Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ФЛУЗАМЕД
Назва: ФЛУЗАМЕД | Шукати ФЛУЗАМЕД в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Fluconazole
Виробник: Е.І.П.І.Ко., Єгипет
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули тверді желатинові по 150 мг № 1
Діючі речовини: 1 капсула препарату містить: флуконазолу 150 мг
Допоміжні речовини: Лактоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат; склад капсули: желатин, титану діоксид (Е 171), брильянтовий блакитний (Е 133), хіноліновий жовтий (Е 104), кармоїзин (Е 122)
Фармакотерапевтична група: Препарати для лікування грибкових захворювань
Показання: Генітальний кандидоз: вагінальний канди доз. Профілактичне застосування з метою зменшення частоти рецидивів вагінального кандидозу (3 і більше епізодів на рік); канди дозний баланіт.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/7924/01/01
Термін дії посвідчення: з 13.03.2008 по 13.03.2013
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ФЛУЗАМЕД
АТ код: J02AC01
Наказ МОЗ: 123 від 13.03.2008


Інструкція для застосування ФЛУЗАМЕД

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФЛУЗАМЕД

(FLUZAMED)Склад лікарського засобу:

діюча речовина: fluconazole;

1 капсула препарату містить флуконазолу 150 мг;

допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.


Лікарська форма. Капсули тверді желатинові.


Тверді, желатинові капсули (корпус білого кольору, ковпачок – тeмно-блакитного кольору), заповнені порошком білого кольору.


Назва і місцезнаходження виробника.

Е. І. П. І. КО.,” Єгипет.

Вироблено для «УОРЛД МЕДИЦИН», Англія.

Тенс ов Рамадан Сіті, Перша Промислова Зона В 1, а/я 149 Тенс, Єгипет.


Фармакотерапевтична група.

Протигрибкові засоби для системного застосування. Код АТС J02A C01.


Флуконазол є представником класу триазольних протигрибкових засобів, чинить високо специфічну дію, інгібує активність ферментів грибів, залежних від цитохрому P450. Блокує перетворення ланостеролу клітин грибів у ергостерол; збільшує проникність клітинної мембрани, порушує її ріст і реплікацію. Флуконазол діє вкрай вибірково на цитохром P450 грибів, практично не пригнічує ці ферменти в організмі людини (порівняно з ітраконазолом, клотримазолом, еконазолом і кетоконазолом меншою мірою пригнічує залежні від цитохрому P450 окисні процеси в мікро сомах печінки людини). Не має анти андрогенної активністі. Активний при опортуністичних мікозах, у тому числі спричинених Candida spp. (включаючи генералізовані форми кандидозу при імунодепресії), Cryptococcus neoformans і Coccidioides immitis (включаючи внутрішньо черепні інфекції), Microsporum spp. і Trichophyton spp; при ендемічних мікозах, спричинених Blastomyces dermatidis, Histoplasma capsulatum (у тому числі при імунодепресії).

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо флуконазол добре всмоктується, рівні його в плазмі (і загальна біодоступність) перевищують 90 % від рівня флуконазолу в плазмі при внутрішньо венному введенні. Одночасний прийом їжі не впливає на абсорбцію препарату, прийнятого внутрішньо. Концентрація в плазмі досягає піку через 0,5 - 1,5 години після прийому натщесерце, період напів виведення флуконазолу становить близько 30 годин. Концентрації в плазмі прямо пропорційно залежать від дози. 90 % рівень рівноважної концентрації досягається на 4  -5 день лікування препаратом (при прийомі 1 раз на добу).

Флуконазол добре проникає в усі біологічні рідини організму. Концентрації препарату у слині і мокротинні аналогічні його рівням у плазмі. У роговому шарі, епідермісі, дермі і потовій рідині досягаються високі концентрації, що значно   перевищують сироваткові. Концентрація флуконазолу в нігтях після 4-місячного застосування в дозі 150 мг 1 раз на тиждень становила 4,05 мкг/г у здорових і 1,8 мкг/г в уражених нігтях; через 6 місяців після завершення терапії препарат як і раніше визначався в нігтях.

Виведення. флуконазол виводиться в основному нирками; приблизно 80 % прийнятої дози виводиться із сечею в незміненому стані. Кліренс флуконазолу пропорційний кліренсові креатині ну. Метаболітів флуконазолу в периферичній крові не виявлено.

Тривалий період напів виведення флуконазолу з плазми забезпечує ефективність одноразового застосування препарату при вагінальному кандидозі. При курсовому застосуванні за іншими показаннями приймати препарат слід 1 раз на добу або 1 раз на тиждень.


Показання для застосування.

Генітальний кандидоз: вагінальний кандидоз (гострий і хронічний рецидивуючий). Профілактичне застосування з метою зменшення частоти рецидивів вагінального кандидозу (3 і більше епізодів на рік); кандидозний баланіт.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до препарату або до близьких за структурою азольних   сполук, вагітність, період годування груддю, дитячий вік.


Належні заходи безпеки при застосуванні.

З обережністю варто   застосовувати Флузамед пацієнтам із печінковою та/або нирковою недостатністю, лікування можливе лише під контролем лікаря.

Не рекомендується застосовувати препарат Флузамед пацієнтам, які страждають на хронічний алкоголізм.

Лікування препаратом можна починати до одержання результатів посіву й інших лабораторних досліджень, але   проти інфекційну терапію рекомендується відкоригувати, коли результати цих досліджень стануть відомі.

При появі шкірних висипів, спричинених прийомом Флузамеду, пацієнтам із поверхневою грибковою інфекцією застосування препарату варто   припинити і звернутися за консультацією до лікаря.

З появою висипів пацієнтам з інвазивною/системною грибковою інфекцією необхідне ретельне спостереження лікаря   і відміна препарату.


Особливі застереження.

- Застосування у період вагітності або годування груддю.

Небажано застосовувати препарат вагітними, за винятком тяжких або загрозливих для життя форм грибкових інфекцій, якщо передбачуваний ефект переважає можливий ризик для плода.

Флузамед знаходиться у грудному молоці в такій же концентрації, як і в плазмі, тому при його призначенні необхідно   вирішити питання про припинення годування груддю.


- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат не викликає змін психофізичного стану пацієнта, не порушує здатності керувати авто транспортом і працювати   зі складними механізмами.


- Діти.

Ефективність і безпека застосування препарату   дітьми не встановлена. За цієї причини його застосування   дітьми не рекомендується.


Спосіб застосування та дози.

При вагінальному кандидозі   Флузамед приймають одноразово внутрішньо в дозі 150 мг. Для зниження частоти рецидивів вагінального кандидозу препарат може бути застосований у дозі 150 мг 1 раз на місяць. Тривалість терапії визначають індивідуально; вона варіюється від 4 до 12 місяців. Деяким хворим може знадобитися частіше застосування.

При баланіті, спричиненому Candіda, Флузамед призначають одноразово в дозі 150 мг внутрішньо.

Хворим літнього віку за відсутності порушень функції нирок необхідно дотримуватися звичайного режиму дозування препарату.


Передозування.

Описано випадок передозування флуконазолу. У 42-літнього хворого, інфікованого вірусом імунодефіциту людини, після прийому 8,2 г флуконазолу спостерігалися галюцинації і параноїдальна поведінка. Хворий був госпіталізований; стан його нормалізувався протягом 48 годин.

У разі передозування проводиться симптоматична терапія (у тому числі підтримуючі заходи і промивання шлунка).

Флуконазол виводиться, в основному, із сечею, тому форсований діурез може прискорити виведення препарату. Після тригодинного сеансу гемодіалізу концентрація флуконазолу в плазмі зменшується приблизно на 50 %.


Побічні ефекти.

Можливі побічні реакції:

з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, біль у животі, діарея, метеоризм, підвищення показників функції печінки;

з боку центральної-нервової системи: головний біль;

з боку шкіри: шкірний висип.

У деяких хворих, особливо зі СНІДом або зі злоякісними новоутвореннями, під час лікування   цим препаратом і подібними до нього засобами, спостерігалися зміни показників крові, порушення функції печінки й нирок, однак клінічне значення і взаємозв'язок цих небажаних реакцій із прийомом Флузамеду поки що не встановлені.

Іноді виникали ексфоліативні шкірні захворювання, судоми, лейкопенія, тромбоцит опенія й алопеція, проте у цих випадках причинно-наслідковий зв'язок не встановлений.

Відомі поодинокі випадки анафілактичних реакцій, як і при застосуванні інших азолів.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні Флузамеду з варфарином та іншими кумариновими антикоагулянтами підсилюється терапевтична дія останніх.

Сумісний прийом Флузамеду з пероральними гіпоглікемізуючими засобами (хлорпропанід, глібенкламід, гліпізид, тол бутамід) може призвести до розвитку гіпоглікемії (потрібна корекція доз гіпоглікемічних засобів).

При одночасному застосуванні Флузамеду з гідрохлоротіазидом та іншими діуретиками можливе підвищення концентрації флуконазолу в плазмі крові.

Одночасне застосування Флузамеду і фенітоїну може призвести до підвищення концентрації останнього в плазмі крові. Тому за необхідності комбінованої терапії цими засобами   рекомендується контролю вати концентрацію фенітоїну і коригувати його дозу для підтримки рівня препарату в межах терапевтичних рівнів.

При одночасному застосуванні Флузамеду з рифампіцином необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки дозу Флузамеду доцільно збільшити.

При одночасному застосуванні Флузамеду і теофіліну   збільшується період напіврозпаду останнього і підвищується ризик виникнення токсичних ефектів (потрібна корекція дози теофіліну).

При одночасному застосуванні Флузамеду і зидовудину   спостерігається підвищення концентрації останнього в плазмі крові і збільшується ризик розвитку побічних ефектів зидовудину.

Терапевтична дія флуконазолу не змінюється при одночасному прийомі з їжею, а також при сумісному застосуванні з циметидином, антацидами або після тотального опромінення при трансплантації кісткового мозку.

При вивченні взаємодії Флузамеду з антипірином встановлено, що одноразове або тривале застосування Флузамеду не змінює метаболізм антипірину.


Термін придатності.

3 роки.


Умови зберігання.

Зберігати при температурі 15 - 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.


Упаковка.

1 тверда капсула   по 150 мг у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.


Категорія відпуску. Источник

Без рецепта.


Смотрите также: Цены на Флузамед в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Ацц 200, Циклодинон інструкція, Гатимак в/в застосування, Пульмолор побічні дії, Колпосептин протипоказання