Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЛОПЕРАМІД-ЛХ
Назва: ЛОПЕРАМІД-ЛХ | Шукати ЛОПЕРАМІД-ЛХ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Loperamide
Виробник: ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0,002 г № 10, № 20 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить: лопераміду гідрохлориду 0,002 г
Допоміжні речовини: Крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, кислота стеаринова, поліві-нілпіролідон низькомолекулярний медичний, магнію стеарат
Фармакотерапевтична група: Симптоматичні засоби для лікування діареї
Показання: Симптоматичне лікування гострої та хронічної діареї; зменшення об'єму випорожнень у пацієнтів з поверхневою ілеостомою після колектомії або поширених резекцій кишечнику.
Термін придатності: 5 років.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/6919/01/01
Термін дії посвідчення: з 17.08.2007 по 17.08.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЛОПЕРАМІД-ЛХ
АТ код: A07DA03
Наказ МОЗ: 483 від 17.08.2007


Інструкція для застосування ЛОПЕРАМІД-ЛХ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


ЛОПЕРАМІД-ЛХ

(LOPERAMIDЕ-LH)Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: лоперамід, 4-[4-(4-хлорфеніл)-4-гідроксипіперидин о]-N,N-диметил-2,2-дифенілбутираміду гідро хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки від білого до білого с жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 таблетка містить 0,002 г (2 мг) лопераміду гідро хлориду;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, кислота стеаринова, поліві-нілпіролідон низь комолекулярний медичний, магнію стеарат.


Форма випуску. Таблетки.


Фармакотерапевтична група. Антидіарейні препарати. Код АТС А 07D A03.


Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка Таблетки Лоперамід-ЛХ – протидіарейний засіб симптоматичної дії, що забезпечується зменшенням перистальтики кишечнику, результатом чого є уповільнення просування його вмісту та збільшення часу для абсорбції води і електролітів. Препарат має також анти секреторний вплив, що реалізується завдяки опіоїдним рецепторам, а також шляхом блокування простагландину Е2a і пригнічення блокування ацетилхоліну. На відміну від інших опіоїдних агоністів лоперамід зв’язує кальмодулін – білок, що регулює кишковий транспорт іонів. Препарат підвищує тонус анального сфінктера. Лоперамід вільний від морфіноподібної дії на центральну нервову систему, що властива іншим опіатоподібним агоністам.

Фармакокінетика. Через 1 годину після прийому всередину 85 % лопераміду виявляється в шлунково-кишковому тракті, 5 % – в печінці, 0,04 % – в мозку. Максимальна концентрація лопераміду в плазмі крові визначається через 4 години; час напів виведення дорівнює 17-     40 годинам. В об’ємі 5 % лопераміду виводиться із сечею у вигляді метаболітів, 25 % – з калом, 70 % знову всмоктується у кишечнику. Після всмоктування в об’ємі 30 % лоперамід знову потрапляє до кишечнику, в об’ємі 40 % метаболізується в печінці та у вигляді кон’югатів виділяється з жовчю. При нормальній функції печінки рівень лопераміду в плазмі крові і сечі низький, при порушеннях функції печінки можливе підвищення його концентрації в організмі.


Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострих і хронічних проносів різної природи: алергічної, емоційної, лікарської, зумовленої рентгенівським опроміненням, у зв’язку із зміною режиму харчування та якісного вмісту їжі, при порушеннях метаболізму і всмоктування, як допоміжний засіб при діареї інфекційної природи, а також при синдромі подразненої товстої кишки, при виразковому коліті, після накладання ілеостоми.

Спосіб застосування та дози. Для дорослих і дітей понад 5 років у гострих випадках діареї початкова доза становить відповідно 2 таблетки та 1 таблетку, потім по 1 таблетці
(2 мг) після кожного акту дефекації. При хронічних діареях початкова доза для дорослих складає – 2 таблетки (4 мг), для дітей – 1 таблетка (2 мг) щодня, потім встановлюють підтримуючу дозу до отримання випорожнень нормальної консистенції 1-2 рази на добу. Максимальна добова доза при гострій і хронічній діареї - не більше 8 таблеток (16 мг) для дорослих і 3 таблеток (6 мг) на 20 кг маси тіла – для дітей. Після отримання нормальної дефекації або за відсутності дефекації протягом 12 годин прийом препарату припиняють.


Побічна дія. Можлива реакція підвищеної чутливості   у вигляді висипання на шкірі, болю в нижній ділянці живота, відчуття дискомфорту. Вказані явища спостерігаються, як правило, при тривалому застосуванні препарату. Іноді можливі нудота, блювання, головний біль, втомлюваність, сонливість або безсоння, запаморочення, сухість у роті, тривала затримка акту дефекації. В поодиноких випадках може бути кишкова непрохідність.


Протипоказання. Препарат протипоказаний при тривалій затримці акту дефекації, при захворюваннях з небажаним гальмуванням перистальтики (ілеус, субілеус), при гострому виразковому коліті (псевдомембранозному, що пов’язаний з лікуванням антибіотиками широкого спектра), вагітності (І триместр), лактації, підвищеній чутливості до препарату.

Препарат у цій лікарській формі не застосовують у дітей до 5 років.


Передозування. При передозуванні препарату, симптомами якого є кишкова непрохідність, сонливість, порушення координації рухів, атаксія, міоз, м’язовий гіпертонус, пригнічення дихання, як антидот використовують налоксон (внутрішньо венно в дозі 0,4 мг/мл з 2-3-хвилинними інтервалами, багаторазово), оскільки тривалість ефекту Лопераміду-ЛХ знаходиться в межах 1-3 годин. Далі необхідне посилене спостереження за хворим протягом        48 годин.


Особливості застосування. Препарат призначений тільки для симптоматичного лікування проносів. Якщо відома причина захворювання, необхідне застосування етіотропних засобів. Препарат не замінює антибактеріального лікування при інфекційних захворюваннях, його не застосовують для початкової терапії гострої дизентерії (виражена гарячка, кров’янистий кал). При лікуванні проносів треба вживати заходів щодо заміщення втраченої води і електролітів, дотримуючись дієти. При гострій діареї, якщо протягом 48 годин поліпшення не настало, прийом таблеток Лопераміду-ЛХ припиняють.

З обережністю призначають хворим з порушеннями функції печінки.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Небажано призначати Лоперамід-ЛХ разом з атропіном та іншими холінолітичними засобами, уникаючи взаємопосилення їх ефекту.


Умови та термін зберігання. В захищеному від світла місці при температурі не вище +25º С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 5 років.


Умови відпуску. Без рецепта.


Упаковка. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 1 або 2 контурні чарункові упаковки в пачці з картону.


Виробник. ЗАТ “Лекхім-Харків”. Источник


Адреса. 61115, м. Харків, вул. 17-го Партз’їзду, 36.

Смотрите также: Цены на Лоперамид в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Аспетер, Пароксин інструкція, Зестра застосування, Зентел побічні дії, Фармасепт протипоказання