Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КОДЕТЕРП
Назва: КОДЕТЕРП | Шукати КОДЕТЕРП в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: Харківське державне фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м.Харків, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки № 10 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить: кодеїну - 8.0 мг, терпінгідрату - 250.0 мг, натрію гідрокарбонату - 250.0 мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, крохмаль картопляний або кукурудзяний, тальк, аеросил
Фармакотерапевтична група: Препарати, які стимулюють відхаркування
Показання: Кашель різного походження, у т.ч. при бронхіті та енфіземі.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3563/01/01
Термін дії посвідчення: з 02.08.2005 до 02.08.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КОДЕТЕРП
АТ код: R05FA02
Наказ МОЗ: 386 від 02.08.2005


Інструкція для застосування КОДЕТЕРП

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

кодЕтерп

(Codеterp)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, з плоскою поверхнею, з фаскою і рискою;

склад: 1 таблетка містить кодеїну фосфату у перерахуванні на кодеїн 8 мг, терпінгідрату та натрію гідро карбонату по 250 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, крохмаль картопляний або кукурудзяний, тальк, аеросил.

Форма випуску.Таблетки.

Фармакотерапевтичнагрупа. Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Похідні опію таекспекторанти. Код АТС R05FA02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Кодетерп – комбінований препарат з протикашльовим і відхаркуючимефектом. Кодеїн є агоністом опіоїдних рецепторів, який виявляє центральну протикашльовудію (за рахунок пригнічення збудливості кашльового центру). Терпінгідрат виявляє відхаркую чий ефект. Натрію гідро карбонат зменшує в’язкість мокротиння за рахунок підвищення рН.

Фармакокінетика.При пероральному застосуванні кодеїн та інші компоненти препарату добре абсорбуються з кишкового тракту. В організмі кодеїн завдяки своїйліпофільності, швидко проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр; накопи чується вжировій тканині, менше – в легенях, печінці, нирках і селезінці. Максимальна дія спостерігається через 30 – 60 хвилин і триває протягом 2 – 6 годин. Кодеїн виводиться у вигляді метаболітів із сечею, частково – з жовчю. Періоднапів виведення становить 3 години. Терпінгідрат і натрію гідро карбонатвиводяться нирками та через дихальні шляхи з бронхіальним секретом.

Показання для застосування. Кашель різної етіології (бронхіт, емфізема ).

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1таблетці 2 – 3 рази на добу. Дітям від 2 до 5 років - по 1/4 - 1 таблетці 2рази на добу; дітям від 5 до 10 років – від ½ до 1 таблетки 3 рази надобу; дітям від 10 до 12 років – по 1 таблетці 1 – 3 рази на добу. Тривалість лікування – 5 діб, у виняткових випадках термін лікування можете збільшити.

Побічна дія. Сонливість і шлунково-кишкові розлади (більу надчеревній ділянці, нудота, блювання, запор), брадикардія, аритмії, гіпотензія, алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, легенева недостатність, пневмонія, бронхіальна астма, алкоголізм, виражена гіпотонзія, аритмії, епілепсія, черепно-мозкові травми, тяжкі захворювання печінки і нирок. Не рекомендується застосовувати препарат вагітним, у період годування груддю, дітям до 2 років.

Передозування.При передозуванні можливі головний біль, сонливість, порушення координації очних яблук, звуження зіниць, порушення дихання, нудота, блювання, запор.

Лікування: промивання шлунка з використанням активованого вугілля. У подальшому проводять симптоматичну терапію. При тяжкому отруєнні хворого слід госпіталізувати. Антидот – налоксон.

Особливості застосування. При застосуванні Кодетерпу слід утримуватися від вживання алкоголю.

За необхідності застосування Кодетерпу в період лактації слід вирішити питання про припинення годування груддю.

Під час лікування утримуватися від занять видами діяльності, які потребують підвищення уваги ташвидких фізичних і психічних реакцій.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні кодеїну, який є складовою частиною Кодетерпу, посилює дію аналгетиків, снодійних і седативних засобів; при застосуванні з левоміцетином гальмується біо трансформація кодеїну в печінці, внаслідок чого посилюється дія кодеїну. При одночасному застосуванні засобів, які справляють гальмівний вплив на центральну нервову систему (снодійні, нейролептики), можливо посилення седативного ефекту та пригнічуючої дії на дихальний центр. Кодеїн посилює дію алкоголю на психомоторні функції. При застосуванні препаратуКодетерпу у великих дозах посилюються ефекти серцевих глікозидів. Адсорбенти, в’яжучі та обволікаючі засоби можуть зменшувати всмоктування компонентівКодетерпу. Источник

Умови татермін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С. Термін придатності – 2 роки.

Смотрите также: Цены на Кодетерп в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Норматенс, Сингуляр інструкція, Застосування препарату Лоратадин, Інструкція з використання Рицинова олія, Показання для застосування Неуробекс, Кандесар побічні дії, Фурамаг протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Сандостатин