Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
Назва: КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ | Шукати КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Calcium gluconate
Виробник: ВАТ "Днiпрофарм", м.Дніпропетровськ, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 10% по 5 мл в ампулах № 10
Діючі речовини: 1 мл розчину містить кальцію глюконату - 100.0 мг
Фармакотерапевтична група: Препарати кальцію та засоби для профілактики і лікування остеопорозу
Показання: Недостатня функція паращитоподібних залоз, алергічні захворювання, для зменшення проникності судин при патологічних процесах різного генезу, при паренхіматозному гепатиті, нефриті, еклампсії, протиотрута при отруєннях солями магнію, щавлевою кислотою
Термін придатності: 2p
Номер реєстраційного посвідчення: П.02.03/06114
Термін дії посвідчення: з 26.02.2003 до 26.02.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
АТ код: A12AA03
Наказ МОЗ: 84 від 26.02.2003


Інструкція для застосування КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ

(CALCIUM GLUKONICUM)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Calcium gluconate; кальцієва сіль глюконовоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості: являє собою прозору, безбарвну рідину.

склад: 1 мл розчину містить 0,1 г кальцію глюконату;

допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін´ єкцій.

Фармакотерапевтична група. Препарати кальцію. Код АТС А 12А А 03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Кальцій має важливе значення для життєдіяльності організму, зокрема для функціонування гладких і поперечносмугастих м’язів, утворення і збереження кісткової тканини, для процесу згортання крові, підтримання бар’єрних функцій клітинних мембран – регуляції їх проникності, утому числі на рівні судин. Іони кальцію необхідні також для здійснення процесу передачі нервових імпульсів та ін. Концентрація іонів кальцію в крові зменшується при багатьох патологічних процесах, і виражена гіпокальцієміясприяє виникненню тетанії. Кальцію глюконат сприяє усуненню гіпокальціємії, зменшує проникність судин, виявляє проти алергічну, протизапальну, гемостатичнудію. При внутрішньо венному введенні викликає збудження симпатичної нервової системи і стимулює виділення наднирниками адреналіну. Покращує скоротливість міокарда, скелетних та гладеньких м’язів. Здійснює помірний діуретичний ефект. При взаємодії з солями магнію, щавелевою та фтористою кислотою утворює нерозчинні сполуки, що дозволяє застосовувати препарат як антидот при отруєннях цими сполуками. На відміну від кальцію хлориду має слабшиймісцево подразнювальний вплив.

Фармакокінетика. Після парентерального введення препарат ізкровотоком рівномірно розподіляється по всіх органах і тканинах. У крові знаходиться в іонізованому та зв’язаному стані. Фізіологічною активністю володіє іонізований кальцій. Його депо є кісткова тканина. Препарат проникає через плацентарний бар’єр, потрапляє в грудне молоко. Виводиться з організму головним чином нирками.

Показання для застосування. Призначають при гіпофункції пара щитовиднихзалоз, що супроводжуються тетанією і спазмофілією, посиленому виділенні кальціюіз організму (зокрема при тривалих зневодненні та імобілізації хворих), як допоміжний засіб при алергічних захворюваннях (сироваткова хвороба, кропивниця, ангіо невротичний набряк, сінна лихоманка та інш.), алергічних ускладненнях медикаментозної терапії, при запальних процесах (бронхіти, плеврити, пневмонії, гінекологічні захворювання та ін.), для зменшення проникності судин при патологічних процесах різного генезу (геморагічний васкуліт, ексудативні діатези), при паренхіматозному гепатиті, токсичних ураженнях печінки, нефриті, еклампсії, гіперкаліємічній формі пароксизмальної міоплегії, при шкірних захворюваннях (псоріаз, екзема та ін.), як кровоспинний засіб при кровотечах, при посттранс фузійних ускладненнях, а також як протиотрута при отруєннях солями магнію, щавелевою кислотою, її розчинними солями, розчинними солями фтористої кислоти, радіо активними речовинами, у комплексній терапії променевої хвороби.

Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньо венно і внутрішньом’язово. Дорослим призначають по 5-10 мл 10 % розчину (залежно від характеру захворювання та стану хворого – щоденно, через день або через 2 дні). Дітямвнутрішньо венно залежно від віку вводять від 1 до 5 мл 10 % розчину. Перед введенням ампулу з розчином підігрівають до температури тіла. Внутрішньом’язоводітям вводити препарат не рекомедується через можливість розвитку некрозу.

  Дорослим і дітям внутрішньо венно розчин вводять повільно, протягом 2-3-х хвилин.

  Тривалість застосування обумовлена характером і тяжкістю захворювання, характером супутньої терапії, досягнутим ефектом, що визначається лікарем. При необхідності курс лікування кальцію глюконатом можна повторити.

Побічна дія. Іноді при внутрішньом’язовій та внутрішньо веннійін’єкціях можуть спостерігатися нудота, блювання, діарея, брадикардія (швидко проходять самостійно). При внутрішньом’язовому введенні можуть утворюватьсянекрози.

Протипоказання. Схильність до тромбозів, гіперкальціємія, виражений атеросклероз, важка ниркова недостатність, підвищена чутливість до препарату.

Передозування. При передозуванні можливий розвиток гіперкальціємії. У таких випадках як антидот застосовуютькальцитонін, який вводять внутрішньо венно із розрахунку 5,0-10,0 МО на 1 кгмаси тіла на добу (препарат розводять в 500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду, вводять краплинно протягом 6 год). Можливе внутрішньо венне струменевеповільне введення кальцитоніну 2-4 рази на добу.

Особливості застосування. Шприц перед наповненням 10 % розчином Кальцію глюконатом неповинен містити залишків спирту етилового.

  Ампулу з розчином Кальцію глюконату перед введенннямпідігрівають до температури тіла.

  Дітям внутрішньом’язово вводити препарат не рекомендується через можливість розвитку некрозу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кальцію глюконат при одночасному застосуванні зменшує дію блокаторів кальцієвих каналів. Внутрішньо венне введення Кальцію глюконату до або після верапамілу зменшує йогогіпотензівну дію, але не впливає на його антиарітмичний ефект. Під впливомколестираміну абсорбція кальцію з травного тракту знижується. При одночасному вживанні з хінідином можливе уповільнення внутрішньошлуночкової провідності та підвищення токсичності хінідину. Під час лікування серцевими глікозидамипарентеральне застосування Кальцію глюконату не рекомендується, у зв’язку з посиленням кардіотоксичної дії. При взаємодії із спиртом етиловим утворюється осад. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не нижче + 20 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін зберігання 2 роки.

Смотрите также: Цены на Кальция глюконат в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Доксибене, Хартил інструкція, Застосування препарату Бронхипрет, Інструкція з використання Зірка, Показання для застосування Екватор, Ланза побічні дії, Холензим протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Псоріатен