Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПАЛІН
Назва: ПАЛІН | Шукати ПАЛІН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Pipemidic acid
Виробник: "Lek" Pharmaceutical Company d.d., Словенія
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 200 мг № 20
Діючі речовини: 1 капсула містить піпемідової кислоти - 200.0 мг
Фармакотерапевтична група: Похідні нафтиридину
Показання: Гострі та хронічні інфекції сечових шляхів, спричинені чутливими до перапарту бактеріями; тривала терапія при пієлонефриті; рецидивуючий цистит у жінок.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0209/01/01
Термін дії посвідчення: з 11.12.2003 до 11.12.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПАЛІН
АТ код: J01MB04
Наказ МОЗ: 573 від 11.12.2003


Інструкція для застосування ПАЛІН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПАЛІН

(PALIN®)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: піпемідова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: двоколірні (кришка зелена – тіло кольору слонової кістки), непрозорі капсули, що містять жовтувато-білий гігроскопічний порошок;

склад: 1 капсула містить 200 мг піпемідової кислоти;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Хінолони. Код АТС J01M B04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Уроантисептикхінолонового ряду. Діє бактерицидно. Активний відносно до більшостіграм негативних мікро організмів (у тому числі Escherichia coli, Proteus,Klebsiella spp., Shigella spp., Salmonella spp.) і деяких грам позитивних мікро організмів, зокрема Staphylococcus aureus.

Фармакокінетика. Піпемідова кислота добре всмоктується зшлунково-кишкового тракту. У сечі вона досягає високих концентрацій. Екскретуєтьсянирками практично у незміненому стані. Рівень піпемідової кислоти у сечі перевищує концентрації, необхідні для запобігання більшості інфекцій сечових шляхів.

Показання для застосування.

Гострі та хронічні інфекції сечових шляхів, спричинені бактеріями, чутливими до піпемідової кислоти; тривала терапія при пієлонефриті (у пацієнтів з частими рецидивами).

Рецидивуючий цистит у жінок.

Спосіб застосування та дози. Звичайна доза для дорослого становить 2капсули по 200 мг два рази на добу - вранці і ввечері.

При стафілококових інфекціях – по 2 капсули по 200 мг, три рази надобу.

Тривалість лікування звичайно становить 10 діб, а за необхідності більше, залежно від тяжкості захворювання. Рекомендується вжити заходів для підвищення діурезу хворого при лікуванні піпемідовою кислотою.

При загостренні хронічних інфекцій сечових шляхів у жінок (додатково дотерапії лікарськими формами для прийому внутрішньо призначають цей же препарату лікарській формі супозиторії) 1 супозиторій піхвовий на ніч, протягом 7 - 10діб.

Побічна дія. Піпемідова кислота, як правило, добре переноситься. При появі побічних ефектів припиняти лікування звичайно не потрібно.

Нудота, блювання та діарея зустрічаються рідко і є слабкими.

Побічні ефекти з боку центральної нервової системи спостерігаються рідко. Відмічались розлади зору, збудження, депресія, сплутаність свідомості, галюцинації, тремор, у поодиноких випадках - судоми. Можуть такожспостерігатись розлади сну та сенсорні порушення.

Реакції гіпер чутливості включають висипання на шкірі, слабкий свербіж, фото сенсибілізацію, синдром Стівенса - Джонсона. Шкірні реакції оборотні. Є повідомлення про розвиток анафілактичних реакцій. У зв’язку з можливістю перехресної чутливості до інших хінолонів вимагає обережності лікування пацієнтів, які мали анафілактичну реакцію на будь-який хінолон.

У пацієнтів з недостатністю глюкозо-6-фосфат дегідрогенази можеспостерігатись гемолітична анемія. Може відмічатись еозинофілі я. У хворих похилого віку і пацієнтів з порушеннями функцій нирок може спостерігатисьтромбоцит опенія.

Протипоказання.

Гіпер чутливість до піпемідової кислоти, хінолонів або будь-якого іншого інгредієнта препарату.

Тяжка ниркова недостатність (кліренс креатині ну менше 10 мл/хв), тяжка печінкова недостатність, включаючи цироз печінки, порфірію, захворювання центральної нервової системи (епілепсія та неврологічні стани зі зниженим судомним порогом).

Діти до 15 років.

Передозування. Можуть спостерігатися нудота, блювання, запаморочення, головний біль, сплутаність свідомості, тремор і судоми. Якщо пацієнт не втратив свідомості, рекомендується викликати блювання, призначити промивання шлунка та прийом активованого вугілля.

Піпемідова кислота не виводиться за допомогою гемодіалізу.

При появі побічних ефектів з боку центральної нервової системи (включаючи епілептоформні судоми) призначають симптоматичне лікування (діазепам).

Особливості застосування. Під час лікування пацієнту призначають велику кількість питва.

Треба з обережністю при назначати препарат пацієнтам старше 70 років, оскільки побічні ефекти в осіб похилого віку спостерігаються частіше.

Пацієнта слід попередити про необхідність уникати прямого сонячного світла та штучного ультрафіолетового опромінення під час лікування піпемідовоюкислотою через можливу фото сенсибілізацію.

Можуть розвинутися суперінфекції, спричинені стійкими бактеріями тагрибами.

При тривалому лікуванні піпемідовою кислотою може розвинутисьпсевдомембранозний коліт, тому у разі появи у пацієнта діареї слід вжити відповідних заходів.

Застосування в періоди вагітності та лактації. Безпека застосуванняпіпемідової кислоти під час вагітності та грудного вигодовування невстановлена, тому в цей час Палін не слід застосовувати.

Даних про безпеку застосування піпемідової кислоти вагітними жінками немає. Невідомо, чи проникає даний препарат у жіноче грудне молоко.

Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами. У деяких пацієнтів Палін може впливати на здатність керувати автомобілем або механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Період напів виведення теофіліну збільшується, а кліренс відповідно зменшується при одночасному застосуванні зпіпемідовою кислотою, у зв’язку з чим слід часто контролю вати сироваткові концентрації теофіліну.

Антациди (препарати алюмінію, магнію і кальцію) і сукральфат значно знижують всмоктування піпемідової кислоти, тому їх не слід призначати одночасно. Інтервал між введеннями цих препаратів повинен становити 2-3 години.

Палін може посилювати ефект варфарину, рифампіцину, циметидину тане стероїдних протизапальних препаратів при їх одночасному застосуванні.

Комбінація з аміноглікозидами дає синергічний бактерицидний ефект.

Вплив на результати лабораторних тестів. Може відмічатись хибно позитивна реакція на глюкозу у сечі.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі нижче 25 °С. Источник

Термін придатності – 5 років. Не застосовувати Палін після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Смотрите также: Цены на Палин в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Супрадин, Енгістол інструкція, Ципронат застосування, Зилт побічні дії, Амоксиклав протипоказання