Особливості застосування.
Правильне користування інгалятором Адасув є важливим для введення повної дози локсапіну.
Медичні працівники повинні переконатися в тому, що пацієнт використовуватиме інгалятор належним чином.
Застосування пацієнтами супутніх лікарських засобів, переважно інших нейролептиків, може зменшити ефективність препарату Адасув.
Бронхоспазм.
Під час плацебо-контрольованих клінічних досліджень за участю пацієнтів із бронхіальною астмою або ХОЗЛ дуже часто відмічався бронхоспазм, який розвивався, як правило, протягом 25 хвилин після застосування препарату. Тому за пацієнтами потрібен належний нагляд після застосування кожної дози препарату Адасув.
Застосування препарату Адасув пацієнтам з іншими формами захворювання легенів не досліджувалося.
Якщо після застосування препарату Адасув виникає бронхоспазм, його можна лікувати бронходилататором, що є бета-агоністом короткої дії, наприклад сальбутамолом (див. розділи «Спосіб застосування та дози» та «Побічні реакції»). Препарат Адасув не слід повторно застосовувати пацієнтам, у яких розвиваються респіраторні симптоми (див. розділ «Протипоказання»).
Гіповентиляція легень.
З огляду на вплив локсапіну на центральну нервову систему (ЦНС) препарат Адасув слід застосовувати з обережністю пацієнтам з порушенням функції дихання, наприклад зі зниженою реактивністю або із пригніченням функції ЦНС, обумовленим прийомом етанолу або інших лікарських засобів центральної дії, наприклад анксіолітиків, більшості нейролептичних засобів, снодійних, опіатів тощо (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
Пацієнти літнього віку з психозами на фоні деменції.
Застосування препарату Адасув пацієнтам літнього віку, включаючи пацієнтів з психозами на фоні деменції, не вивчалося.
Результати клінічних досліджень із застосуванням як атипових, так і типових нейролептичних лікарських засобів показали, що пацієнти літнього віку з психозами на фоні деменції мають підвищений ризик летального наслідку в порівнянні з пацієнтами, які приймали плацебо.
Препарат Адасув не показаний для лікування пацієнтів з психозами на фоні деменції.
Екстрапірамідні симптоми.
Екстрапірамідні симптоми (у тому числі гостра дистонія) є відомими ефектами класу нейролептичних препаратів. Препарат Адасув слід застосовувати з обережністю пацієнтам з екстрапірамідними симптомами в анамнезі.
Пізня дискінезія.
Якщо у пацієнта, що проходив лікування локсапіном, зʼявляються симптоми пізньої дискінезії, слід розглянути необхідність припинення терапії. Ці симптоми можуть тимчасово погіршуватися або виникати навіть після припинення лікування.
Злоякісний нейролептичний синдром (ЗНС).
Клінічні прояви ЗНС: гіперпірексія, м’язова ригідність, зміни психічного стану та ознаки нестабільності вегетативної нервової системи (нестабільний пульс або артеріальний тиск, тахікардія, посилене потовиділення і серцева аритмія).
Додаткові ознаки можуть включати підвищений рівень креатинфосфокінази, міоглобінурію (рабдоміоліз) і гостру ниркову недостатність. При появі у пацієнта симптомів, характерних для ЗНС, або при наявності високої гіпертермії незʼясованої етіології без інших клінічних проявів ЗНС лікування препаратом Адасув слід припинити.
Артеріальна гіпотензія.
В короткострокових (24-годинних) плацебо-контрольованих дослідженнях за участю пацієнтів з ажитацією, які застосовували препарат Адасув, повідомлялося про розвиток артеріальної гіпотензії легкого ступеня. Якщо є необхідною терапія вазопресорами, перевага надається норадреналіну або фенілефрину.
Не слід використовувати адреналін, оскільки стимуляція бета-адренорецепторів може погіршити артеріальну гіпотензію при частковій блокаді альфа-адренорецепторів, індукованій локсапіном (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
Серцево-судинні захворювання.
Дані щодо застосування препарату Адасув пацієнтам з наявними серцево-судинними захворюваннями відсутні. Препарат Адасув не рекомендується застосовувати пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями (інфаркт міокарда або ішемічна хвороба серця, серцева недостатність або порушення серцевої провідності в анамнезі), цереброваскулярною хворобою або станами, при яких можливий розвиток артеріальної гіпотензії (зневоднення, гіповолемія і лікування антигіпертензивними лікарськими засобами).
Інтервал QT.
Застосування однократної дози препарату Адасув не асоціювалося з клінічно значущим подовженням інтервалу QT. Слід виявляти обережність при застосуванні препарату Адасув пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями або з наявністю у сімейному анамнезі подовження інтервалу QT, а також у разі супутнього застосовування інших лікарських засобів, які можуть подовжувати інтервал QT. Потенційний ризик подовження інтервалу QTc внаслідок взаємодії з лікарськими засобами, які можуть подовжувати інтервал QTc, невідомий.
Напади/судоми.
Пацієнтам із судомними розладами в анамнезі слід з обережністю застосовувати локсапін, оскільки він знижує судомний поріг. У пацієнтів, які перорально приймали локсапін в дозах, що зазвичай застосовуються для досягнення антипсихотичного ефекту, повідомлялося про розвиток судом; судоми також можуть розвиватися у пацієнтів з епілепсією навіть при дотриманні звичної схеми протисудомної терапії (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
Антихолінергічна активність.
У зв’язку з антихолінергічною активністю препарат Адасув слід застосовувати з обережністю пацієнтам з глаукомою або схильністю до затримки сечовиділення, особливо при супутньому застосуванні протипаркінсонічного лікарського засобу антихолінергічного типу.
Інтоксикація або соматична хвороба (делірій).
Безпека та ефективність застосування препарату Адасув пацієнтам з ажитацією, обумовленою інтоксикацією або соматичною хворобою (делірієм), не оцінювалися. Препарат Адасув слід застосовувати з обережністю пацієнтам з інтоксикацією або делірієм (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Вагітність.
У новонароджених, які піддаються постійному впливу нейролептиків протягом третього триместру вагітності, є ризик розвитку побічних реакцій, включаючи екстрапірамідні симптоми та/або синдром відміни, що можуть варіювати за ступенем тяжкості та тривалістю.
Були повідомлення про розвиток ажитації, гіпертонії, гіпотонії, тремору, сонливості, респіраторного дистрес-синдрому або розладу прийому їжі. Тому необхідно проводити моніторинг стану новонароджених. Адасув можна застосовувати у період вагітності за умови, що користь для жінки перевищує потенційний ризик для плода.
Годування груддю.
Ступінь проникнення локсапіну або його метаболітів у грудне молоко людини невідомий. Проте локсапін та його метаболіти проникають у грудне молоко собак. Пацієнтам рекомендується припинити годування груддю протягом 48 годин після застосування локсапіну, а молоко, що виробилось в цей період, зцідити та утилізувати.
Фертильність.
Дані щодо впливу локсапіну на фертильність людини відсутні. Відомо, що довготривале застосування нейролептичних препаратів може спричинити зниження лібідо та аменорею.
За даними доклінічних досліджень відомо, що у самок тварин спостерігались ефекти з боку репродуктивної системи (див. «Доклінічні дані з безпеки»).
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Дослідження впливу локсапіну та швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами не проводились. У зв’язку із можливістю розвитку седації/сонливості, втоми або запаморочення, пацієнтам не слід працювати з небезпечними механізмами, а також керувати транспортними засобами до моменту, поки вони не переконаються, що локсапін не чинить на них побічної дії (див. розділ «Побічні реакції»). Препарат Адасув має значний вплив на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.
Спосіб застосування та дози.
Препарат Адасув необхідно застосовувати лише в умовах спеціалізованої установи під ретельним наглядом лікаря.
Терапія бронходилататорами (бета-агоністами короткої дії) повинна бути доступною у разі виникнення тяжких побічних реакцій з боку дихальної системи (бронхоспазм).
Для інгаляційного застосування. Пацієнт застосовує препарат шляхом рівномірного глибокого вдиху його через мундштук.
Спосіб застосування інгалятора.
Інгалятор з препаратом упакований в пакет.
Важливо: відкривати пакет безпосередньо перед застосуванням інгалятора.
На рисунку нижче показані важливі деталі інгалятора.
Етапи підготовки та використання інгалятора.
Крок 1. Відкрийте пакет з інгалятором безпосередньо перед застосуванням.
Розкрийте пакет із фольги і видаліть інгалятор з пакета.
Крок 2. Витягніть язичок.
Витягніть пластмасовий язичок із задньої частини інгалятора. Загорається зелене світло (індикатор), це вказує на те, що інгалятор готовий до застосування.
Необхідно використати препарат протягом 15 хвилин після видалення язичка або поки зелене світло не згасне, щоб запобігти автоматичному вимиканню інгалятора.
Крок 3. Видих.
Тримайте інгалятор на відстані від порожнини рота та зробіть глибокий видих.
Крок 4. Вдих.
Піднесіть мундштук до рота та зробіть глибокий вдих.
ВАЖЛИВО: переконайтеся, що зелене світло гасне після того, як пацієнт вдихає.
Крок 5. Утримання дихання.
Видаліть мундштук з рота й затримайте дихання на короткий час.
ПРИМІТКА: якщо індикатор залишається включеним після того, як пацієнт зробив вдих, потрібно повторити кроки 3–5.
Зовнішня частина пристрою може нагріватися під час застосування. Це є нормальним явищем.
Рекомендована початкова доза препарату Адасув становить 9,1 мг. Наступну дозу препарату можна застосовувати через 2 години у разі необхідності. Не слід застосовувати більше ніж 2 дози.
Необхідно застосовувати нижчу дозу – 4,5 мг, якщо у пацієнта раніше була непереносимість дози 9,1 мг або якщо лікар визначив, що нижча доза є більш прийнятною.
Слід наглядати за станом пацієнта щодо виникнення симптомів бронхоспазму протягом перших годин після застосування кожної дози.
Будь-який невикористаний медичний препарат або його відходи мають бути утилізовані згідно з локальними вимогами.
Пацієнти літнього віку. Безпека та ефективність застосування препарату Адасув у пацієнтів віком понад 65 років не встановлені. Відповідні дані відсутні.
Ниркова та/або печінкова недостатність. Застосування препарату Адасув пацієнтам із нирковою або печінковою недостатністю не досліджували. Відповідні дані відсутні.
Діти.
Безпека та ефективність застосування препарату Адасув дітям (віком до 18 років) не встановлені. Відповідні дані відсутні.
|