Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ТОС-МАЙ
Назва: ТОС-МАЙ | Шукати ТОС-МАЙ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "Laboratorios Alcala Farma S.L." для СП "Сперко Україна", Іспанія/Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки № 8х2
Діючі речовини: 1 таблетка містить: декстрометорфану гідроброміду - 2.0 мг, бензокаїну - 0.2 мг, гуайяколсульфонату калію - 35.0 мг, бензоату натрію - 15.0 мг
Допоміжні речовини: Манітол, плаздон К29/32, тальк, магнію стеарат, есенція анісова, ментол, натрію сахарин
Фармакотерапевтична група: Протикашльові препарати центральної дії
Показання: Симптоматичне лікування сухого подразнюючого кашлю при грипі та інших ГРВІ, гострому трахеїті, бронхіті, ларингіті, коклюші, пневмонії, плевриті, туберкульозі; підготовка пацієнта до бронхоскопії.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2104/01/01
Термін дії посвідчення: з 15.11.2004 до 15.11.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ТОС-МАЙ
АТ код: R05FB02
Наказ МОЗ: 499 від 20.07.2006


Інструкція для застосування ТОС-МАЙ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Тос-Май

(Tos-Mai)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, солодкі на смак;

склад: декстрометорфану гідро броміду 2мг, бензокаїну 0,2 мг, гуайяколсульфонату калію 35 мг, бензоату натрію 15 мг;

допоміжні речовини: манітол, плаздон К 29/32, тальк, магнію стеарат, есенція анісова, ментол, натрію сахарин.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична группа. Протикашльові засоби іекспекторанти. АТС R05FB.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, що маєпротикашльову, муколітичну і відхаркувальну дію. Декстрометорфан впливає на центральну ланку кашльового рефлексу довгастого мозку, підвищуючи кашльовийпоріг. Відзначено також його дію на периферичну ланку кашльового рефлексу шляхом пригнічення аферентних імпульсів, що потрапляють зі слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Будучи D-ізомером леворфанолу, декстрометорфан не має наркотичних і аналгезивних властивостей. За вираженістю протикашльової дії близький до кодеїну, але, на відміну від нього, не викликає залежності, не пригнічує дихальний центр і активність миготливого епітелію дихальних шляхів.

Бензокаїн належить до активних поверхневих місцевооанестезуючих засобів. Не має резорбтивної дії. У складі комбінованих препаратів зменшує болісні відчуття, що виникають при сухому кашлі.

Гуайяколсульфонат калію належить до відхаркувальних препаратів. Стимулює секрецію компонентів бронхіального слизу з низькою в’язкістю, де полімеризує мукополісахариди іпідвищує активність вій миготливого епітелію дихальних шляхів. Зменшує поверхневе натягнення і адгезивні властивості харкотиння, знижує його в’язкістьі полегшує евакуацію з дихальних шляхів. Має слабку антисептичну та анестезую чудію.

Бензоат натрію належить до відхаркувальних засобів прямої дії. При прийомі внутрішньо збільшує секрецію бронхіальних залоз, розріджує мокротиння та полегшує його евакуацію з дихальних шляхів. Маєслабко виражені антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Фармакокінетика. Декстрометорфаншвидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Протикашльовий ефект розвивається через 15-30 хвилин після його прийому внутрішньо і триває 5-6годин. Максимальна концентрація у крові досягається через 2 години. Активнометаболізується в печінці. Період напів виведення складає 6,5 години. Екскретується переважно нирками у вигляді метаболітів і лише незначна кількість в незміненому стані.

Гуайаколсульфонат калію швидко абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Після перорального прийому максимальна концентрація досягається через 1-2 години, а терапевтична концентрація зберігається приблизно 6 годин. Період напів виведення складає 1-2години. Екскретується з харкотинням і виводиться нирками у вигляді метаболітів і в незміненому стані.

Показання для застосування. Симптоматичне лікуванння сухого подразнювального кашлю при грипі та інших гострих респіраторно-вірусних інфекціях, гострому трахеїті, бронхіті, ларингіті, коклюші, пневмонії, плевриті, туберкульозі, при підготовці пацієнта до проведення бронхоскопії.

Спосіб застосування та дози. Дітям старшим 12 років та дорослим звичайно призначають по 1-2 таблетки 4-6 разів на добу (максимум 16 таблеток надобу), дітям від 6 до 12 років - по 1 таблетці 4 рази на добу (максимум 8таблеток на добу), дітям від 2 до 6 років – по ½ таблетки 4 рази на добу (максимум 4 таблетки на добу). З метою досягнення більш швидкої дії препарату таблетки слід повільно розсмоктувати у порожнині рота

Побічна дія. В поодиноких випадках, як правило при порушенні рекомендованого режиму прийому препарату, може виникати сонливість, нудота, біль в животі, пронос, як ізникають після відміни препарату.

Протипоказання.Підвищена чутливість до декстрометорфану та інших компонентів препарату, дихальна недостатність, бронхіальна астма, емфізема легень. Дитячий вік (до 2років).

Передозування.Можливий розвиток нервового збудження, занепокоєння, дратівливості, сплутаності свідомості, які зникають після блювання або промивання шлунка.

Особливості застосування. Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату. При виникненні побічних ефектів препарат слід відмінити. Не рекомендується поєднувати з прийомом алкогольних напоїв та призначати препарат при хронічому кашлі, що пов’язаний з бронхіальною астмою і емфіземою легень. З обережністю призначають в період вагітності, лактації, особам із захворюваннями печінки. У деяких пацієнтів при прийомі препарату може виникати сонливість, зниження реакції, що слід мати на увазі при керуванні транспортними засобами.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Не рекомендується поєднувати зприйомом антидепресантів-інгібіторів МАО (ніаламід, піразидол). Источник

Умови татермін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі в сухому місці, недоступному для дітей. Термін придатності 2 роки.

Смотрите также: Цены на Тос-май в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Стрептоцид, Ацестад 200 інструкція, Застосування препарату Анданте, Інструкція з використання Фарматон, Показання для застосування Ярина, Паноксен побічні дії, Глюкоза -дарниця протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Аспетер