Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НІТРОСОРБІД
Назва: НІТРОСОРБІД | Шукати НІТРОСОРБІД в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Isosorbide dinitrate
Виробник: ВАТ "Луганський хімфармзавод", м. Луганськ/ТОВ Науково-виробнича фірма "Мікрохім", Луганська обл., м. Рубіжне, Україна/Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 10 мг № 50
Діючі речовини: 1 таблетка містить: ізосорбіду динітрату 10 мг
Допоміжні речовини: Крохмаль картопляний, стеарат кальцію, цукор, лактоза
Фармакотерапевтична група: Препарати, які поліпшують кровопостачання та метаболізм міокарда
Показання: Профілактика нападів стенокардії, хронічна серцева недостатність, синдром легеневої гіпертензії.
Термін придатності: 3 роки.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/6831/01/01
Термін дії посвідчення: з 06.08.2007 по 06.08.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НІТРОСОРБІД
АТ код: C01DA08
Наказ МОЗ: 843 від 18.11.2009


Інструкція для застосування НІТРОСОРБІД

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

НІТРОСОРБІД

(NITROSORBIDE)
Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ізосорбіду динітрат;  1,4:3,6-діангідросорбітол-2,5-динітрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватим   відтінком кольору, з плоскою поверхнею, фаскою;

склад: 1 таблетка містить ізосорбіду динітрату  10 мг;                              

допоміжні речовини:   крохмаль картопляний, стеарат кальцію, цукор.


Форма випуску. Таблетки.


Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Вазодилататори, що застосовуються в кардіології. Органічні нітрати. Код АТС СО 1D А 08.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Периферичний вазодилататор із переважним впливом на венозні судини. Антиангінальний засіб. Механізм дії пов’язаний   із вивільненням активної речовини - оксиду азоту. У гладких м’язах судин оксид азоту   активує гуанілатциклазу та підвищує рівень циклічного 3',5'-гуанозинмоно фосфату, що спричиняє розслаблення гладких м’язів. Під впливом ізосорбіду динітрату артеріоли та пре капілярні сфінктери розслабляються   меншою мірою, ніж великі артерії і вени. Дія ізосорбіду динітрату пов’язана головним   чином, і з зменшенням потреби міокарда в кисні за рахунок зменшення перед навантаження (розширення периферичних вен і зменшення припливу крові до правого передсердя) та після навантаження (зменшення загального периферичного судинного опору), а також із безпосередньою коронаророзширювальною дією. Ізосорбіду динітрат сприяє перерозподілу коронарного кровотоку в ділянки зі зниженим кровозабезпеченням. Підвищує   толерантність до фізичних навантажень у пацієнтів   з ішемічною хворобою серця, стенокардією. При серцевій недостатності препарат сприяє розвантаженню міокарда за рахунок зменшення перед навантаження,   знижує тиск у малому колі кровообігу.

Фармакокінетика. При прийманні внутрішньо після всмоктування зі шлунково-кишкового тракту ізосорбіду динітрат зазнає ефекту “першого проходження” через печінку. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1,5-2 годину та становить 7,5 нг/мл. Тривалість терапевтичної дії препарату становить 4-5 годин. Середня біодоступність при пероральному та сублінгвальному застосуванні становить відповідно 22 %. Ізосорбіду   динітрат метаболізується з утворенням активного метаболіту ізосорбіду-5-моно нітрату, період напів виведення якого становить 5 годин, а також ізосорбіду-2-моно нітрату з періодом напів виведення 2,5 години. Період напів виведення ізосорбіду динітрату при одноразовому прийманні препарату становить 1 годину. Від 80 до 100 % застосованої перорально разової дози виводиться із сечею протягом        24 годин, переважно у формі метаболітів.  


Показання для застосування. Профілактика   нападів стенокардії, хронічна серцева недостатність, синдром легеневої гіпертензії.


Спосіб застосування та дози. При прийманні внутрішньо разова доза становить 10-20 мг або визначається лікарем індивідуально. Звичайно призначають по 1 таблетці 2-3 рази на добу. При необхідності на короткий термін добова доза може бути підвищена до 40-50 мг (по 1 таблетці       4-5 разів на добу). Максимальна добова доза становить 120 мг.   Тривалість лікування визначається індивідуально.


Побічна дія. З боку серцево-судинної системи: можливі запаморочення, головний біль, кволість, рефлекторна тахікардія, скороминуща гіперемія обличчя, відчуття жару, артеріальна гіпотензія; в окремих випадках – почастішання нападів стенокардії. З боку травної системи: можливі нудота, блювання, поява відчуття легкого печіння язика, сухість у роті. З боку центральної нервової системи: можливі сонливість, нечіткість зору, рідко - колапс. Алергічні реакції: можливий шкірний висип. Можливе виникнення толерантності до ізосорбіду динітрату або перехресної толерантності до інших нітратів.  


Протипоказання. Виражена артеріальна гіпотонія (систолічний артеріальний тиск – менше        90 мм рт. ст., діастолічний артеріальний тиск – менше  60 мм рт. ст.), колапс, шок, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, констриктивний перикардит, тампонада серця, токсичний набряк легенів, стани, що супроводжуються підвищенням внутрішньо черепного тиску (в тому числі геморагічний інсульт, черепно-мозкова травма), закрито кутова глаукома з високим внутрішньо очним тиском, анемія, ниркова/печінкова недостатність, гіпертиреоз. Підвищена чутливість до нітратів.


Передозування. Внаслідок передозування, як і при застосуванні всіх органічних нітратів, може виникати ортостатична гіпотензія та рефлекторна тахікардія. У   зв‘язку з цим можна чекати появи головного болю, нападів кволості, запаморочення, підсиленого серцебиття, нудоти, блювання, артеріальної гіпотензії. Можлива   метгемоглобінемія. Терапевтичні заходи потрібно насамперед спрямовувати на підвищення артеріального тиску, причому в легких випадках достатньо покласти пацієнта, підвести йому ноги. У більш серйозних випадках, при колаптоїдному стані, необхідно вжити заходи щодо боротьби з шоком. Потрібно відновити об’єм циркулюючої крові (інфузія кровозамісних рідин або фізіологічного розчину); у тяжких випадках можна провести інфузію норадреналіну або допаміну. При утворенні метгемоглобіну, залежно від тяжкості стану, лікар може призначати такі антидоти для лікування метгемоглобінемії, як вітамін С - 1 г перорально; метиленовий синій - до 50 мл 1 % розчину внутрішньо венно; толуїдиновий синій - спочатку         2-4 мг/кг маси тіла внутрішньо венно; оксигенотерапія, гемодіаліз, транс фузійна терапія.  


Особливості застосування. Препарат приймається перорально і   не призначений для купірування нападів стенокардії. Препарат з обережністю застосовують для лікування пацієнтів із порушеннями мозкового кровообігу, з аортальним і/або мі тральним стенозом; пацієнтів, схильних до ортостатичної гіпотензії; пацієнтів літнього віку. У період лікування, особливо у разі поступового збільшення дози, необхідний контроль артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Частий прийом високих доз може спричинити   виникнення “нітратної” толерантності. Для подолання толерантності до препарату рекомендується утриматися від його приймання на       36-72   годин, замінивши його на цей час іншими антиангінальними засобами, і потім продовжити лікування в   звичайних дозах або в поєднанні з іншими препаратами. Виникнення “нітратного” головного болю на початку лікування можна попередити поступовим підвищенням дози або призначенням валідолу та ненаркотичних аналгетиків (кислота ацетил саліцилова, парацетамол, аналгін). Під час лікування препаратом слід утриматися від вживання алкоголю.

Вплив на керування автомобілем та   іншими механізмами.

У період лікування не рекомендується керувати транспортними засобами та займатись іншими потенційно небезпечними видами діяльності, оскільки при регулярному застосуванні ізосорбіду динітрату знижується здатність до концентрації уваги та швидкість психомоторних реакцій.

Препарат застосовують, запиваючи невеликою кількістю води.Вагітність і період годування груддю.

У період вагітності призначають тільки за суворими показаннями, після оцінки реального співвідношення користь/ризик.

Досвіду застосування препарату в педіатричній практиці немає.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.  Одночасне застосування вазодилататорів, блокаторів кальцієвих каналів, бета-адреноблокаторів, опіоідних аналгетиків, трициклічних антидепресантів, алкоголю може посилити гіпотензивну дію ізосорбіду динітрату. При одночасному застосуванні симпатоміметичних засобів (адреналін, ефедрин, норадреналін, гістанін, ацетилхолін, нафтизин, мезатон, ізадрин та ін. антигіпертензивні препарати) можливе зниження антиангінального ефекту ізосорбіду динітрату.

Неможливе одночасне застосування ізосорбіду динітрату та силденафілу, який призначають при еректильній дисфункції, внаслідок посилення антигіпертензивної   дії таблеток Нітросорбід.


Умови та термін зберігання. Зберігати подалі від вогню в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 30 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 3 роки.


Умови відпуску. За рецептом.


Упаковка. По  50 таблеток у контейнері полімерному, вкладеному в пачку із картону.


Виробник. ТОВ НВФ “Мікрохім”.

Адреса. 93009,   Луганська область, м. Рубіжне, вул. Леніна, 33. Источник

Тел.: (06453) 7-82-17, тел./факс: (06453) 7-63-98.Смотрите также: Цены на Нитросорбид в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Оксибрал, Тизин інструкція, Ципрофарм застосування, Пантокальцин побічні дії, Диприван протипоказання