Нормативна база

Лікарські засоби


Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ФОЛІЄВА КИСЛОТА
Назва: ФОЛІЄВА КИСЛОТА | Шукати ФОЛІЄВА КИСЛОТА в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Folic acid
Виробник: ЗАТ "Технолог", м.Умань, Черкаська обл., Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 5 мг № 50
Діючі речовини: 1 таблетка містить фолієвої кислоти - 5.0 мг
Допоміжні речовини: Глюкоза, кислота стеаринова
Фармакотерапевтична група: Група фолієвої кислоти
Показання: Макроцитарна гіперхромна анемія; хронічні гастроентерити, туберкульоз кишечнику; профілактика дефіциту фолієвої кислоти; лейкопенія та анемія, які викликані лікарськими препаратами і іонізуючою радіацією; аліментарні лейкоцитарні анемії новонароджених
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4380/01/02
Термін дії посвідчення: з 17.04.2006 до 17.04.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ФОЛІЄВА КИСЛОТА
АТ код: B03BB01
Наказ МОЗ: 222 від 13.04.2006


Інструкція для застосування ФОЛІЄВА КИСЛОТА

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФОЛІЄВА КИСЛОТА

(FOLIC ACID)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Folic acid;(2S)-2-[[4-[[(2-аміно-4-оксо-1,4-дигідро-птеридин-6-іл) метил]аміно]бензоїл]аміно]пентандіоновоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки 1 мг - від світло-жовтого дожовтого кольору; таблетки 5 мг - від жовтого до темно-жовтого кольору, плоско циліндричні, з фаскою; на поверхні таблеток допускаються вкраплення;

склад: кислота фолієва – 1 мг або 5 мг;

допоміжні речовини: глюкоза, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. Препарати вітаміну В12та фолієвої кислоти. Код АТС В 03В В 01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Фолієва кислота належить до вітамінів групи В і в організмі людини синтезується кишечною мікрофлорою. Як ендо-, так і екзогеннафолієва кислота відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти – коферменту, який необхідний для багатьох процесів метаболізму. Фолієва кислота бере участь усинтезі амін окислот, нуклеїнових кислот, піримідинів, пуринів, обміні холіну. У поєднанні з вітаміном В12 (ціанокобаламіном) стимулює процес кровотворення, частково еритропоез. Необхідна для нормального розвитку інших клітин крові, в тому числі утворення і дозрівання мегалобластів. Наслідком дефіциту фолієвої кислоти є гальмування переходу мегалобластичної внормобластичну фазу кровотворення.

При вагітності фолієва кислота захищає організм від дії тератогеннихфакторів.

Фармакокінетика. Після застосування внутрішньо повністю всмоктується у дванадцяти палій кишці та проксимальному відділі тонкої кишки. Вже через 3-6 год у крові виявляється близько 98,5 % прийнятої кількості препарату. Всмоктуванню фолатів передує їх відновлення у просвіті кишок специфічним ензимом дигідрофолатредуктазою. Близько 87% фолатів, що надійшли вкров, знаходяться в еритроцитах, 10-13 % - у сироватці крові. Із крові фолатинадходять у печінку, де вони депонуються і зазнають перетворень. Приблизно 50 % введених фолатів виводиться з організму з сечею, решта – з калом.

Показання для застосування. Макроцитарна гіперхромна анемія, зумовлена дефіцитом фолієвої кислоти. У складі комбінованої терапії таких захворювань: анемії та лейкопенії, викликаних лікарськими засобами та іонізуючою радіацією; спру; хронічного гастроентериту; туберкульозу кишечнику.

Спосіб застосування та дози. Кислоту фолієву приймають внутрішньо післяїди.

З лікувальною метою (залежно від тяжкості захворювання) дорослим призначають до 5 мг на добу. Курс лікування - 20 - 30 днів. Дітям – в менших дозах (залежно від віку).

Захворювання, які зумовлені уродженим дефіцитом Фолієвої кислоти, вимагають індивідуального рішення при їх призначенні. Як правило, ефективнішим в цьому разі є внутрішньом”язове введення Фолієвої кислоти.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, бронхоспазм, еритема, гіпертермія).

Протипоказання. Підвищена чутливість до фолієвої кислоти та інших компонентів препарату.

Передозування. Відомості щодо передозування Фолієвої кислоти відсутні.

Особливості застосування. При перніціозній анемії фолієву кислоту потрібно призначати лише у комбінації з ціанокобаламіном, оскільки фолієвакислота, стимулюючи гемопоез, не запобігає розвитку неврологічних ускладнень (фунікулярного мієлозу та ін.). Тривалий час застосовувати фолієву кислоту (особливо у високих дозах) не слід через ризик зниження концентраціїціанокобаламіну у крові.

Вагітність і лактація.

За необхідності застосування препарату під час вагітності для профілактики розвитку у плода вроджених вад розвитку рекомендовано застосуванняФолієвої кислоти у іншій лікарській формі.

Препарат можна приймати під час лактації в рекомендованих дозах. Фолієва кислота проникає в грудне молоко.

Вплив на здатність керувати авто транспортом або іншими небезпечними механізмами.

Не встановлено впливу препарату на здатність керувати авто транспортом або іншими небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Засвоєння фолієвої кислоти зменшується при одночасному прийманні її з аналгетиками, проти судомними препаратами, антацидами, холестираміном, сульфаніламідами, антибіотиками, цитостатиками.

Фолієва кислота підвищує метаболізм фенітоїну. Випадки зниження чизміни абсорбції можуть з’явитись при одночасному застосуванні холестираміну іфолієвої кислоти. Тому препарат потрібно приймати за 1 год до або через 4 - 6год після прийому холестираміну. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 0С до 25 0С. Термін придатності – 3 роки.

Смотрите также: Цены на Фолиевая кислота в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Аркоксія, Анестезол інструкція, Застосування препарату Медаксон, Інструкція з використання На сон, Показання для застосування Атф-лонг, Гайморин побічні дії, Амприл протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Діазепам