Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КЛОФЕЛІН
Назва: КЛОФЕЛІН | Шукати КЛОФЕЛІН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Clonidine
Виробник: АТ "Галичфарм", м.Львів, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0,075 мг № 10х5 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить клофеліну - 0.075 мг
Допоміжні речовини: Цукор молочний, кислота стеаринова, крохмаль картопляний
Фармакотерапевтична група: Антигіпертензивні препарати, які впливають на судинорухові центри головного мозку
Показання: Різні форми гіпертонічної хвороби; купірування гіпертонічних кризів; в офтальмології-лікування первинної відкритокутової глаукоми.
Термін придатності: 4р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4806/01/01
Термін дії посвідчення: з 20.07.2006 до 20.07.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КЛОФЕЛІН
АТ код: C02AC01
Наказ МОЗ: 499 від 20.07.2006


Інструкція для застосування КЛОФЕЛІН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КЛОФЕЛІН

(CLOPHELIN)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: сlonidine; 2-(2,6 дихлорфеніл аміно)-2імідазоліну гідро хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, плоско циліндричної форми;

склад: 1 таблетка містить клонідину (клофеліну) 0,075 мг;

допоміжні речовини: цукор молочний, кислота стеаринова, крохмаль картопляний.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Гіпотензивні засоби. Код АТС С 02А С 01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Клонідин є антигіпертензивнимзасобом центральної дії. Механізм дії полягає в нейрогуморальній регуляції судинного тонусу, що відбувається у дві фази. Перша – стимуляція периферичнихадренорецепторів судинної стінки, що спричиняє короткочасне підвищення артеріального тиску протягом перших 20 - 40 хв. У цей період пацієнт повинен перебувати у спокійному, краще лежачому положенні. Друга фаза – проникненняклонідину через гематоенцефалічний бар’єр і стимуляція альфа2-адренорецепторів у довгастому мозку центральної нервової системи, що сприяє активації гальмівних низхідних впливів на судинно-рухові периферичні механізми. В результаті артеріальний тиск знижується, усувається спазм периферичних судин. Клонідин є антагоністом імідазолінових рецепторів. Застосування препарату призводить до зниження як систолічного, так і діастолічного тиску, частоти серцевих скорочень, що зумовлене зниженням симпатичного тонусу і підвищенням вагусноговпливу на судини. Хвилинний об’єм крові і ударний об’єм серця зменшуються незначно. Тривале застосування клонідину приводить до зменшення гіпертрофії міокарда та покращання функції лівого шлуночка.

Клонідин виявляє також седативний і анальгезуючийефекти. За рахунок центральної дії здатен усувати сомато-вегетативні проявиопіатної та алкогольної абстиненції. Препарат знижує внутрішньо очний тиск зарахунок зменшення секреції та покращання відтоку водянистої вологи ока.

Фармакокінетика. Клонідин швидко і повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті; біодоступність при внутрішньому застосуванні наближається до 100%. Після прийому препарату максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1 - 2 год. Гіпотензивний ефект розвивається через 30 - 60 хв, і триває протягом 8 - 12 год. Клонідин маєвисоку ліпофільність і широко поширюється в тканинах, включаючи центральну нервову систему. Приблизно 50% препарату, що циркулює в крові, метаболізуєтьсяв печінці з утворенням неактивних сполук: виводиться з сечею (40 - 60%) і зкалом (10%). Період напів виведення коливається в широких межах, становлячи в середньому 12 год ( 6 - 24 год). Елімінація клонідину сповільнюється у пацієнтів з вираженою нирковою недостатністю. Порівняно з чоловіками у жінок відзначено більш низький кліренс препарату та більш тривалий періоднапів виведення.

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія, у тому числі длякупірування гіпертонічного кризу; для лікування абстинентного синдрому при наркотичній залежності.

Спосіб застосування та дози. Дози для лікування необхідно підбирати суворо індивідуально. Клофелін приймають вранці, в обід або ввечері під час абопісля їжі, не розжовуючи, запиваючи невеликими ковтками рідини. ТаблеткиКлофеліну рекомендують приймати, починаючи з малих доз (0,075 мг) 2 - 3 рази надень. Якщо гіпотензивний ефект недостатній, разову дозу поступово збільшують через кожні 1-2 дні на 0,0375 мг (½ таблетки, що містить 0,075 мгКлофеліну) до 0,15 - 0,3 мг на прийом до 3 - 4 разів на день.

При недостатній ефективності препарату у підвищених дозах лікування доповнюють іншими антигіпертензивними засобами. У хворих літнього віку, особливо з проявами склерозу судин головного мозку, можлива підвищена чутливість до препарату, тому у них лікування починають з дози 0,0375мг. Максимальні добові дози становлять 0,3 - 0,45 мг, іноді – 1,2 -1,5 мг.

При наркотичній абстиненції Клофелін призначають в умовах стаціонару по 0,15 - 0,3 мг 3 рази на добу з інтервалом 6 - 8 год протягом 5 -7 днів. У випадку розвитку побічних ефектів разову дозу поступово знижують протягом 2 - 3 днів, а потім за необхідності відміняють.

Побічна дія. При застосуванні Клофеліну можуть спостерігатисяксеротомія, запор, реакції гіпер чутливості. У перші дні спостерігається також седативна дія, відчуття втоми, сонливість. Перевищення рекомендованих доз може спричиняти ортостатичну гіпотензію, колапс, втрату свідомості, порушення серцевого ритму (особливо у пацієнтів з патологією провідної системи серця). В окремих випадках при застосуванні препарату у високих дозах можуть спостерігатисягінекомастія, депресія, біль у навколо вушній залозі і поява виділень з носа.

Протипоказання. Брадикардія, кардіогенний шок, артеріальнагіпотензія, атріовентрикулярна блокада II і III ступенів, виражена синусовабрадикардія, виражена атеросклеротична зміна судин головного мозку, депресія, індивідуальна непереносимість компонентів препарату, вагітність і лактація.

Відносні протипоказання: професії водія, пілота таін., що потребують швидкої психічної і фізичної реакції. Лікування цих осіб припустимо тільки під час перебування в стаціонарі або амбулаторно з відстороненням від роботи.

Передозування. Може проявлятися сонливістю, симптоматичноюгіпотензією, ортостатичними реакціями, брадикардією, періодичним блюванням, ксеростомією.

Лікування: у більшості випадків достатньо симптоматичної терапії. Як специфічний антидот може бути використаний толазолін;10 мг толазоліну при внутрішньо венному введенні або 50 мг при призначенні внутрішньо нейтралізують ефект 0,6 мг Клофеліну.

Особливості застосування. Курс лікування залежить від отриманих результатів, тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально. Припинення приймання препарату слід проводити поступово (знижувати дози) протягом 7 - 10 днів, щоб запобігти розвитку гіпертонічного кризу (" синдром відміни"). При розвитку синдрому відміни (гіпертонічний криз, дратівливість, тремор, головний біль, нудота) одразу ж повертаються доприйому препарату, а в подальшому його поступово відміняють, замінюючи іншимантигіпертензивним засобом. Для попередження синдрому препарат не слід призначати хворим, що не мають умов для його регулярного застосування.

При лікуванні Клофеліном контролюють артеріальний тиск.

Під час лікування Клофеліном забороняється вживати спиртні напої.

Слід враховувати, що препарат знижує психічні іфізичні реакції при різних видах операторської діяльності.

Інформація про досвід застосування препарату у дітей відсутня.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антигіпертензивні препарати інших груп (бета-адреноблокатори, діуретики, спазмолітики, вазодилататори) підсилюють гіпотензивний ефект клофеліну. Ніфедипін знижує гіпотензивний ефект Клофеліну. При сумісному використанні з серцевими глікозидами Клофелін підсилює токсичність останніх, сповільнюючи їх елімінацію нирками з організму, сумісне застосування з препаратом серцевих глікозидів і бета-адреноблокаторів може призвести до вираженої брадикардії або (в окремих випадках) до розвиткуАV-блокади. Якщо при комбінованому застосуванні препарату ібета-адреноблокаторів необхідно тимчасово припинити лікування, бета-адреноблокатор необхідно відмінити першим, для запобігання симпатичноїгіперреактивності, а потім поступово відміняти Клофелін, особливо якщо його застосовували у великих дозах. Засоби, що пригнічують центральну нервову систему, посилюють сонливість і депресію, а препарати анаприлін (пропранолол) іоктадин при сумісному застосуванні можуть спровокувати розвиток серцевої недостатності. Трициклічні антидепресанти, нейролептики фенотіазинового ряду, азафен, піразидол, фенамін зменшують антигіпертензивний ефект Клофеліну. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі 15 - 25º С. Термін придатності– 4 роки.

Смотрите также: Цены на Клофелин в аптеках




На сайті також шукають: Гастрикумель, Йодомарин 200 інструкція, Азитрал застосування, Неотризол побічні дії, Пумпан протипоказання