Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МОТИЛІУМ®
Назва: МОТИЛІУМ® | Шукати МОТИЛІУМ® в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Domperidone
Виробник: "Janssen-Cilag S.A."для"Janssen Pharmaceutica N.V.", Франція/Бельгія
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 10 мг № 10, № 30
Діючі речовини: 1 таблетка містить домперидону - 10.0 мг
Допоміжні речовини: Лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картопляний прежелатинізований, повідон К 90, магнію стеарат, олія рослинна гідрогенізована типу 1, натрію лаурилсульфат, гіпромелоза
Фармакотерапевтична група: Препарати, які викликають блювоту та протиблювотні засоби
Показання: Епігастральне відчуття переповнення, відчуття здуття шлунка; відрижка, метеоризм; нудота, блювання; печія з закидом вмісту шлунка до рота або без закиду
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0221/02/01
Термін дії посвідчення: з 23.01.2006 до 23.01.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МОТИЛІУМ®
АТ код: A03FA03
Наказ МОЗ: 22 від 23.01.2006


Інструкція для застосування МОТИЛІУМ®

ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування препарату

  МОТИЛІУМ®

 (MOTILIUM®)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: домперидон;

основні фізико-хімічні властивості: білого або майже білого кольору, круглі, двоопуклі таблетки вкриті оболонкою, з написом “М/10” на одному боці та“Janssen”- на іншому;

склад: 1 таблетка містить 10 мг домперидону;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картоплянийпреже латинізований, повідон К 90, магнію стеарат, олія рослинна гідрогенізованатипу 1, натрію лаурилсульфат, гіпромелоза.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Стимулятор перистальтики. Код АТС АО 3F А 03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Домперидон – антагоніст дофаміну, який має проти блювотні властивості подібно дометоклопраміду та деяких нейролептиків. Однак на відміну від цих лікарських засобів, домперидон має незначну проникність через гематоенцефалічний бар’єр. Застосування домперидону рідко супроводжується екстра пірамідними побічними діями, особливо у дорослих, але домперидон стимулює виділення пролактину згіпофіза. Його проти блювотна дія, можливо, обумовлена поєднанням периферичної (гастро кінетичної) дії та антагонізму до рецепторів дофаміну у тригерній зоніхеморецепторів, яка знаходиться поза гематоенцефалічним бар’єром у зонігастрема. Дослідження на тваринах, а також низькі концентрації, що визначалисьу мозку, вказують на переважну периферичну дію домперидону на рецепторидофаміну.

Дослідження на людях показали, що при внутрішньому застосуванні домперидон збільшує тривалість антральних та дуоденальних скорочень, прискорює

випорожнення шлунка – вихід рідких та напівтвердих фракцій у здорових людей та твердих фракцій у хворих, у яких цей процес був уповільнений, та підвищує тиск сфінктера нижнього відділу стравоходу у здорових людей. Домперидон не впливає на шлункову секрецію.

Фармакокінетика.

Домперидон швидко абсорбується при пероральному прийомі натще, максимальна концентрація в плазмі досягається приблизно через 30– 60 хв. Низька абсолютна біологічна доступність пероральногодомперидону (приблизно 15 %) обумовлена екстенсивним метаболізмом у стінці кишечнику та печінки.

Хоча у здорових людей біологічна доступністьдомперидону зростає при прийомі після їди, хворим зі скаргами шлунково-кишкового характеру слід приймати домперидон за 15 - 30 хв до їжі. Знижена кислотність шлунка зменшує абсорбцію домперидону. Біологічна доступність при пероральному прийомі препарату зменшується після попереднього прийому циметидину або натрію бікарбонату. При пероральному прийомі препарату після їди максимальна абсорбція дещо уповільнюється, а площа під кривою (AUC) дещо збільшується.

При пероральному прийомі домперидон не акумулюється і не індукує власний обмін; максимальний рівень у плазмі через 90хв (21 нг/мл) після двотижневого перорального прийому по 30 мг на день був майже таким же, якпісля прийому першої дози (18 нг/мл). Домперидон на 91 – 93 % зв’язується збілками плазми. Дослідження розподілу домперидону, що були проведені на тваринах за допомогою препарату, міченого радіо активним ізотопом, показали його значний розподіл у тканинах, але низьку концентрацію у мозку. У щурів невеликі кількості препарату потрапляють крізь плаценту. Концентрації домперидону умолоці матері, яка годує груддю у 4 рази нижчі, ніж відповідні концентрації уплазмі.

Шляхом гідроксилювання та N-де алкілування відбувається швидкий та екстенсивний обмін домперидону в печінці.

Дослідження метаболізму in vitro з діагностичним інгібітором показали, що CYP3A4 є головною формою цитохромів Р 450, які залучені до N-де алкілування, беручи до уваги, що CYP3A4 та CYP2Е 1 залучені до ароматичного гідроксилювання домперидону. Виведення з сечею та калом становить відповідно 31 та 66 відсотків від пероральної дози. Виділення препарату в незміненому виглядіі становить невеликий відсоток (10 % з калом та приблизно 1% з сечею). Період напів виведення з плазми після прийому разової дози становить 7 - 9 год у здорових людей, але подовжений у хворих з тяжкою нирковою недостатністю.

Показання для застосування.

Комплекс диспептичних симптомів, що часто асоціюються з уповільненим випорожненням шлунка, шлунково-стравохіднимрефлюксом, езофагітом:

епігастральне відчуття переповнення, відчуття здуття шлунка, біль у верхній частині черева;

відрижка, метеоризм;

нудота, блювання;

печія із закидом вмісту шлунка до рота або безтакого.

Нудота і блювання функціонального, органічного, походження внаслідок прийому їжі, а також спричинені променевою або лікарською терапією. Специфічним показанням є нудота і блювання, спричинені агоністами дофаміну у випадку застосування при хворобі Паркінсона (такими, як L-допа, бромокриптин).

Спосіб застосування та дози.

Рекомендується Мотиліум® приймати перорально до їди. При прийомі препарату після їжі абсорбція дещо уповільнюється.

Хронічна диспепсія.

Дорослі: 10 мг (1 таблетка) 3 рази на добу за 15 –30 хв. до їди і, у разі необхід-ності, перед сном.

При необхідності зазначену дозу можна подвоїти. Максимальна добова доза домперидону - 2,4 мг на кг маси тіла, але не більше 80мг.

Гострий та під гострий стани ( нудота та блювання).

Дорослі: 20 мг (2 таблетки) 3 – 4 рази на добу доїди та перед сном. .

Діти старше 12 років: по 1 або 2таблетки по 10 мг 3 - 4 рази на добу за 15 - 30 хв. до їди, у разі необхідності, перед сном але не більше 80 мг на добу.

Діти з 3 до 12 років: по 0,25-0,5 мг/кг 3 - 4 рази на добу за 15 - 30 хв. до їди. Максимальна добова доза 2,4 мг/кг (але не більше 80 мг на добу).

Немовлятам та дітям з масою тіламенше 35 кг рекомендується суспензія.

При нирковій недостатності рекомендується зменшення частоти приймання препарату.

Побічна дія.

Побічна дія зустрічається у поодиноких випадках; спостерігались окремі випадки спазмів кишечнику. Екстра пірамідні явища рідко спостерігаються у дітей і є винятком для дорослих; їх спонтанна та повна оборотність настає відразу після припинення лікування.

Мотиліум® може індукувати підвищення рівня пролактину в плазмі. У поодиноких випадках ця гіперпролактинемія може стимулювати такі нейроендокринні явища, як галакторея та гінекомастія та аменорея.

При недорозвиненому гематоенцефалічному бар’єрі (наприклад у дітей) або його порушеннях не можна повністю виключити можливість виникнення неврологічних побічних дій.

Вкрай рідко спостерігались алергічні реакції : шкірні висипання, свербіж шкіри.

Протипоказання.

Мотиліум® протипоказаний хворим з встановленою підвищеною чутливістю до препарату та його компонентів.

Не слід застосовувати Мотиліум®, якщо стимуляція рухової функції шлунка може бути небезпечною, наприклад при шлунково-кишковій кровотечі, механічній непрохідності або перфорації кишечнику.

Мотиліум® протипоказаний також хворим з пролактин-секреторною пухлиною гіпофіза (пролактин омою).

Мотиліум® протипоказаний при одночасному прийомі пероральних форм кетоконазолу.

Передозування.

Симптоми: симптомами передозування можуть бути сонливість, дезорієнтація та екстра пірамідні реакції, особливо у дітей.

Лікування: у випадку передозування рекомендується застосування активованого вугілля та пильне спостереження за пацієнтом.

Антихолінергічні препарати, препарати для лікування паркінсонізму або антигістамінні препарати з антихолінергічними властивостями можуть бути ефективні для контролю за екстра пірамідними реакціями.

Особливості застосування.

При спільному прийомі антацидних або анти секреторнихпрепаратів їх слід приймати після їжі, а не до їжі, тобто їх не слід приймати одночасно з Мотилі умом®.

Таблетки Мотиліум® містять лактозцієнтами знепереносимістю лактози, галактоземією та порушеннями всмоктування глюкози/галактози.

Застосування при хворобах печінки: беручи до уваги високий рівень метаболізму домперидону в печінці, слід з обережністю призначатиМотиліум® хворим з печінковою недостатністю.

Застосування при захворюваннях нирок: у хворих зтяжкою нирковою недостатністю (сироватковий креатинін > 6 мг/100 мл, тобто> 0,6 ммоль/л) період напів виведення домперидону зростає з 7,4 до 20,8 год, але рівні препарату в плазмі були нижчими, ніж у здорових добровольців. Оскільки незначний відсоток препарату виводиться нирками у незміненому вигляді, то навряд чи необхідна корекція разової дози у хворих з нирковою недостатністю. Однак при повторному призначенні частота введення повинна бути знижена доодного або двох разів на добу залежно від тяжкості стану, і може виникнути необхідність зниження дози. При тривалій терапії хворі повинні перебувати під регулярним наглядом.

Застосування під час вагітності та лактації: Мотиліум® слід призначати під час вагітності тільки тоді, коли його застосування виправдано очікуваним терапевтичним ефектом та виключає ризик.

При застосуванні Мотиліуму® годувати груддю дитинуне рекомендується, якщо тільки очікувана користь не виправдовує потенційний ризик.

Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з технікою. Мотиліум® у терапевтичних дозах не впливає на розумову активність, здатність керувати автомобілем та працювати з технікою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Антихолінергічні препарати можуть нейтралізуватиантидиспептичну дію Мотиліуму®.

Не слід приймати антацидні та анти секреторні препарати разом з Мотилі умом®, оскільки вони знижують його біодоступність після прийому внутрішньо.

При спільному застосуванні з лікарськими засобами, які значною мірою пригнічують ці ферменти, може виникнути підвищення рівнядомперидону в плазмі. При проведенні досліджень (на здорових добровольцях) взаємодії домперидону з кетоконазолом виявлено, що кетоконазол інгібує Р 4503А 4-залежний первинний метаболізм домперидону, внаслідок чого досягається приблизно трикратне підвищення максимальної концентрації домперидону та AUC уфазі плато.

Приклади інгібіторів цитохрому Р 450 3А 4 також включають такі препарати:

-

протигрибкові препарати азолового ряду;

-

антибіотики з групи макролідів;

-

інгібітори ВІЛ-протеази;

-

нефазодон.

При одночасному застосуванні домперидону в дозі 10мг 4 рази на день та кетоконазолу в дозі 200 мг двічі на день спостерігається подовження інтервалу QT на 10 – 20 мсек. При моно терапії домперидоном як в аналогічних дозуваннях, так і при прийомі добової дози у 160 мг (що у два разивище максимально допустимої добової дози), не спостерігалось клінічно значимих змін інтервалу QT.

Дигоксин або парацетамол при одночасному прийомідомперидону не впливає на рівень цих препаратів у крові.

Мотиліум® може також поєднуватися з:

нейролептиками, дію яких він підсилює;

дофаміненергічними агоністами (бромокриптином,L-допою), небажані периферичні дії яких, такі як порушення травлення, нудота, блювання, він пригнічує без нейтралізації основних властивостей.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 15 до 30 °С вмісці, недоступному для дітей. Источник

Термін придатності - 5 років.

Смотрите также: Цены на Мотилиум в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Тимоген, Тарцева інструкція, Застосування препарату Луцетам, Інструкція з використання Азитрал, Показання для застосування Люгс, Екстра побічні дії, Діоксидин протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Пульсар