Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПУСТИРНИКА НАСТОЙКА
Назва: ПУСТИРНИКА НАСТОЙКА | Шукати ПУСТИРНИКА НАСТОЙКА в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Leonurus
Виробник: ЗАТ "Фармнатур", м.Одеса, Україна
Лікарська форма: Настоянка
Форма випуску: Настойка по 25 мл у флаконах; флаконах-крапельницях
Діючі речовини: 100 мл настоянки містять трави кропиви собачої п'ятилопатевої та кропиви собачої звичайної - 20.0 г
Допоміжні речовини: Спирт етиловий 70 %
Фармакотерапевтична група: Седативні засоби
Показання: Підвищена нервова збудливість, істерія, безсоння, серцево-судинні неврози, ранні стадії гіпертонічної хвороби.
Термін придатності: 4р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2588/01/01
Термін дії посвідчення: з 25.01.2005 до 25.01.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПУСТИРНИКА НАСТОЙКА
АТ код: N05CM18
Наказ МОЗ: 35 від 25.01.2005


Інструкція для застосування ПУСТИРНИКА НАСТОЙКА

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПУСТИРНИКА НАСТОЙКА

(TINCTURA LEONURI)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Leonurus cardiaca;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зеленувато-бурого кольору, зі слабким ароматним запахом;

склад: настойка трави пустирника у спирті етиловому 70 % (1 : 5).

Форма випуску. Настойка.

Фармакологічна група. Седативні та снодійні засоби. Код АТС N05C M15.

Фармакологічні властивості. Трава пустирника (собачої кропиви) містить стероїдні глікозиди, ефірна олія, стахідрин, алкалоїд леопурин, флавоноїди (кверцетин, рутин, квінквелозид), провітамін А, аскорбінова кислота, сапоніни, цукор, дубильні та барвні речовини, гіркості, мінеральні солі.

Препарати пустирника посилюють процеси гальмування або зменшують процеси збудження в центральній нервовій системі, полегшують засинання та поглиблюють природний сон, сприяють нормалізації артеріального тиску, мають помірну кардіотонічну дію. При тривалому застосуванні не спричиняють звикання, розвитку психічної та фізичної залежності.

Показання для застосування. Настойку пустирника призначають при функціональних розладах діяльності серцево-судинної системи (нейроциркуляторна дистонія за гіпертонічним або кардіальним типом), на початкових стадіях гіпертонічної хвороби (артеріальної гіпертензії), при підвищеній емоційній збудливості, невротичних станах і легких формах порушень засинання та сну.

Спосіб застосування та дози. Настойку пустирникаприймають внутрішньо після їжі. Дорослим призначають по 30 - 50 крапель настойки 3 - 4 рази на день, дітям віком понад 12 років – із розрахунку 1крапля на 1 рік життя.

Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого лікувального ефекту іпереносимості препарату.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри), атакож запаморочення, сонливість, відчуття втоми, зниження розумової та фізичної працездатності.

Протипоказання. Настойка пустирника протипоказана пацієнтам, схильним до гіпотонії (артеріальної гіпотензії), жінкам у періоди вагітності та годування груддю, дітям віком до 12 років та при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.

Передозування. При перевищенні рекомендованих доз препарату можуть спостерігатися запаморочення, сонливість, зниження артеріального тиску.

У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити негайних заходів симптоматичної та підтримуючої терапії (відповідно клінічному стану хворого).

Особливості застосування.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.

У період лікування настойкою пустирника пацієнту слід утримуватися від керування транспортними засобами та виконання іншої роботи, що потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Настойка пустирника може потенціювати фармакологічні ефекти седативних, снодійних, аналгетичних, антигіпертензивнихпрепаратів та серцевих глікозидів, а також підсилює дію алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному (8 – 15 °С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 4 роки. Источник

Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.

Смотрите также: Цены на Пустырника настойка в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Седал-м, Роаккутан інструкція, Бонефос застосування, Атенолол побічні дії, Траумель с протипоказання