Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА
Назва: ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА | Шукати ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Valeriana
Виробник: ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м.Житомир, Україна
Лікарська форма: Настоянка
Форма випуску: Настойка для перорального застосування по 25 мл у флаконах
Діючі речовини: 100 мл настойки містять кореневищ з коренями валеріани подрібнених - 20.0 г
Допоміжні речовини: Спирт етиловий 70 %
Фармакотерапевтична група: Седативні засоби
Показання: Функціональні розлади діяльності центральної нервової системи, серцево-судинної системи; спазми органів шлунково-кишкового тракту.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3505/01/01
Термін дії посвідчення: з 01.08.2005 до 01.08.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА
АТ код: N05CM09
Наказ МОЗ: 384 від 01.08.2005


Інструкція для застосування ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

валеріани настойка

(tinctura Valerianae)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Valerian;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-бурого кольору зі специфічним запахом;

склад: настойка коренів з кореневищами валеріани у спирті етиловому 70 % (1 :5).

Форма випуску. Настойка для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M09.

Фармакологічні властивості. Корені та кореневища валеріани лікарської (Valeriana officinalis) містять алкалоїди валерин і шатинін, метилпірилкетон таефірну олію, до складу якої входять борнеол (природний аналог камфори), ефіриізовалеріанової та ацетоксіізовалеріанової кислот. Завдяки вмісту цього комплексу біологічно активних речовин препарати валеріани зменшують рефлекторну збудливість центральної нервової системи, мають заспокійливу та спазмолітичнудію.

Показання для застосування. Функціональні порушення діяльності центральної нервової системи та серцево-судинної систем (підвищена емоційна збудливість, дратівливість, розлади засинання та сну, невротичні стани, нейроциркуляторні дистонії), а також спазми органів шлунково-кишкового тракту.

Спосіб застосування та дози. Настойку валеріани вживають внутрішньо після їжі.

Дорослим призначають по 20 - 30 крапель настойки 3 - 4 разина день, дітям віком від 12 років та підліткам – по 15 - 20 крапель 2 – 3 разина день.

Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого лікувального ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Сонливість, пригнічення емоційних реакцій, психічна депресія, зниження розумової та фізичної працездатності.

При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

При вживанні препаратів валеріани протягом тривалого часу можуть спостерігатися головний біль, психічне збудження, зниження гостроти слуху та зору, порушення серцевого ритму, пригнічення процесу травлення.

Протипоказання. Настойка валеріани протипоказана хворим на депресію та інші захворювання, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової

системи, дітям віком до 12 років, жінкам у періоди вагітності та годування груддю, а також при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.

Передозування. При перевищенні рекомендованих доз препарату можливий розвиток виражених побічних реакцій: головний біль, запаморочення, сонливість або психічне збудження, загальна слабкість, біль уживоті, нудота, тахікардія.

У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити заходів екстреної допомоги (промивання шлунка, введення активованого вугілля), симптоматичної та підтримуючої терапії відповідно клінічному стану хворого.

Особливості застосування.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.

У період лікування препаратами валеріани пацієнтам слід утримуватися від керування транспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Настойка валеріани може потенціювати дію седативних, снодійних, аналгетичних, спазмолітичних та серцевих засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, прохолодному (8-15°С), захищеному від світла місці. Источник

Термін придатності – 5 років. Не можна застосовувати препарат післядати, зазначеної на упаковці.

Смотрите также: Цены на Валерианы настойка в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Спазган, Віагра інструкція, Гепабене застосування, Ереспал побічні дії, Геримакс протипоказання