Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ХОНДРОІТИН КОМПЛЕКС
Назва: ХОНДРОІТИН КОМПЛЕКС | Шукати ХОНДРОІТИН КОМПЛЕКС в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: ВАТ "Фітофарм", м.Артемівськ, Донецька обл., Україна
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули №30, №60
Діючі речовини: 1 капсула містить: глюкозаміну гідрохлориду 500 мг, хондроїтину сульфату натрію 400 мг
Допоміжні речовини: Натрію кроскармелоза, натрію крохмальгліколят, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, аеросил, магнію стеарат
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта: остеоартроз, артропатія, міжхребтовий остеохондроз, спондильоз, переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4461/01/01
Термін дії посвідчення: з 19.04.2006 до 19.04.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ХОНДРОІТИН КОМПЛЕКС
АТ код: M01BX
Наказ МОЗ: 232 від 19.04.2006


Інструкція для застосування ХОНДРОІТИН КОМПЛЕКС

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХОНДРОІТИН КОМПЛЕКС

(СHONDROITIN COMPLEX)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсулиз безбарвним, прозорим корпусом і безбарвною, прозорою кришечкою, вміст капсул– порошок білого з жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 капсула міститьглюкоза міну гідро хлориду 500 мг, хондроїтину сульфату натрію 400 мг;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, натрію крохмальгліколят, полівінілпіролідон низь комолекулярний медичний, аеросил, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають наопорно-руховий апарат.

Код АТС М 09А Х 10**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Хондроітин комплекс –комбінований препарат для стимуляції регенерації хрящової тканини. Дія препарату зумовлена компонентами, що входять до його складу.

Глюкоза міну гідро хлорид іхондроїтину сульфат натрію беруть участь в біосинтезі сполучної тканини, попереджують процеси руйнування хряща і стимулюють регенерацію хрящової тканини. Хондроїтину сульфат натрію впливає на фосфорно-кальцієвий обмін ухрящовій тканині та гальмує процес її дегенерації, прискорює процеси відновлення кісткової тканини. Стимулює утворення гіалурону, синтезпротеогліканів і колагену типу ІІ, а також захищає гіалуронон від ферментативного розщеплення (шляхом пригнічення активності гіалуронідази) тавід ушкоджуючої дії вільних радикалів; підтримує в’язкість синовіальної рідини, стимулює механізм репарації хряща і пригнічує активність тих ферментів (еластаза, гіалуронідаза), які розщеплюють хрящ. При лікуванні остеоартритуполегшує симптоми захворювання і зменшує потребу в не стероїдних протизапальних засобах. Глюкоза міну гідро хлорид при систематичному застосуванні препарату уповільнює прогресу вання дегенеративних процесів у суглобах, хребті танавколо хребтових м'яких тканинах. Введення екзогенного глюкоза міну посилює утворення хрящового матриксу і забезпечує неспецифічний захист від хімічного руйнування хряща. Іншою можливою функцією глюкоза міну гідро хлориду є захист пошкодженого хряща від метаболічного руйнування, що спричиняють не стероїдніпротизапальні засоби та глюкокортикостероїди, а також власна помірна протизапальна дія.

Фармакокінетика. Біодоступність глюкоза мінугідро хлориду становить 25% (виражений ефект «першого проходження» через печінку). При його розподілі в тканинах найбільші концентрації виявляються впечінці, нирках і суглобному хрящі. Близько 30% прийнятої дози довгостроковоперсистирують у кістковій і м’язовій тканині. Період напів виведення – 68 годин. Виводиться переважно із сечею в незміненому вигляді, частково – з калом.

Біодоступність хондроїтинусульфату натрію – 13%. При одноразовому пероральному прийомі препарату максимальна концентрація хондроїтину сульфату натрію в плазмі крові досягається через 3 - 4 години, у синовіальній рідині – через 4 - 5 годин. Концентрація в синовіальній рідині перевищує плазмову. Виводиться головним чином нирками за 24години.

Показання для застосування. Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів іхребта: остеоартроз, артропатія, між хребтовий остеохондроз, спондильоз, переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

Спосіб застосування та дози. Хондроітин комплекс призначають дорослим і дітям старше 15 років приймати внутрішньо, за 30 - 40 хвилин до їди, по 1 капсулі 2 рази на день протягом перших трьох тижнів; по 1 капсулі 1 раз на день протягом наступних 5 -6 місяців. Мінімальна тривалість прийому становить 2 місяці. Стійкий лікувальний ефект досягається при прийомі препарату не менше 6 місяців.

Побічна дія.

З боку шлунково-кишкового тракту: біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, метеоризм, діарея/запор.

З боку центральної нервової системи: запаморочення.

Алергічні реакції: висипання на шкірі, свербіж.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, виражені порушення функції нирок, фенілкетонурія, вагітність, лактація, схильність до кровоточивості, діти до 15 років.

Передозування. Випадків передозування препарату не описано.

Особливості застосування. Для запобігання появи небажаних ефектів препарат необхідно застосовувати в дозах, що рекомендуються.

Капсули Хондроітин комплекс можна застосовувати в складі комбінованої терапії з глюкокортикостероїдами та не стероїдними протизапальними засобами. Клінічні дані про ефективність і безпеку застосування препарату у дітей до 15років відсутні.

На час лікування слід обмежити вживання цукру, рідини та виключити вживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При комбінованому застосуванні препаратХондроїтин комплекс посилює всмоктування з шлунково-кишкового тракту тетрациклінів і зменшує – напівсинтетичних пеніциліні в і левоміцетину (хлорамфеніколу). Хондроітин комплекс можна застосовувати разом з не стероїднимипротизапальними засобами та глюкокортикостероїдами. На фоні прийому препарат узнижується потреба в не стероїдних протизапальних засобах.

Умови та термін зберігання. Зберігати і сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 - 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Источник

Термін придатності – 2 роки.

Смотрите также: Цены на Хондроитин в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Папаверин, Пангрол 10000 інструкція, Трисоль застосування, Кальцію хлорид побічні дії, Ноозам протипоказання