Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВІТАМІН В6
Назва: ВІТАМІН В6 | Шукати ВІТАМІН В6 в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Pyridoxine
Виробник: "Polfa" Kutno Pharmaceutical Company, Польща
Лікарська форма: Тверді лікарські форми
Форма випуску: Таблетки по 50 мг № 30, № 60
Діючі речовини: 1 таблетка містить піридоксину - 50.0 мг
Фармакотерапевтична група: Група піридоксину (вітаміну В6)
Показання: Гіпо- та авітамінози В6, токсикози вагітних, атеросклероз, анемії, різні лейкопенії, хвороби нервової системи, депресії інволюційного віку, гострі та хронічні гепатити, дерматити, оперізуючий лишай, нейродерміт, псоріаз, ексудативні діатези.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.05.03/06662
Термін дії посвідчення: з 21.05.2003 до 21.05.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВІТАМІН В6
АТ код: A11HA02
Наказ МОЗ: 226 від 21.05.2003


Інструкція для застосування ВІТАМІН В6

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВІТАМІН В 6

(VITAMINUM B6)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: pyridoxinum, 5-окси-3,4-біс (оксиметил)-6-метилпірідинугідро хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки білого кольору, з однорідною поверхнею;

склад: 1 таблетка містить піридоксину гідро хлориду – 50 мг;

допоміжні речовини: лактоза, целюлоза, кремнію діоксид колоїдний, тальк, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітамінів. Піридоксин.

АТС Код А 11Н А 02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. При надходженні в організм піридоксин фосфорилюється, у результаті чого перетворюється у піридоксаль-5фосфат та входить до складу ферментів, що здійснюють декарбоксилювання та пере амінування амін окислот. Препарат бере активну участь в обміні триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової та інших амін окислот, гістаміну, утворенні гемоглобіну, процесах жирового обміну. Потрібен для нормального функціонування центральної та периферичної нервової системи.

Фармакокінетика. Вітамін В6 добре всмоктується у травному тракті, в основному з тонкого кишечнику, не зв’язується з білками, накопи чується у печінці і там переходить у 4-піридоксинову кислоту. Період напіврозпад установить від 15 до 20 діб. Виводиться з сечею, головним чином у формі метаболітів. Нерезорбований залишок вітаміну, що перевищує добову потребу, виводиться зсечею у незмінному стані.

Показання для застосування.

Застосовується для лікування таких захворювань:

гіповітаміноз В6;

анемія (гіпохромна, мікроцитарна з високим рівнем заліза у сироватці крові), агранулоцит оз, лейкопенія, хронічний лімфолейкоз;

мала хорея, хвороба Літтла, хвороба Меньєра, гепатолентикулярнадегенерація, інсульт геморагічний, струс мозку, міопатія, депресія;

хронічний гепатит, холецестит, ентерит хронічний;

пневмонія;

аменорея, гіпоменструальний синдром, багатоводдя під час вагітності, нудота під час вагітності;

цистинурія та надмірне виділення оксалатів з сечею;

глаукома, гіпофункція сльозової залози, герпес ока, трахома, ячмінь, непрохідність центральної артерії та вени сітківки, діабетична ретинопатія;

порушення серцевого ритму,

стоматит, пародонтопатія;

В12-РР-гіповітаміноз, гіпотрофія та діатез удітей;

псоріаз, піодермія;

для запобігання розвитку невритів при лікуванні ізоніазидом, фтивазидом або іншими похідними гідразиду ізонікотинової кислоти;

при застосуванні гормональних контрацептивних засобів;

променева хвороба;

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо. Дорослим з метою лікування Вітамін В6 застосовують звичайно по 1 таблетці 1-2 рази надобу. Курс лікування становить 1–2 місяці.

При лікуванні анемій, променевої хвороби, при нудоті під час вагітності, застосуванні ізоніазиду, фтивазиду та інших похідних гідразидуізонікотинової кислоти призначають 1-2 таблетки Вітаміну В6 на добу.

При цистинурії приймають 1-2 таблетки 3 рази на добу.

З метою лікування у дітей після 2 років препарат застосовують по 1таблетці 1 раз на добу; після 6 років по 1–2 таблетки на добу протягом 2-4тижнів.

Побічна дія. Тривале лікування великими дозами піридоксину може призвести до розвитку периферичної нейропатії. Можливі алергічні реакції на препарат (шкірний висип та свербіж).

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату.

Передозування. При застосуванні рекомендованих доз не відзначалось.

Особливості застосування. Вітамін В6 можна застосовати під час вагітності. Препарат проникає у молоко матері, тому під час годування немовлят материнським молоком рішення відносно застосування Вітаміну В6повинен приймати лікар.

Препарат слід обережно застосовувати хворим на виразкову хворобу шлунка, дванадцяти палої кишки у зв’язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку та при важких ураженнях печінки, а також хворим на ішемічну хворобу серця.

Вітамін В6 не впливає на психофізичний стан, можливість керувати автотранспортними засобами та механічними пристроями.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат гальмує дію ліводопи, при одночасному застосуванні інгібітора периферичної допа-декарбоксил ази ця дія не відзначається.

Застосування циклосерину, гідралазину, імуносупресорів (кортикостероїди, кортикотропін, циклоспорин, ізоніазид, пеніцилін) може посилити виведення Вітаміну В6 з сечею та призвести до анемії.

Естрогени та пероральні контрацептивні засоби можуть підвищувати потребу у препараті. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступному для дітей місціпри температурі 15 – 25º С. Термін придатності - 3 роки.

Смотрите также: Цены на Витамин в6 в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Окулохеель, Гепабене інструкція, Застосування препарату Аспірин с, Інструкція з використання Феністил, Показання для застосування Декатилен, Бол-ран побічні дії, Нейро-норм протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Узала