Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

РИБОКСИН
Назва: РИБОКСИН | Шукати РИБОКСИН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Inosine
Виробник: АТ "Галичфарм", м.Львів, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 2% по 5 мл в ампулах № 5х2, № 10; по 10 мл в ампулах № 10
Діючі речовини: 1 мл розчину містить інозину (рибоксину) - 20.0 мг
Допоміжні речовини: Гексаметилентетрамін, 1М розчин натрію гідроксиду, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Різні засоби, які стимулюють метаболічні процеси
Показання: Ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, порушення серцевого ритму.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4137/02/01
Термін дії посвідчення: з 23.05.2006 до 23.05.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату РИБОКСИН
АТ код: C01EB14
Наказ МОЗ: 309 від 23.05.2006


Інструкція для застосування РИБОКСИН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РИБОКСИН

(RIBOXIN)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: inosine; 9-бета-D-рибофуранозилгіпоксантин;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад: 1 мл розчину містить рибоксину 20 мг;

допоміжні речовини: гексаметилентетрамін, 1М розчин натрію гідроксиду, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С 01Е В 14**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Рибоксин – анаболічний препарат, маєантигіпоксичну та анти аритмічну дію. Він є попередником АТФ, бере безпосередню участь в обміні глюкози і сприяє активізації метаболізму в умовах гіпоксії і за відсутності АТФ. Препарат активує метаболізм піровиноградної кислоти для забезпечення нормального процесу тканинного дихання і сприяє активаціїксантиндегідрогенази. Рибоксин позитивно впливає на обмін речовин у міокарді, зокрема підвищує енергетичний баланс клітин, стимулює синтез нуклеотидів, підвищує активність ряду ферментів циклу Кребса. Препарат нормалізує скоротливу активність міокарда та сприяє повнішому розслабленню міокарда у діастолі зарахунок здатності зв’язувати іони кальцію, що проникли до клітин під час їх збудження, активує регенерацію тканин (особливо міокарда та слизової оболонки травного каналу).

Фармакокінетика. При внутрішньо венному введенні рибоксин швидко розподіляється в тканинах, метаболізується в печінці, де повністю утилізуєтьсяв біохмічіних реакціях організму. Екскретує переважно з сечею.

Показання для застосування. Комплексне лікування ішемічної хвороби серця (стан після інфаркту міокарда, стенокардія), порушення ритму серця, спричинене застосуванням серцевих глікозидів, лікування кардіоміопатій різного генезу, міокардитів (на фоні фізичних перевантажень), захворювання печінки (гепатити, цироз печінки, жирова дистрофія печінки), урокопропорфірія; профілактика лейкопенії при опроміненні. Як засіб, що поліпшує зорові функції, Рибоксинзастосовується при відкритокутовій глаукомі з нормалізованим (за допомогоюантигіпертензивних препаратів) внутрішньо очним тиском.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старшого віку призначають внутрішньо венно краплинно або струминно. Спочатку вводять 200 мг (10 мл 2% розчину) 1 раз на день, надалі при добрій переносимості – до 400 мг (20 мл 2% розчину) 1 - 2 рази на день. Курс лікування визначається індивідуально (у середньому 10 - 15 днів).

При краплинному введенні у вену 2% розчин препарату розводять у 5% розчині глюкози або ізотонічного розчину натрію хлориду (до 250 мл). Препарат краплинно вводять повільно, 40 - 60 крапель за 1 хв.

При гострих порушеннях ритму серця можливо струминне введення у разовій дозі 200 - 400 мг (10 - 20 мл 2% розчину).

Побічна дія. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до препарату може виникнути свербіж, гіперемія шкіри. У поодиноких випадках при лікуванні може статися підвищення рівня сечовини у крові, при тривалому лікуванні –загострення подагри.

При виникненні побічних реакцій препарат слід відмінити.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату. Подагра, гіперурикемія. Обмеженням до прийому препарату є ниркова недостатність.

Передозування. Можлива індивідуальна непереносимість препарату увигляді свербежу, гіперемії шкіри (препарат відміняють і проводятьдесенсибілізувальну терапію).

Особливості застосування. При нирковій недостатності призначення препарату є доцільним лише тоді, коли, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект переважає можливий ризик при застосуванні.

Під час лікування слід регулярно контролю вати рівень сечової кислоти вкрові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Рибоксину збета-адрено блокаторами ефект Рибоксину не зменшується. У поєднанні із серцевимиглікозидами препарат може запобігати виникненню аритмій і посилювати інотропнудію.

Рибоксин не слід змішувати в одному шприці з іншими лікарськими засобами, щоб уникнути хімічної несумісності препаратів. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від +15°С до 25°С. Термін придатності – 3 роки.

Смотрите также: Цены на Рибоксин в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Кофекс, Енат 400 інструкція, Дипроспан застосування, Міразеп побічні дії, Атокор протипоказання