Нормативна база

Лікарські засоби


Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПІРОКСИКАМ
Назва: ПІРОКСИКАМ | Шукати ПІРОКСИКАМ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Piroxicam
Виробник: "Elegant India", Індія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки дисперговані по 20 мг № 10, № 10х10
Діючі речовини: 1 таблетка містить піроксикаму - 20.0 мг
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Остеоартрит і ревматоїдний артрит; захворювання суглобів і опорно-рухового апарату; запалення м'яких тканин; загострення подагри.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.05.03/06748
Термін дії посвідчення: з 21.05.2003 до 21.05.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПІРОКСИКАМ
АТ код: M01AC01
Наказ МОЗ: 227 від 21.05.2003


Інструкція для застосування ПІРОКСИКАМ

Інструкція

для медичного застосування препарату

ПІРОКСИКАМ

(PIROXICAM)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Piroxicam; 4-окси-2-метил-3-(N-піридил-2)-карбоксамідо-2Н-1,2-бензотіазин-1,1-діокись;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглі, плоскі, світло-оранжевого кольору з фаскою і рискою;

склад: 1 таблетка містить піроксикаму 20мг;

допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, полівінілпіролідон       К 30, світло-оранжевий барбник, магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят, кремнію діоксид колоїдний, натріюкроскармелоза,  вода ананасова, натрію цукрин.

Форма випуску. Таблетки диспергонані.

Фармакотерапевтична група. Не стероїдні протизапальні і протиревматичні засоби. Група оксикамів. Код АТС М 01А С 01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Піроксикамналежить до не стероїдних протизапальних препаратів групи оксикамів. Механізм дії препарату обумовлений  пригніченням синтезу простагландинів внаслідок пригнічення активності ферменту циклооксигенази. Гальмує міграцію моноцитів і лейкоцитів, утворення радикалів кисню, дію лізосомних ензимів, які руйнують хрящову тканину.  При суглобному синдромі послаблює та усуває запалення  і біль при рухах та в стані спокою. Має протизапальну, аналгезивну та жарознижувальну дії.

Фармакокінетика.        Після  прийому внутрішньо Піроксикам повністю абсорбується вшлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 3- 5 год. Біодоступність – приблизно 100 %. Період напів виведення –приблизно 50 (30 – 60) год. При курсовому прийомі рівноважна концентрація препарату в плазмі крові досягається протягом 10 днів. При прийомі 40 мгПіроксикаму на 1 – 2 доби вже на 2 день лікування досягається приблизно 75 % рівноважної концентрації. Піроксикам метаболізується у печінці і виводиться з організму сечею у вигляді неактивних метаболітів. 

Показання для застосування. Запальні і дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату і м’яких тканин (ревматичний поліартрит, артоз, ревматоїдний артрит, анкілозуючий спондилоартрит, подагра, бурсит, тендовагініт), травматичні ушкодження м’яких тканин і опорно-рухового апарату (забите місце, розтягнення), первинна дисменорея.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослимперорально в дозі 10-40 мг 1 раз на добу під час або після їжі з достатньою кількістю рідини.

При ревматоїдному поліартриті, дегенеративній артропенії, анкілозуючому спондилоартриті підтримуюча і початкова доза становить 20 мг 1раз на добу (залежно від стану хворого підтримуюча доза може бути знижена до 10мг або підвищена до 30 мг на добу).

При захворюванні м’яких тканин,  травмах вперші 2 дні призначають по 40 мг на добу в один або декілька прийомів, потім по 20 мг на добу протягом 7 - 14 днів.

При первинній дисменореї призначають по 20-40 мг надобу протягом перших 2 днів, при необхідності у наступні 1- 3 дні призначають по 20 мг на добу .

При гострій подагрі – 40 мг на добу одноразово протягом 4 – 7 днів.

Дані про безпеку і ефективність препарату при застосуванні у дітей відсутні.

Побічна дія.  Можливі відчуття спраги, анорексія або посилення апетиту, метеоризм, нудота, відчуття переповнення вепігастральній ділянці, діарея, запор, рідко – виразково-ерозивні ураження шлунково-кишкового тракту, підвищення рівня трансаміназ і сечовини вкрові. 

Протипоказання. Підвищена чутливість доПіроксикаму та інших не стероїдних протизапальних препаратів, бронхіальна астма, виразково-ерозивні ураження шлунково-кишкового тракту, виражені порушення функції нирок, вагітність, період лактації, діти віком до 15 років.

Особливості застосування. З обережністю призначають хворим,  в анамнезі яких вказано на виразкову хворобу, людям літнього віку, ослабленим пацієнтам, особливо з порушеннями функцій серцево-судинної системи, печінки та нирок.

У процесі лікування Піроксикамомнеобхідно контролю вати функціональний стан печінки і клітковий станпериферічної крові. 

Під час лікування Піроксикамомпотрібно утриматись від вживання алкоголю.

Препарат негативно впливає на здатність керувати транспортом і на роботу з потенційно небезпечними механізмами.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, серцева недостатність, напади стенокардії, бронхоспазм, ниркова недостатність, галюцинації.  У випадку передозування потрібно врахувати тривалий період напів виведення Піроксикаму. Призначають промивання шлунка, пероральноактивоване вугілля; показано проведення  підтримуючої і симптоматичної терапії. 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.  При одночасному застосуванні препарату з гіпотензивними і діуретичними засобами, літієм, метотрексатом, з ацетил саліциловою кислотою іантидіабетичними засобами їхня концентрація в плазмі крові може змінюватись. Одночасне застосування Піроксикаму з кумариновими препаратами підвищує ризик кровотеч. Не рекомендується призначати Піроксикам одночасно з іншимине стероїдними протизапальними препаратами і непрямими антикоагулянтами.

Умови та термін зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі від 8 до 25 0С. Источник

Термін придатності3 роки.

Смотрите также: Цены на Пироксикам в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Тридуктан мв, Рантак інструкція, Кетонал застосування, Атенол-н побічні дії, Стифімол протипоказання