 17.09.2004 до 17.09.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПІРАЦЕТАМ
АТ код: N06BX03
Наказ МОЗ: 457 від 17.09.2004


Інструкція для застосування ПІРАЦЕТАМ

ІНСТРУКЦІЯ

 для медичного застосування препарату

ПІРАЦЕТАМ

(PYracetamUM)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назва: Piracetam; 2-оксо-1-піролідинілацетамід;

основні фізико-хімічні властивості: капсули тверді желатинові, корпус ікришечка білого кольору, вміст капсули – кристалічний порошок білого або майже білого кольору;

склад: 1 капсула містить пірацетаму 0,4 г;

допоміжні речовини - кальцію стеарат, магнію карбонат основний.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні препарати. Код ATCN06B X03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Пірацетам посилює синтез дофамінув тканинах головного мозку, підвищує вміст норадреналіну, збільшує кількість ацетилхоліну на синаптичному рівні та щільність холінорецепторів. Препарат позитивно впливає на процеси обміну і кровообігу в мозку, стимулює окисно-відновні процеси, збільшує утилізацію глюкози, покращує регіонарнийкровотік в ішемізованих ділянках мозку, збільшує енергетичний потенціал організму за участю АТФ та аденілатциклази. Пірацетам покращує інтегративнудіяльність головного мозку, сприяє консолідації пам’яті, покращує процеси навчання.

Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо швидко і майже повністю всмоктується в тонкому кишечнику. Біодоступність препарату досягає 100 %. Максимальна концентрація в плазмі крові відзначається через 30 хв., в спинномозковій рідині- через 2 - 8 год. після прийому. Період напів виведення з плазми крові складає 4 - 5 год., зі спинномозкової рідини - 6 - 8 год.. Пірацетам не зв’язується збілками плазми крові і не метаболізується в організмі, добре проникає втканини, через гематоенцефалічний бар’єр і плаценту. Виводиться нирками в незміненому вигляді (протягом 30 год. виводиться 95 % препарату).

Показання для застосування. Пірацетам призначають дорослим і дітям при захворюваннях нервової системи, особливо обумовлених судинними порушеннями, інверсіями обмінних процесів мозку (включаючи людей похилого віку). Неврологічним хворим препарат призначають при атеросклерозі судин головного мозку, судинному паркінсонізмі, інших патологічних процесах з явищами хронічної церебрально-судинної недостатності, що проявляються порушеннями пам’яті, уваги, мови, непритомностями, при порушеннях мозкового кровообігу, коматозних ісубкоматозних станах внаслідок травм мозку та інтоксикацій. Застосовують при захворюваннях нервової системи зі зниженням інтелектуально-мне стичних функційта порушеннями емоційно-вольової сфери. У психіатричній практиці застосовують при невротичних і астеноадинамічних депресивних станах із переважанням ознакадинамії, астенічних, сенесто-іпохондричних порушеннях, ідеаторнійзагальмованості, при мляво апатичних дефектних станах, при шизофренії, припсихоорганічних синдромах різної етіології, сенільних та атрофічних процесах, у комплексній терапії психічних захворювань. Призначають у комплексній терапії старечих деменцій, включаючи хворобу Альцгеймера. У педіатрії Пірацетамзастосовують при астенічних, енцефалопатичних порушеннях, розладах пам’яті, інтелектуальній недостатності та ін. Пірацетам використовують для невідкладної допомоги при абстинент них, пределіріозних і деліріозних станах при алкоголізмі, наркоманіях, у випадку гострого отруєння алкоголем, морфіном, барбітуратами таін. При хронічному алкоголізмі Пірацетам призначають для зменшення явищастенії, інтелектуально-мне стичних та інших порушень психічної діяльності. Препарат доцільно використовувати при гострих вірусних нейроінфекціях у стадії реконвалесценції для зменшення ішемії та гіпоксії мозку. Антигіпоксичну дію препарату необхідно враховувати в комплексній терапії інфаркту міокарда.

Спосіб застосування та дози. Пірацетам призначають внутрішньо до їди, починаючи з 1,2 г (по 0,4 г 3 рази на день) і підвищуючи дозу до 2,4 г (інодідо 3,2 г і більше) на добу. Терапевтичний ефект, як правило, наступає через 2 -3 тижні від початку лікування. Надалі дозу знижують до 1,2 - 1,6 г (0,4 г 3 - 4рази на день).

Дітям від 5 до 16 років - 0,4 г 3 рази на день. Максимальна добова доза-1,8 г. Курс лікування становить від 2 - 3 тижнів до 2 - 6 місяців і в разі необхідності повторюється через 6 - 8 тижнів.

Побічна дія. Пірацетам, як правило, добре переноситься. У деяких хворих можлива підвищена дратівливість, занепокоєння, порушення сну, запаморочення, підвищена стомлюваність, тремор, підвищення лібідо, диспептичніявища (нудота, блювання, діарея); у хворих похилого віку можуть виникати загострення коронарної недостатності, а у хворих на епілепсію можуть частішати епілептичні напади (варто зменшити дозу або припинити приймання препарату). Можливі алергічні реакції, прояви індивідуальної гіпер чутливості.

Протипоказання. Тяжка ниркова недостатність, підвищена чутливість до компонентів препарату, психомоторні порушення, I триместр вагітності, період годування груддю, гостра фаза геморагічного інсульту, безсоння. Не призначають дітям, які хворіють на діабет і при наявності в анамнезі даних щодо алергічних реакцій, пов’язаних із вживанням фруктових соків, есенцій. Препарат у капсулах не рекомендується призначати також дітям до 5 років.

Передозування. Пірацетам малотоксичний, випадки передозування невідомі.

Особливості застосування. Можливо загострення коронарної недостатності в осіб похилого віку, що потребує зниження дози препарату. При виникненні порушень снутреба відмінити вечірню дозу препарату. Застосування препарату допускається прироботі, яка потребує підвищеної уваги (водії, оператори та ін.). З обережністю застосовують для лікування пацієнтів з порушеннями гемостазу, психічними розладами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Призначення Пірацетаму може поєднуватися із психотропними, серцево-судинними та іншими препаратами. Препарат посилює дію антидепресантів. У пацієнтів похилого та старечого віку посилює діюантиангінальних препаратів.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 º С. Источник

Термін придатності. 3 роки.

Смотрите также: Цены на Пирацетам в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Зомета, Кремген інструкція, Застосування препарату Медрол, Інструкція з використання Лазикс, Показання для застосування Лефлок, Мілістан побічні дії, Отипакс протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Ботокс