Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МОТОРИКС
Назва: МОТОРИКС | Шукати МОТОРИКС в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Domperidone
Виробник: ЗАТ "Київський вітамінний завод", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 0,01 г №10, №10х3 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить: домперідону 0,01 г
Допоміжні речовини: Лактози моногідрат (таблетоза - 80), крохмаль прежелатинізований, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, натрію лаурилсульфат, повідон К-25, магнію стеарат; оболонка: гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), поліетиленгліколь (ПЕГ - 4 000, макрогол), титану діоксид
Фармакотерапевтична група: Препарати, які викликають блювоту та протиблювотні засоби
Показання: Нудота, блювання, гикавка різного генезу; післяопераційна гіпотонія та атонія шлунка і кішечнику, дискінезія жовчовидільних шляхів, метеоризм, рефлюкс-езофагіт, холецистит, холангіт, різні види диспепсії тощо.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3797/01/01
Термін дії посвідчення: з 09.11.2005 до 09.11.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МОТОРИКС
АТ код: A03FA03
Наказ МОЗ: 589 від 09.11.2005


Інструкція для застосування МОТОРИКС

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МОТОРИКС

(MOTORIX)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: domperidone; 5-хлор-1-[1-[3-(2,3-дигідро-2-оксо-1Н-бензимідазол-1-їл) пропіл]-4-піперидиніл]-1,3-дигідро-2Н-бензимідазол-2-он;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, білого кольору, з двоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка, містить домперідону 0,01 г (10 мг);

допоміжні речовини: лактози моногідрат (таблетоза - 80), крохмаль преже латинізований, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, натрію лаурилсульфат, повідон К-25, магнію стеарат; оболонка: гіпромелоза (гідроксипропілм етилцелюлоза), полі етиленгліколь (ПЕГ – 4 000, макрогол), титану діоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при функціональних шлунково-кишкових розладах. Стимулятори перистальтики. Код АТС А 03FА 03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Механізм дії зумовлений блокадоюдопамінових (Д2) рецепторів, завдяки чому усувається гальмуючий вплив допаміну на моторну функцію шлунково-кишкового тракту. Збільшує тривалість перистальтичних скорочень антрального відділу шлунка і дванадцяти палої кишки, прискорює спорожнення шлунка, підвищує тонус нижнього стравохідного сфінктера. Не впливає на шлункову секрецію. Проти блювотна дія зумовлена поєднанням гастро кінетичного ефекту і антагонізму до рецепторів допаміну у тригерній зоні хеморецепторів, розташованій поза гематоенцефалічнимбар’єром. Попереджає розвиток або зменшує вираженість нудоти і блювання.

Фармакокінетика. Після перорального прийому добре всмоктується з ШКТ (прийом їжі або знижена кислотність шлункового соку сповільнюють і зменшують абсорбцію). Час досягнення максимальної концентрації в плазмі крові становить близько 1 години. Зв’язування з білками плазми становить 91-93%. Погано проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр (ГЕБ). Піддається інтенсивному метаболізму в стінці кишечнику і печінки (шляхом гідроксилювання іN-дезалкілювання). Період напів виведення (T1/2) становить 7-9 год. Виводиться з організму кишечником (66%) і нирками (33%).

Показання для застосування.

Диспептичний синдром, що часто асоціюється з уповільненим спорожненням шлунка, шлунково-стравохідним рефлюксом, езофагітом (відчуття переповнення вепігастрії; відчуття здуття живота, біль у верхній частині живота, відрижка, метеоризм, печія);

нудота і блювання функціонального, органічного, інфекційного походження, спричинені радіотерапією, лікарською терапією або порушенням дієти.

Спосіб застосування та дози. При хронічних диспептичних симптомах дорослим призначають по 10 мг (1 таб.) 3 рази протягом доби і, у разі необхідності, додатково перед сном. При недостатньому ефекті зазначену дозу подвоюють.

Дітям старше 5 років призначають по 2,5 мг на 10 кг маси тіла 3 рази протягом доби і, у разі необхідності, додатково перед сном.

При гострих і під гострих станах, насамперед при нудоті і блюванні, дорослим призначають по 20 мг (2 таб.) 3-4 рази на добу і, у разі необхідності, додатково перед сном.

Дітям старше 5 років призначають по 5,0 мг на 10 кг маси тіла 3-4 рази протягом доби і, у разі необхідності, додатково перед сном.

При прийомі препарату після їди абсорбція трохи сповільнюється.

При постійному застосуванні (із приводу хронічних симптомів) слід приймати препарат за 15-30 хвилин до їди.

При нирковій недостатності залежно від ступеня тяжкості рекомендується зменшення частоти прийому препарату до 1-2 разів на добу.

Побічна дія.

З боку травної системи: в окремих випадках - минущі спазми кишечнику (повністю оборотні і зникають після припинення лікування);

з боку центральної нервової системи: рідко - екстра пірамідні розлади;

з боку ендокринної системи: можлива гіперпролактинемія; рідко -галакторея, гінекомастія;

алергічні реакції: рідко - висип, кропив’янка.

Протипоказання. Гіпер чутливість, шлунково-кишкові кровотечі, механічна кишкова непрохідність, гіперпролактинемія, пролактин ома, вагітність, період лактації, дитячий вік (до 5 років та дітям з масою тіла до 20 кг).

Передозування. Симптоми: сонливість, дезорієнтація, екстра піраміднірозлади.

Лікування: застосування активованого вугілля, при виникненніекстра пірамідних реакцій –антихолінергічні засоби, препарати, що застосовуються для лікування паркінсонізму, або антигістамінні препарати з антихолінергічноюдією.

Особливості застосування. З обережністю слід застосовувати при порушеннях функції печінки і нирок.

В період лікування домперідоном грудне вигодовування необхідно припинити.

Не слід призначати для профілактики після операційного блювання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

При одночасному застосуванні з м-холінолітиками і наркотичними анальгетиками знижується вплив домперідону на моторно-евакуатор нудіяльність шлунка і кишечника. Антацидні і анти секреторні препарати знижуютьбіодоступність домперідону. Домперідон знижує гіпопролактинемічний ефектбромокриптину і каберголіну.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 до 25º С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Источник

Термін придатності – 1 рік.

Смотрите также: Цены на Моторикс в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Ко-диротон, Спирт етиловий інструкція, Застосування препарату Алмірал, Інструкція з використання Дицинон, Показання для застосування Транексам, Дигестин побічні дії, Анузол протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Азотен