Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ
Назва: ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ | Шукати ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Ornidazole
Виробник: ТОВ "АСТРАФАРМ", м.Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 500 мг № 10х1 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 капсула містить орнідазолу 500 мг
Допоміжні речовини: Магнію стеарат, крохмаль картопляний
Фармакотерапевтична група: Препарати для лікування протозойних інфекцій
Показання: Трихомоніаз (інфекції органів сечостатевої системи у жінок та чоловіків, викликані Trichomonas vaginalis), амебіаз (усі кишкові інфекції, викликані Entamoeba histolytica, амебна дизентерія, та всі позакишкові форми амебіазу, особливо амебний абсцес печін
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4987/01/01
Термін дії посвідчення: з 18.08.2006 до 18.08.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ
АТ код: J01ХD03
Наказ МОЗ: 572 від 18.08.2006


Інструкція для застосування ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ОРНІДАЗОЛ-АСТРАФАРМ

(ORNIDAZOLЕ-ASTRAPHARM)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ornidazole;

альфа-(хлорметил)-2-метил-5-нітроімідазол-1-етанол;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули № 0 циліндричної форми з напівсферичними кінцями, корпус – білого кольору, кришечка – синього кольору. Вміст капсул – кристалічний порошок блідо-жовтого кольору.

склад: 1 капсула містить орнідазолу 500 мг;

допоміжні речовини: магнію стеарат, крохмаль картопляний.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби. Похідні імідазолу. Орнідазол. Код АТС J01ХD03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Протипротозойний та антибактеріальний засіб. Активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Giardiaintestinalis), а також деяких анаеробних бактерій, таких як Bacteroides,Clostridium spp., Fusobacterium spp. та анаеробних коків. За механізмом дії –ДНК-тропний препарат з вибірковою активністю щодо мікро організмів, які мають ферментні системи, здатні відновлювати нітрогрупу і каталізу вати взаємодію білків групи феридоксинів з нітросполуками. Після проникнення препарату вмікробну клітину механізм його дії обумовлений відновленням нітрогрупи під впливом нітроредуктаз мікро організму та активністю уже відновленогонітроімідазолу. Продукти відновлення утворюють комплекси з ДНК, викликаючи її деградацію, порушують процеси реплікації і транскрипції ДНК. Крім того, продукти метаболізму препарату мають цитотоксичні властивості і порушують процеси клітинного дихання.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо препарат швидко всмоктується. Максимальна концентрація досягається протягом 3 годин і складає 6–36 мг/л. Зв’язування з білками близько 13 %. Активна речовина дуже добре проникає в спинномозкову рідину, інші рідини організму та у тканини. Препаратметаболізується в печінці з утворенням переважно 2-гідроксиметил- та альфа-гідроксиметил-метаболітів. Обидва метаболіти менш активні у відношенні до Trichomonas vaginalis та анаеробних бактерій, ніж незмінений препарат.

Після одноразового прийому 85 % дози виводиться протягом перших 5 днів, переважно у вигляді метаболітів. Близько 4 % прийнятої дози виводиться через нирки в незміненому вигляді. Період напів виведення складає 12 –14 годин.

Показання для застосування. Трихомоніаз (інфекції органів сечостатевої системи у жінок та чоловіків, спричинені Trichomonas vaginalis), амебіаз (усі кишкові інфекції, спричинені Entamoeba histolytica, у тому числі амебна дизентерія, та всі поза кишкові форми амебіазу, особливо амебний абсцес печінки), лямбліоз.

Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями, при хірургічних втручаннях, особливо на ободовій кишці, при гінекологічних операціях.

Спосіб застосування та дози. Орнідазол-Астрафармприймають після їди, запиваючи водою.

При трихомоніазі: по 1 капсулі 2 рази на добу (вранці та ввечері), протягом 5 діб. Дітям препарат у цій лікарській формі призначають, починаючи з 5 років. Добова доза для дітей становить 25 мг/кг маситіла і призначається за один прийом.

При амебіазі: можливий 3-денний курс лікування хворих з амебною дизентерією і 5–10 - денний курс лікування при всіх формах амебіазу.

Добова доза

Тривалість лікування

Дорослі та діти

з масою тіла більше 35 кг

Діти

з масою тіла до 35 кг

3 дні

3 капсули за один прийом увечері.

При масі тіла більше 60 кг – 4 капсули (по 2 капсули вранці та ввечері)

40 мг/кг маси тіла за один прийом

5 - 10 днів

2 капсули (по 1 капсулі вранці та ввечері)

25 мг/кг маси тіла за один прийом

При лямбліозі: дорослим і дітям з масою тіла більше 35 кг призначають 3 капсули одноразово, ввечері. Дітям з масою тіла менше 35 кг– 40 мг/кг одноразово. Тривалість лікування становить 1-2 дні.

Для профілактики інфекцій, викликаних анаеробними бактеріями– по 2 капсули за 1 - 2 години до операції; після операції – по 1 капсулі 2рази на добу протягом 3 - 5 днів.

При порушенні видільної функції нирок подовжують інтервали між введеннями або знижують разову і добову дозу препарату.

Дозування Орнідазолу-Астрафарм залежно від стану функції нирок (стосовно разової дози, що рекомендується):

Кліренс креатині ну, мл/хв

Зміна дозування

>50

100 % кожні 12 годин

10 - 50

100 % кожні 24 години

>10

100 % кожні 24 години

Побічна дія. Можливі наступні побічні реакції:

- з боку травного тракту – металевий присмак, сухість у роті, нудота, біль у животі, діарея, блювання;

- з боку ЦНС – головний біль, запаморочення, тремор, ригідність, порушення координації рухів, атаксія, судоми, сплутаність свідомості;

шкірно-алергійні реакції – висипання на шкірі, свербіж шкіри;

з боку системи крові – лейкопенія, нейтропенія.

Можливі випадки перекручення смакових відчуттів, зміни печінкових функціональних проб, виникнення реакції гіпер чутливості.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату або до інших похідних нітроімідазолу. Період вагітності та лактації. Слід дотримуватися обережності при застосуванні препарату у пацієнтів із захворюваннями ЦНС, наприклад, з епілепсією, ураженнями головного мозку, розсіяним склерозом.

Передозування. Виявляється побічними ефектами, але в більш вираженій формі (депресія, периферичні нейропатії, судомні реакції, дуже рідко– епілептичні напади).

Лікування: специфічний антидот не відомий. З появою судом показанийдіазепам.

Особливості застосування.

У випадку перевищення доз, що рекомендуються, збільшується ризик виникнення побічних реакцій у дітей, хворих з ураженням печінки, які зловживають алкоголем.

При призначенні препарату слід враховувати перехресний характер алергії до всіх 5-нітроімідазолів.

При застосуванні у дітей можливі кумулятивні ефекти (подовження періоду напів виведення).

При важкій недостатності функції печінки, а також у хворих літнього віку при віковій недостатності функції печінки необхідно передбачати зниження дозування препарату.

З обережністю слід застосовувати препарат у хворих з порушеннями кровотворення (великий ризик розвитку лейкопенії, нейтропенії).

Щоб уникнути повторної інфекції при трихомоніазі, статевий партнер у всіх випадках повинен пройти такий самий курс лікування, як і пацієнт.

Немає посилань нате, що препарат може негативно впливати на водіїв та інших осіб, що працюють зі складною технікою, однак враховуючи можливу побічну дію препарату щодо ЦНС, слід дотримуватись обережності при його застосуванні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Орнідазол-Астрафарм, на відміну від інших похідних нітроімідазолу, не пригнічує активність алкогольдегідрогенази і томуможе поєднуватись з алкоголем.

Препарат потенціює дію пероральних антикоагулянтів кумаринового ряду, що вимагає відповідної корекції їхньої дози; Орнідазол-Астрафарм подовжує міорелаксуючудію векуронію броміду.

Концентрація препарату знижується при одночасному застосуванні з індукторами мікросомальнихферментів (фенобарбітал, рифампіцин) і підвищується при одночасному застосуванні з інгібіторами мікросомальних систем печінки, зокрема із блокаторами Н2-рецепторів (циметидин та деякі інші препарати).

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С. Источник

Термін зберігання Орнідазолу-Астрафарм– 3 роки.

Смотрите также: Цены на Орнидазол в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Мумійо, Лазикс інструкція, Табекс застосування, Андипал-в побічні дії, Еналаприл протипоказання