Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ДІАНЕ-35
Назва: ДІАНЕ-35 | Шукати ДІАНЕ-35 в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "Schering AG", Німеччина
Лікарська форма: Драже
Форма випуску: Драже № 21
Діючі речовини: 1 драже містить: етинілестрадіолу - 0.035 мг, ципротерону - 2.0 мг
Фармакотерапевтична група: Пероральні контрацептиви
Показання: Контрацепція у жінок з проявами гіперандрогенізації; андрогензалежні захворювання у жінок; андрогенетична алопеція і легкі форми гірсутизму
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.03.03/06163
Термін дії посвідчення: з 14.03.2003 до 14.03.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ДІАНЕ-35
АТ код: G03HB01
Наказ МОЗ: 111 від 14.03.2003


Інструкція для застосування ДІАНЕ-35

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ДІАНЕ -35

(DIANE-35)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: драже світло-жовтого кольору;

склад:1 драже містить етинілест радіолу 35 мкг, ципротерону ацетату 2 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, полівідон 25000, магнію стеарат, сахароза, полівідон 700 000, макрогол 6000, кальцію карбонат, тальк, гліцерин 85 %, титану діоксид, оксид заліза жовтий, оксид заліза червоний, віск монтангліколевий.

Форма випуску. Драже.

Фармакотерапевтичнагрупа. Гормони статевих залоз та препарати, які застосовують при патології статевої сфери. Анти андрогени та естрогени.

Код АТС G03Н В 01.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Обидві діючі речовини, що входять до складу препаратуДіане-35, позитивно впливають на стан гіперандрогенії. Ципротерону ацетат є конкурентним антагоністом рецепторів андрогенів, він інгібує синтез андрогенів та зумовлює зниження концентрації цих гормонів у крові внаслідокантигонадотропного ефекту. Такий антигонадотропний ефект посилюєтьсяетинілестрадіолом, який також регулює синтез глобуліну, що зв’язує статеві стероїди (ГЗСС) у плазмі. Зважаючи на це, рівень незв’язаного, біологічно доступного андрогену у крові знижується.

При застосуванні препарату Діане-35 (звичайно після 3-4-місячної терапії) зникає вугревий висип. Надмірна жирність волосся та шкіри зникає, якправило, ще раніше. Випадіння волосся, що часто супроводжує себорею, також зменшується. При застосуванні препарату жінками з легкими формами гірсутизму (передусім, при слабко вираженому о волосінні обличчя) результатів терапії слід очікувати тільки через кілька місяців після її початку.

Контрацептивна дія препарату Діане-35 базується на взаємодії різних факторів, найважливішими з яких є супресія овуляції і зміна церві кальноїсекреції. Окрім захисту від вагітності, препарат має ще ряд позитивних властивостей. Менструальний цикл стає регулярнішим, менструація звичайно менш болючою, зменшується крововтрата. Останнє сприяє зниженню частоти залізо дефіцитної анемії.

Профіль токсичності етинілест радіолу добре вивчений. Немає жоднихдо клінічних даних, які б доповнювали інформацію щодо безпечностіетинілест радіолу, що зазначена в розділах інструкції для медичного застосування препарату.

Дані стандартних до клінічних досліджень токсичності при багаторазовому застосуванні ципротерону ацетату не вказують на існування будь-якого специфічного ризику для людського організму.

На даний час клінічний досвід та результати належно проведених епідеміологічних досліджень не дають підстав припускати підвищення частоти розвитку пухлин печінки у людей. Результати досліджень канцерогенностіципротерону ацетату, що проводились на гризунах, не вказують на існування будь-якої специфічної канцерогенної дії. Проте слід брати до уваги, що статеві стероїди можуть сприяти росту певних гормонозалежних пухлин.

Загалом, наявні дані не дають підстав висувати заперечення щодо застосування препарату Діане-35 при прийманні його відповідно до наданих вказівок та рекомендованих доз.

Фармакокінетика.

Ципротерону ацетат

Адсорбція

Після перорального приймання ципротерону ацетат швидко і повністю всмоктується. Його пікова концентрація в сироватці становить 15 нг/мл і досягається приблизно через 1,6 години після одноразового застосування. Біодоступність ципротерону ацетату становить приблизно 88%.

Розподіл

Ципротерону ацетат практично повністю зв’язується із сироватковим альбуміном.

Лише 3,5 - 4% загальної концентрації стероїду залишається унезв’язаному стані. Індуковане етинілестрадіолом зростання рівня ГЗСС невпливає на зв’язуванням протеїном ципротерону ацетату.

Метаболізм

Ципротерону ацетат практично повністю метаболізується. Головним метаболітом у плазмі є

15β-ОН-ЦПА. Швидкість кліренса із сироватки становить приблизно 3,6 мл/хв/кг.

Виведення з організму

Концентрація ципротерону ацетату в сироватці зменшується двофазно, зперіодами напів виведення 0,8 годин та 2,3 – 3,3 дні. Деяка частка стероїду виводиться в незміненому вигляді. Метаболіти виводяться із сечею та жовчю в співвідношенні 1 до 2. Період напів виведення метаболітів становить 1,8 доби.

Стан рівноваги

Зважаючи на довгий період напів виведення ципротерону ацетату з сироватки його кумуляція в сироватці може спостерігатися протягом одного циклу терапії з коефіцієнтом 2 - 2,5.

Етинілестрадіол

Адсорбція

При пероральному прийманні етинілестрадіол швидко і повністю всмоктується. Пікова концентрація у сироватці, що становить приблизно 71пкг/мл, досягається через 1,6 год.

Розподіл

Етинілестрадіол міцно, проте неспецифічно зв’язується з сироватковим альбуміном (приблизно 98 %) та індукує збільшення сироваткової концентраціїГЗСС.

Метаболізм

Етинілестрадіол метаболізується головним чином шляхом ароматичногогідроксилювання, проте утворюється велика кількість гідроксильованих ім етильованих метаболітів, серед яких існують як вільні метаболіти, так ікон’югати з глюкуронідами і сульфатами. Кліренс становить 2,3 - 7 мл/хв/кг.

Виведення з організму

Рівень етинілест радіолу в сироватці знижується за дві фази з періодаминапів виведення приблизно 1 год і 10 – 20 год, відповідно. Речовина не виводиться з організму у незмінному вигляді, метаболіти етинілест радіолувиводяться з сечею і жовчю у співвідношенні 4:6. Період напів виведення метаболітів становить приблизно один день.

Стан рівноваги

Рівноважна концентрація досягається у другій половині циклу приймання, коли рівень активної речовини у сироватці на 60% вищий порівняно з одноразовою дозою.

Показання для застосування.

Лікування андроген залежних захворювань у жінок, таких як акне, особливо виражених форм і форм, що супроводжуються себореєю, запаленнями або утворенням вузликів (папульозно-пустульозні вугрі, вузликово-кістозні вугрі), андроген наалопеція і легкі форми гірсутизму.

Спосіб застосування та дози.

Препарат Діане-35 призначається для регулярного застосування з метою досягнення терапевтичного ефекту і необхідного контрацептивного захисту. Вживання інших гормональних засобів контрацепції слід припинити. Спосіб застосування препарату Діане-35 не відрізняється від звичайного режиму приймання більшості комбінованих пероральних контрацептивів. Зважаючи на це, слід дотримуватися тих самих вказівок щодо способу застосування препарату, що і при застосуванні інших контрацептивів. Нерегулярне прийманняДіане-35 може призводити до між менструальних кровотеч та погіршити терапевтичну і контрацептивну ефективність.
 

Як приймати Діане-35

Драже слід приймати щодня згідно з порядком, зазначеним на блістері, приблизно в один і той же час, запиваючи невеликою кількістю рідини. Препарат приймають по 1 драже на добу протягом 21 дня. Приймання драже з кожної наступної упаковки слід розпочинати після закінчення 7-денної перерви у прийманні препарату, під час якої зазвичай відбувається менструальноподібнакровотеча. Як правило, вона починається на 2-3-й день після приймання останнього драже і може не закінчитися до початку приймання драже з наступної упаковки.

Як починати приймання Діане-35

Гормональні контрацептиви в попередній період (минулий місяць) не використовувались

Приймання драже слід розпочинати в перший день природного циклу жінки (тобтов перший день менструальної кровотечі). Можна почати приймання і з 2-5-го дня, однак у такому випадку в першому циклі рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів приймання препарату.

Перехід з іншого комбінованого перорального контрацептиву (КПК)

Бажано, щоб жінка почала приймати Діане-35 на наступний день після приймання останньої активної таблетки попереднього КПК, принаймні не пізніше наступного дня після перерви у прийманні таблеток або після приймання таблетокплацебо її попереднього КПК.

Перехід з методу, що базується на застосуванні лише прогестогену (" міні-пілі", ін’єкції, імплантати) або внутрішньо маткової системи зпрогестогеном

Жінка може розпочати приймати препарат Діане-35 в будь-який день після припинення застосування “міні-пілі” (у випадку імплантату або внутрішньо маткової системи – у день їх видалення, у випадку ін’єкції - замість наступної ін’єкції). Однак у всіх випадках рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів приймання драже.

Після аборту в першому триместрі вагітності

Жінка може розпочинати приймати препарат Діане-35 негайно після проведення аборту. У такому разі немає необхідності застосовувати додаткові засоби контрацепції.

Після пологів або аборту в другому триместрі вагітності.

У випадку годування груддю див. підрозділ “Вагітність та лактація”.

Жінкам необхідно рекомендувати розпочинати застосування препаратуДіане-35 з 21 – 28-го дня після пологів або аборту у другому триместрі вагітності. При пізнішому початку приймання драже додатково слід використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом перших 7 днів застосування препарату. Проте, якщо статевий акт уже відбувся, то перед початком використання Діане-35 слід виключити можливу вагітність або жінці слід дочекатися менструації.

Що робити у випадку пропуску приймання драже

Якщо запізнення в прийманні драже не перевищує 12 год, протизаплідна дія препарату не знижується. Пропущене драже треба прийняти якомога швидше. Наступне драже з цієї упаковки слід приймати у звичний час.

Якщо запізнення з прийманням забутого драже перевищує 12 год, контрацептивний захист може знизитися. У такому разі можна керуватися двома основними правилами:

приймання драже ніколи не можна переривати більш ніж на 7 днів:

адекватне пригнічення системи гіпоталамус-гіпофіз-яєчники досягається безперервним прийманням драже протягом 7 днів.

Відповідно до цього у повсякденному житті слід керуватися нижчезазначеними рекомендаціями:

1-й тиждень

Жінка повинна прийняти останнє пропущене драже якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти два драже одночасно. Після цього вона продовжує приймати драже у звичний час. Крім того, протягом наступних 7 днів слід використовувати бар’єрний метод контрацепції, наприклад презерватив. У разі, якщо у попередні 7 днів відбувся статевий акт, слід враховувати можливість виникнення вагітності. Чим більше драже пропущено і чим ближча перерва у прийманні препарату, тим більше ризик вагітності.

2-й тиждень

Жінка повинна прийняти останнє пропущене драже якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти два драже одночасно. Після цього вона продовжує приймати драже у звичний час. За умови, що жінка правильно приймала драже протягом 7 днів перед першим пропуском, немає необхідності використовувати додаткові протизаплідні засоби. В іншому разі або при пропуску більш ніж одного драже рекомендується додатково використовувати бар’єрний метод контрацепції протягом 7 днів.

3-й тиждень

Ризик зниження надійності зростає при наближенні перерви у прийманні драже. Однак при дотриманні схеми приймання драже можна уникнути зниження контрацептивного захисту. Якщо дотримуватися одного з нижченаведених варіантів, то не виникне необхідності використання додаткових контрацептивних засобів заумови правильного приймання драже протягом 7 днів до пропуску. Якщо це не так, слід дотримуватися першого з нижченаведених варіантів і використовувати додаткові методи контрацепції протягом наступних 7 днів.

Жінка повинна прийняти останнє пропущене драже якомога швидше, навіть якщо доведеться прийняти два драже одночасно. Після цього вона продовжує приймати драже у звичайний час. Драже з наступної упаковки слід почати приймати відразу ж після закінчення попередньої, тобто не повинно бути перерви між упаковками. Малоймовірно, що у жінки розпочнеться менструальноподібна кровотеча до закінчення приймання другої упаковки, хоча під час приймання драже може спостерігатися кровомазання або проривна кровотеча.

Жінці можна також порадити припинити приймання драже з поточної упаковки. У такому випадку перерва у застосуванні препарату повинна становити до 7 днів, включаючи дні пропуску драже; приймання драже слід почати з наступної упаковки.

Якщо жінка пропустила приймання драже, і у неї відсутняменструальноподібна кровотеча під час першої звичайної перерви у прийманні драже, слід розглянути ймовірність вагітності.

Рекомендації у випадку розладів з боку шлунково-кишкового тракту

У випадку тяжких розладів з боку шлунково-кишкового тракту можливе неповне всмоктування препарату; у такому разі слід застосовувати додаткові засоби контрацепції.

Якщо протягом 3-4 годин після приймання драже сталося блювання, доцільно скористатися рекомендаціями щодо пропуску драже. Якщо жінка не хоче змінювати свою звичайну схему приймання препарату, їй необхідно прийняти додаткове (і) драже з іншої упаковки.

Тривалість застосування

Тривалість застосування визначається залежно від ступеня тяжкості симптомів андрогенізації та відповіді на лікування. Звичайно препарат слід застосовувати протягом кількох місяців. Акне та себорея, як правило, зникають раніше, ніж гірсутизм чи алопеція.

Рекомендується приймати Діане-35 не менше 3-4 циклів після зникнення симптомів. У випадку виникнення рецидивів через кілька тижнів або місяців після припинення застосування препарату можна провести повторну терапію Діане-35. Уразі повторної появи ознак андрогенізації після припинення лікування слід розглянути питання про доцільність більш раннього початку повторної терапії.

Побічна дія.

Будь ласка зверніть увагу на інформацію, описану в розділі “Особливості застосування”.

Повідомлялося про небажані ефекти при застосуванні Діане-35, проте їхзв’язок з прийманням препарату не був ані підтверджений, ані спростований:

Органи та системи

Часті

(≥ 1/100)

Нечасті

(≥ 1/1000 і < 1/100)

Поодинокі

(< 1/1000)

Органи зору

Чутливість до контактних лінз

Шлунково-кишковий тракт

Нудота, абдомінальний біль

Блювання, діарея

Імунна система

Гіпер чутливість

Обстеження

Збільшення маси тіла

Зменшення маси тіла

Обмін речовин та порушення харчування

Затримка рідини

Нервова система

Головний біль

Мігрень

Психічні розлади

Пригнічений настрій, зміна настрою

Зниження лібідо

Підвищення лібідо

Репродуктивна система та молочні залози

Болючість молочних залоз, відчуття напруженості молочних залоз

Збільшення молочних залоз

Зміни вагінальної секреції, поява секреції із молочних залоз

Шкіра та підшкірна клітковина

Висипання, кропив’янка

Вузлувата еритема, ексудативна мультиформна еритема

Протипоказання.

Препарати, що містять комбінації естрогену/прогестагену, не повинні використовуватися за наявності жодного з нижчезазначених станів або захворювань. У разі, якщо будь-який з цих станів або захворювань виникає впершепід час застосування препарату, його приймання слід негайно припинити.

Венозні або артеріальні тромботичні/тромбоемболічні явища (наприклад, тромбоз глибоких вен, легенева емболія, інфаркт міокарда) абоцеребро-васкулярний розлад нині або в анамнезі.

Наявність нині або в анамнезі продромальних симптомів тромбозу (наприклад, транзиторна ішемічна атака, стенокардія).

Мігрень з вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі.

Цукровий діабет з ураженням судин.

Наявність тяжких або множинних факторів ризику щодо венозного або артеріального тромбозу також може стати протипоказанням (див. розділ“Особливості застосування”).

Панкреатит нині або в анамнезі, якщо він пов’язаний із тяжкоюгіпертри гліцеридемією.

Наявність нині або в анамнезі тяжких захворювань печінки, поки показники функції печінки не повернуться до нормальних значень.

Наявність нині або в анамнезі пухлин печінки (доброякісних або злоякісних).

Відомі або підозрювані злоякісні пухлини (наприклад, статевих органів або молочних залоз), що є залежними від статевих гормонів.

Вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології.

Відома чи підозрювана вагітність.

Лактація.

Підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого із компонентів препарату.

Препарат Діане-35 не призначається чоловікам.

Передозування.

Про серйозні негативні ефекти внаслідок передозування не повідомлялось. Можуть спостерігатись такі симптоми передозування: нудота, блювання, а умолодих дівчат - незначна кровотеча з піхви. Жодних антидотів не існує, лікування повинно бути симптоматичним.

 

Особливості застосування.

Клінічні та епідеміологічні дані щодо комбінацій естрогену/прогестагену, таких як препарат Діане-35, головним чином грунтуютьсяна досвіді застосування комбінованих пероральних контрацептивів (КПК). Зважаю чина це, нижче наведені застереження щодо приймання КПК також стосуютьсяперепар ату Діане-35.

За наявності будь-якого із зазначених нижче станів/факторів ризику користь від застосування Діане-35 повинна бути виважена проти можливого ризикуз урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки та обговорена зжінкою до того, як вона вирішить приймати препарат. При загостренні, погіршенні або першому виникненні будь-якого із зазначених нижче станів або факторів ризику жінці рекомендується звернутися до лікаря. Лікар повинен прийняти рішення, чи слід припинити застосування Діане-35.

Циркуляторні порушення

На підставі результатів епідеміологічних досліджень припускається існування зв’язку між застосуванням КПК та підвищенням ризику виникнення венозних та артеріальних тромботичних і тромбоемболічних захворювань, таких якінфаркт міокарда, інсульт, тромбоз глибоких вен та емболія легеневої артерії. Наведені стани виникають рідко.

Венозна тромбоемболія (ВТЕ), що проявляється у вигляді венозного тромбозу та/або легеневої емболії, може виникнути при використанні будь-якогоКПК.

Ризик виникнення венозної тромбоемболії є найвищим протягом першого року застосування КПК. Частота ВТЕ у жінок, які приймають пероральні контрацептиви з низькою дозою естрогенів (< 0,05 мг етинілест радіолу) становить до 4 випадків на 10 000 жінок/рік порівняно з 0,5-3 випадків на 10 000жінок/рік у тих жінок, які не використовують пероральні контрацептиви. ЧастотаВТЕ, асоційована з вагітністю, становить 6 випадків

на 10 000 жінок/рік.

Надзвичайно рідко повідомлялось про виникнення тромбозу в інших кровоносних судинах, наприклад артеріях і венах печінки, нирок, мезентеріальних судинах, судинах головного мозку або сітківки ока у жінок, які застосовують КПК.

Стосовнозв’язку цих ускладнень з використанням КПК єдиної думки не існує.

Симптомами венозних або артеріальних тромботичних/тромбоемболічних явищабо інсульту можуть бути: однобічний біль у нижніх кінцівках або їх набряк; раптовий сильний біль у грудях, що може віддавати в ліву руку; раптова задишка; кашель, що раптово почався; будь-який незвичний, сильний, тривалий головний біль; раптове зниження або повна втрата зору; диплопія; порушення мовлення абоафазія; вертиго; колапс з парціальним епілептичним нападом або без нього; слабкість або дуже виражене раптове оніміння одного боку або будь-якої частини тіла; порушення моторики; “гострий” живіт.

Фактори, що підвищують ризик виникнення венозних або артеріальнихтромботичних/тромбоемболічних явищ або інсульту:

вік;

паління (при інтенсивному палінні ризик зростає з віком, особливо ужінок після 35 років);

сімейний анамнез (наприклад, випадки венозної або артеріальноїтромбоемболії у братів чи сестер або батьків у відносно ранньому віці);

ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2);

дисліпопротеїнемія;

гіпертензія;

мігрень;

захворювання клапанів серця;

фібриляція передсердь;

тривала імобілізація, радикальні хірургічні втручання, будь-які хірургічні операції на нижніх кінцівках, значні травми. В цих випадках рекомендується припинити використання КПК (при планових операціях якнайменше зачотири тижні до її проведення) і не починати знову його прийом раніше 2 тижнів після повної ре мобілізації.

Немає єдиної думки щодо можливої ролі варикозних вен і поверхневого тромбофлебіту у розвитку венозної тромбоемболії.

Необхідно брати до уваги підвищення ризику розвитку тромбоемболії у післяпологовому періоді.

До інших захворювань, які асоціюються із циркуляторними розладами, належать: цукровий діабет; синдром полікістозних яєчників, системний червоний вовчак; гемолітичний уремічний синдром; хронічні запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серпоподібно-клітинна анемія.

Підвищення частоти випадків виникнення мігрені або її загострення підчас використання КПК (що може бути продромальним симптомом порушення мозкового кровообігу) може вимагати термінового припинення використання КПК.

Аналізуючи співвідношення ризик/користь, лікар повинен враховувати тойфакт, що адекватне лікування станів, про які згадувалося вище, може знижуватипов’язаний з ними ризик виникнення тромбозів, а також і те, що ризик виникнення тромбозів, асоційованих з вагітністю, вищий, ніж при використаннінизько дозованих КПК (<0,05 мг етинілест радіолу).

Пухлини

Найважливішим фактором ризику розвитку раку шийки матки є персистенціяпапілома вірусу. Результати деяких епідеміологічних досліджень вказують на додаткове підвищення ризику розвитку раку шийки матки при довго тривалому використанні КПК, проте це твердження залишається суперечливим, оскільки остаточно не з’ясовано наскільки результати досліджень враховують супутні фактори ризику, наприклад, скринінг шийки матки та статеву поведінку, включаючи застосування бар’єрних методів контрацепції.

Мета-аналіз на підставі 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР = 1,24) розвитку раку молочної залозиу жінок, які застосовують КПК. Цей підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після закінчення приймання КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок молодше 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, що використовують у данийчас або нещодавно використовували КПК, є незначним щодо загального ризику раку молочної залози. Результати даних досліджень не надають доказів існування причинного взаємозв’язку. Під вишення ризику може бути обумовлене як більш ранньою діагностикою раку молочної залози у жінок, які використовують КПК, такі біологічною дією КПК або поєднанням обох факторів. Відзначено тенденцію, щорак молочної залози, виявлений у жінок, які коли-небудь приймали КПК, клінічно менш виражений, ніж у тих, хто ніколи не вживав КПК.

У поодиноких випадках у жінок, які застосовують КПК, спостерігалися доброякісні, а ще рідше – злоякісні пухлини печінки, які в окремих випадках призводили до небезпечної для життя внутрішньочеревної кровотечі. У випадку виникнення скарг на сильний біль в епігастральній ділянці, збільшення печінки або ознаки внутрішньочеревної кровотечі при диференційній діагностиці слід враховувати можливість наявності пухлини печінки у жінок, які приймають КПК.

Інші стани

Жінки з гіпертри гліцеридемією або сімейним анамнезом цього порушення становлять групу ризику розвитку панкреатиту при вживанні КПК.

Хоча повідомлялося про незначне підвищення артеріального тиску убагатьох жінок, що приймають КПК, клінічно значуще підвищення артеріального тиску є рідкісним явищем. Проте якщо тривала клінічно виражена гіпертензія виникає під час приймання КПК, то буде слушним відмінити КПК та лікувати гіпертензію. Якщо це доцільно, використання КПК може бути відновлено після досягнення нормотонії за допомогою антигіпертензивної терапії.

Повідомлялось про виникнення або загострення зазначених нижче захворювань під час вагітності та при використанні КПК, але їх взаємозв’язок з використанням КПК не є остаточно з’ясованим: жовтяниця та/або свербіж, пов’язаний з холестазом, утворення жовчних каменів, порфірія, системний червоний вовчак, гемолітико-уремічний синдром, хорея Сіденгама, герпес вагітних, втрата слуху, пов’язана з отосклерозом.

При гострих або хронічних порушеннях функції печінки може виникнути необхідність припинити приймання КПК доки показники функції печінки не повернуться до нормальних значень. При рецидиві холестатичної жовтяниці, щовперше виникла під час вагітності або попереднього приймання статевих гормонів, приймання КПК слід припинити.

Хоча КПК можуть впливати на периферичну інсулінорезистентність та толерантність до глюкози, немає даних щодо потреби змінювати терапевтичний режим у жінок з діабетом, які приймають низько дозовані КПК (< 0,05 мгетинілест радіолу). Проте жінки, які страждають на цукровий діабет, повинні ретельно обстежувати ся протягом приймання КПК.

Хвороба Крона та виразковий коліт можуть бути пов’язані із вживаннямКПК.

Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою вагітних ванамнезі. Жінки, схильні до виникнення хлоазми, повинні уникати дії прямих сонячних променів або ультрафіолетового опромінювання під час приймання КПК.

Якщо симптоми гірсутизму виникли нещодавно або значно посилилися останнім часом, при диференційній діагностиці необхідно враховувати такіможливі причини, як андроген продукуюча пухлина або ферментна недостатність надниркових залоз.

Медичне обстеження

Перед початком або відновленням приймання препарату Діане-35 слід провести повне медичне обстеження та докладно вивчити анамнез пацієнтки, беручидо уваги протипоказання (розділ “Протипоказання”) і застереження (розділ“Особливості застосування”). При застосуванні препарату рекомендують періодичні обстеження. Проведення таких періодичних обстежень є важливим, оскільки стани, зазначені в розділі “Протипоказання” (наприклад, транзиторне порушення кровообігу тощо), або фактори ризику (наприклад, сімейний анамнез венозного або артеріального тромбозу) можуть вперше виникнути вже під час приймання Діане-35. Частота і характер цих обстежень повинні ґрунтуватися на існуючих нормах медичної практики з урахуванням індивідуальних особливостей кожної жінки, проте, якправило, особливу увагу приділяють обстеженню тазових органів, включаючи стандартний аналіз цитології шийки матки, органів черевної порожнини, молочних залоз, виміру артеріального тиску.

Необхідно попередити жінку, що препарат Діане-35 не захищає відВІЛ-інфекції (СНІДу) та інших захворювань, що передаються статевим шляхом.

Зниження ефективності

Контрацептивна ефективність Діане-35 може знижуватись у випадку пропуску драже, розладів шлунково-кишкового тракту або використання інших лікарських засобів.

Контроль циклу

При застосуванні препаратів, що містять комбінацію естроген/прогестаген, можуть спостерігатися між менструальні кров’янисті виділення (кровомазання або проривні кровотечі), особливо протягом перших кількох місяців їх використання. Зважаючи на це, обстеження при появі будь-якихміж менструальних виділень слід проводити тільки після періоду адаптації організму до препарату, що складає приблизно три цикли.

Якщо порушення циклу триває або виникло після декількох нормальних циклів, слід розглянути питання про негормональні причини кровотеч і провести відповідні обстеження з метою виключення наявності пухлин та вагітності. До діагностичних заходів можна включити кюретаж.

У деяких жінок може не настати менструальноподібна кровотеча під час перерви в прийманні препарату. У випадку застосування КПК відповідно до вказівок вагітність малоймовірна. Проте якщо приймання контрацептиву відбувалося нерегулярно, або якщо менструальноподібні кровотечі відсутні протягом двох циклів, перед продовженням застосування КПК необхідно виключити вагітність.

Вагітність та лактація

Препарат є протипоказаним до застосування у період вагітності. У разі виникнення вагітності під час застосування Діане-35 приймання препарату необхідно негайно припинити.

Під час досліджень ембріотоксичності при прийманні комбінації двох активних компонентів препарату не виявлено жодних ефектів, що вказували б натератогенну дію препарату протягом органогенезу перед розвитком зовнішніх статевих органів. Проте приймання високих доз ципротерону ацетату під часгормоночутливої фази диференціювання статевих органів призводить до появи жіночих статевих ознак у плодів чоловічої статі. Спостереження за новонародженими хлопчиками, які внутрішньо утробно зазнали дії ципротеронуацетату, не виявили у них розвитку будь-яких жіночих статевих ознак.

Застосування Діане-35 також протипоказане під час лактації. Ципротеронуацетат проникає в молоко жінок, що годують груддю. Приблизно 0,2% дозиципротерону ацетату, прийнятої матір’ю, потрапить до організму грудної дитини через молоко, що відповідає приблизно 1 мкг/кг. 0,2% добової дозиетинілест радіолу, прийнятого матір’ю, може потрапити до організму грудної дитини через молоко при налагодженій лактації.

 

Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами

Не спостерігалося жодного впливу на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Взаємодія препаратів, що містять комбінацію естрогену/прогестагену (таких, як Діане-35), та інших лікарських засобів може призводити до проривної кровотечі та/або втрати ефективності контрацептиву. В медичній літературі повідомляється про нижчезазначені взаємодії.

Печінковий метаболізм: може спостерігатися взаємодія з лікарськими препаратами, що індукують мікросомальні ферменти. До них належать, наприклад, фенітоїн, барбітурати, примідон, карбамазепін, рифампіцин і, можливо, такожокскарбазепін, топірамат, фельбамат, ритонавір, гризеофульвін та лікарські засоби, що містять звіробій. Така взаємодія може спричинювати зростаннякліренса статевих гормонів.

Взаємодія з ентерогепатичною циркуляцією: результати деяких клінічних досліджень дають припущення, що ентерогепатична циркуляція естрогенів може знижуватися при прийманні певних антибіотиків, що можуть знижувати концентраціюетинілест радіолу (наприклад, антибіотики пеніцилінового і тетрациклінового ряду).

При лікуванні будь-яким з наведених вище препаратів жінка повинна тимчасово застосовувати бар’єрний метод додатково до приймання Діане-35 абообрати інший метод контрацепції. При лікуванні препаратами, що індукуютьмікросомальні ферменти, бар’єрний метод слід застосовувати протягом всього терміну лікування відповідним препаратом і ще протягом 28 днів після припинення його приймання. При лікуванні антибіотиком (за винятком римфапіцину ігризеофульвіну) бар’єрний метод слід використовувати ще протягом 7 днів післяйого відміни. У разі, якщо бар’єрний метод все ще застосовується, а драже вупаковці Діане-35 уже закінчились, приймання драже з наступної упаковки слід починати без звичайної перерви.

Препарати, що містять комбінацію естрогену/прогестагену (такі якДіане-35) можуть впливати на метаболізм інших препаратів. Зважаючи на це, можуть змінюватися концентрації діючих речовин у плазмі та тканинах (наприклад, циклоспорину).

Примітка: Для встановлення потенційної можливості взаємодії з лікарськими засобами, що призначаються одночасно з Діане-35, рекомендується ознайомитися з

ІНСТРУКЦІЯми для медичного застосування цих препаратів.

Вплив на результати лабораторних досліджень

Застосування таких препаратів, як Діане-35 може вплинути на результати певних лабораторних аналізів, у тому числі на біохімічні параметри функції печінки, щитоподібної залози, наднирників та нирок, показники вмісту в плазмі білків-(носіїв), таких як глобулін, що зв’язує кортикостероїди, і фракції ліпідів/ліпопротеїнів, параметри вуглеводного обміну, а також параметри коагуляції і фібринолізу. Зазвичай такі зміни перебувають у межах норми. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30°С в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 5 років.

Смотрите также: Цены на Диане в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Оксикорт, Алохол інструкція, Застосування препарату Фталазол, Інструкція з використання Вітамін с, Показання для застосування Нейродар, Кагоцел побічні дії, Березові бруньки протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Корвалол