Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КОРГЛІКОН®
Назва: КОРГЛІКОН® | Шукати КОРГЛІКОН® в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Mono
Виробник: АТ "Галичфарм", м.Львів, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій, 0,6 мг/мл по 1 мл в ампулах № 10 в пачці або коробці
Діючі речовини: 1 мл розчину містить корглікону - 0.6 мг
Допоміжні речовини: Хлорбутанолу гемігідрат, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Серцеві глікозиди
Показання: Гостра та хронічна серцева недостатність, серцева декомпенсація, ускладнена тахісистолічна форма миготливої аритмії, напади пароксизмальної надшлуночкової тахікардії.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/5044/01/01
Термін дії посвідчення: з 01.09.2006 до 01.09.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КОРГЛІКОН®
АТ код: C01AX04
Наказ МОЗ: 588 від 01.09.2006


Інструкція для застосування КОРГЛІКОН®

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КОРГЛІКОН®

(CORGLYCON)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора жовтуватого кольору рідина;

склад: 1 мл розчину містить корглікону 0,6 мг;

допоміжні речовини: хлорбутанолу гемі гідрат, водадля ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Серцеві глікозиди. Код АТС С 01А Х 04**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Корглікон® належить догрупи серцевих глікозидів і за своїм специфічним ефектом близький до строфантину, але має тривалішу дію. Механізм дії лікарського засобу Корглікону(R)пов’язаний з блокадою Nа++-АТФ-ази кардіоміоцитів Na+-Са2+обмін, впливом на енергетичне забезпечення скорочувального процесу міофібрил. Препарат має позитивну міотропну дію, негативний хроно- та дромотропний ефект, незначно уповільнює серцевий ритм і провідність по пучку Гіса. Препарат має седативний вплив на центральну нервову систему.

Фармакокінетика. Ефект препарату, після введення в вену, спостерігається через 3-5 хв, досягає максимуму в межах 30 хв. Препарат не зв’язується з білками плазми, не метаболізується в організмі. Екскретується в незміненому вигляді переважно з сечею. Практично не має кумулятивної дії. Період напів виведення з організму (головним чином нирками) приблизно 28 год.

Показання для застосування. Гостра серцева недостатність, застійна хронічна серцева недостатність в стадії декомпенсації.

Спосіб застосування та дози. Корглікон® вводять внутрішньо венно. Введення здійснюють протягом 5 - 6 хв у 10 - 20 млізотонічному розчину натрію хлориду 1 - 2 рази на добу. Дорослим вводять уразовій дозі 0,5 - 1 мл, дітям віком від 2 до 5 років – по 0,2 - 0,5 мл, від 6до 12 років – по 0,5 - 0,75 мл. При введенні 2 рази на добу інтервал міжін’єкціями дорівнює 8 - 10 годин.

Вищі дози для дорослих у вену: разова – 1 мл, добова– 2 мл.

Побічна дія. Препарат може викликати порушення серцевого ритму зарахунок впливу на автоматизм і провідність особливо при швидкому введенні (екстрасистолія, атріовентрикулярна блокада, брадіаритмія тощо), нудоту іблювання, пронос, слабкість, безсоння, головний біль, розлади колірного зору, алергічні реакції.

Протипоказання. Глікозидна інтоксикація, шлуночкова тахікардія, атріовентрикулярна блокада ІІ та ІІІ ступеня, виражена брадикардія, гіперкальціємія, гіпокаліємія, ізольований мі тральний стеноз, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, синдром каротидного синуса, констриктивнийперикардит, аневризма грудного відділу аорти, глікозидна інтоксикація, дітям до 2 років.

Передозування. Симптоми передозування:.

З боку серцево-судинної системи: аритмії, брадикардія, атріовентрикулярна блокада, шлуночкова тахікардія або екстрасистолія, фібриляція шлуночків.

З боку травного каналу: анорексія, нудота, блювання, діарея.

З боку центральної нервової системи та органів чуття: підвищена втомлюваність, рідко – порушення колірного зору, зниження гостроти зору, дужерідко – сплутаність свідомості, син копальний стан.

При розвитку глікозидної інтоксикації препарат слід відмінити, призначити препарати калію, парентерально ввести унітіол, провести симптоматичну терапію (лідокаїн, фенітоїн).

Особливості застосування. При швидкому внутрішньо венному введенні можливий розвиток брадиаритмії, шлуночкової тахікардії, атріовентрикулярної блокади тазупинки серця.

Для профілактики цього ефекту добову дозу можна розподілити на 2 - 3введення.. Лікування проводять під постійним контролем електрокардіограми. Слідбути обережними, призначаючи препарат при тиреотоксикозі і передсерднійекстрасистолії в результаті можливості переходу в мерехтіння передсердь.

При вагітності та в період годування груддю препарат призначають зажиттєвими показаннями.

Взаємодія з іншими лікарськими засобоми. Антагоністи кальцію (особливо верапаміл), хінідин, еритроміцин, тетрациклін, аміодарон уповільнюють виведення і підвищують концентрацію в плазмі (у разі необхідності сумісного застосування дозу корглікону знижують у 2 рази). Симпатоміметики, солі кальцію, метилксантини (теофілін та ін.), анти аритмічні засоби підвищують ризик порушення ритму. На фоні магнію сульфату підвищується можливість зниження провідності та атріовентрикулярної блокади серця. Діуретики, глюкокортикоїди, інсулін підвищують ризик розвитку глікозидної інтоксикації. Источник

Умови та терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від +8°С до +15°С. Термін придатності – 2 роки.

Смотрите также: Цены на Коргликон в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Моносан, Апап інструкція, Йод застосування, Блемарен побічні дії, Кардіостад протипоказання