Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АЕРТАЛ
Назва: АЕРТАЛ | Шукати АЕРТАЛ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Aceclofenac
Виробник: "Industrias Farmaceuticas ALMIRALL PRODESFARMA S.L." для "Nycomed", Іспанія/Австрія
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 100 мг № 20, № 60
Діючі речовини: 1 таблетка містить 100 мг ацеклофенаку
Допоміжні речовини: Мікрокристалічна целюлоза, повідон (полівінілпіролідон), гліцеролу пальмітостеарат, натрію кроскармелоза, сепіфілм 752 (білий)
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Аертал застосовують як знеболювальний та протизапальний засіб при остеоартриті та ревматоїдному артриті.
Термін придатності: 4р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/5359/01/01
Термін дії посвідчення: з 10.11.2006 до 10.11.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АЕРТАЛ
АТ код: М01АВ16
Наказ МОЗ: 743 від 10.11.2006


Інструкція для застосування АЕРТАЛ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

  АЕРТАЛ

 (AIRTAL)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: aceclofenac;

2-[(2,6-Дихлорфеніл) аміно] феніл ацетооцтова кислота;

 основні фізико-хімічні властивості: круглі, двояко випуклі таблетки білого кольору, вкриті плівковою оболонкою; на одній стороні вигравірувана літера “А”;

склад: 1 таблетка містить 100 мгацеклофенаку;

допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза, повідон (полівінілпіролідон), гліцеролау пальмітостеарат, натрію кроскармелоза, сепіфілм 752 (білий).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Не стероїднийпротизапальний засіб (НПЗЗ)

Код АТС М 01АВ 16.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ацеклофенакмає протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Ацеклофенак інгібуєсинтез простагландинів і, таким чином, впливає на патогенез запалення, виникнення болю та лихоманки. При ревматичних захворюваннях протизапальна тааналгезивна дія ацеклофенаку сприяє значному зменшенню інтенсивності болю, ранкової скутості, припухлості суглобів, що покращує функціональний стан пацієнта.

Фармакокінетика. Ацеклофенак швидко та повністю всмоктується після прийому внутрішньо. Максимальна концентрація в плазмі після перорального прийому досягається через 1,25 – 3 год. 99% ацеклофенакузв’язується з протеїнами плазми , а сааме: з альбумінами. Ацеклофенак проникаєу синовіальну рідину, де максимальна концентрація досягає 57% від рівня концентрації у плазмі і час досягнення максимальної концентрації на 2 – 4години пізніше, ніж у плазмі. Об’єм розподілу – 25л. Період напів виведення – 4години. Зв’язок з білками плазми (альбумінами) – 99%. Ацеклофенак циркулює головним чином у незмінному стані, основним його метаболітом , виявленим вплазмі у незначній кількості, є 4 – гідроксіацеклофенак. Приблизно 2/3введеної дози препарату виводиться нирками у вигляді гідроксипохідних.

Показання для застосування.

Аертал застосовують як знеболювальний та протизапальний засіб при остеоартриті та ревматоїдному артриті.

Спосіб застосування та дози.

  Препарат призначений для перорального прийому, таблетки слід ковтати не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю води.

Дорослим призначають по 1 таблетці по 100 мг 2 разина день, 1 таблетка вранці і 1 – ввечері.

Курс лікування призначає лікар індивідуально вкожному окремому випадку.

Побічна дія.

З боку ШКТ: нудота, блювання, біль в ділянціепігастрія , кишкова коліка, диспепсія, метеоризм, анорексія, запор; у рідких випадках відзначено виникнення ерозивно- виразкових уражень, кровотеч таперфорацій ШКТ.

З боку нервової системи: інколи відзначається головний біль, запаморочення, порушення сну ( безсоння або сонливість), збудження , в окремих випадках – порушення чутливості , дезорієнтація, порушення пам’яті, зору, слуху, смакових відчуттів, шум у вухах, судоми, дратівливість, тремор, депресія, асептичний менінгіт.

Алергічні прояви: інколи виникає висип нашкірі, рідко – кропив’янка, відзначені окремі випадки екземи, поліморфної еритеми, еритродермія, рідко спостерігались напади бронхіальної астми, системні анафілактичні реакції, в окремих випадках васкуліт, пневмоніт, синдромСтівена-Джонсона та синдром Лайєлла.

З боку нирок : рідко – периферичні набряки, в окремих випадках – гостра ниркова недостатність, інтерстиціальнийнефрит, нефротичний синдром, гематурія, протеїнурія.

З боку печінки: транзиторне підвищення активності трансаміназ у крові , рідко – гепатит, в окремих випадкахфульмінантний гепатит.

З боку системи кровотворення : описані окремі випадки розвитку тромбоцит опенії, агранулоцит озу, гемолітичної анемії, а пластичноїанемії.

З боку серцево- судинної системи: поодинокі випадки виникнення тахікардії, артеріальної гіпертензії, застійної серцевої недостатності.

Протипоказання.

- Ерозивно-виразкові ураження ШКТ у фазі загострення;

- свідчення про напади бронхіальної астми, кропив’янка, гострий риніт, що пов’язані з застосуванням ацетил саліцилової кислоти або інших НПЗЗ;

- підвищена чутливість до ацеклофенаку або компонентів препарату;

- порушення кровотворення нез’ясованої етіології;

 - III триместр вагітності;

- дитячий вік до 18 років.

Передозування.

  Симптоми:

Клінічна картина визначається порушенням з боку центральної нервової системи (головний біль, запаморочення, явищагіпервентиляції з підвищеною судомною готовністю) і шлунково-кишкові порушення (біль у животі, нудота, блювання).

Лікування:

Специфічного антидоту не існує. У випадках передозування потрібен інтенсивний медичний догляд і симптоматичне лікування.

Особливості застосування.

  З обережністю препарат призначають пацієнтам з захворюваннями печінки, нирок і шлунково-кишкового тракту в анамнезі, з бронхіальною астмою, алергічним (сінним) нежитем, поліпами слизової носа, диспепсичними симптомами на момент призначення препарату , артеріальною гіпертензією, серцевою недостатністю, відразу після серйозних оперативних втручань, у I та IIтриместрах вагітності і в період лактації , а також особам похилого віку.

За час лікування препаратом слід проводити систематичний контроль картини периферичної крові, функції печінки, нирок, дослідження калу на наявність крові.

Пацієнтам, що застосовують препарат, необхідно утримуватися від видів діяльності , що потребують підвищеної уваги та швидких психічних і рухових реакцій , застосування алкоголю.

Взаємодія з лікарськими засобами.

  Спостерігається взаємодія при використанніАерталу в поєднанні з такими лікарськими засобами:

дигоксин, фентоніл або препарати літію – може підвищуватися вміст у плазмі цих лікарських засобів;

діуретики та гіпотензивні засоби – може послаблюватися дія цих засобів;

калійзберігаючі діуретини – може викликатигіперкаліємію;

інших НПЗЗ або глюкокортикоїди – підвищує ризик виникнення побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту;

ацетил саліцилова кислота – веде до зниження рівня концентрації ацеклофенаку у сироватці крові;

циклоспорин – може зрости токсичний вплив останнього на нирки;

протидіабетичні засоби – може викликати гіпо- або гіперглікемію. При цій комбінації засобів потрібен контроль рівня цукру вкрові;

метотрексат протягом 24 годин до або після його прийому – може призвести до зростання концентрації метотрексату і посилення його токсичної дії;

непрямі антикоагулянти – потрібен постійний контроль згортання крові. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 300 С. Термін придатності – 4 роки.

Смотрите также: Цены на Аертал в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Ксизал, Альфа-д3-тева інструкція, Застосування препарату Дермазол, Інструкція з використання Паксил, Показання для застосування Нейробіон, Пульцет побічні дії, Біострепта протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Бактробан