Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НІТРОСОРБІД
Назва: НІТРОСОРБІД | Шукати НІТРОСОРБІД в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Isosorbide dinitrate
Виробник: ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.01 г № 20х2, № 10х4 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить ізосорбіду динітрату - 10.0 мг
Фармакотерапевтична група: Препарати, які поліпшують кровопостачання та метаболізм міокарда
Показання: Попередження нападів стенокардії та їх лікування; відновлювальне лікування після інфаркту міокарда; тяжкі форми серцевої недостатності
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.07.02/05058
Термін дії посвідчення: з 16.07.2002 до 16.07.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НІТРОСОРБІД
АТ код: C01DA08
Наказ МОЗ: 259 від 16.07.2002


Інструкція для застосування НІТРОСОРБІД

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

НІТРОСОРБІД

(Nitrosorbidum)

Загальна характеристика:

міжнародна і хімічна назви: isosorbide dinitrate; 1,4,3,6-діангідро-D-сорбіту динітрат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору двоопуклої форми;

склад: одна таблетка містить нітросорбіду 10 мг;

допоміжні речовини: цукор, крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакологічна група. Вазодилятатори, які застосовуються в кардіології. Органічні нітрати. Код АТС С 01DА 08.

Фармакологічні властивості. Нітросорбід є периферичним вазодилятатором серед груп органічних нітратів, антиангінальний засіб для перорального застосування. Механізм дії пов'язаний з виділенням оксиду азоту в гладких м'язах судин, активізацією гуанілатциклази, підвищенням рівня цГМФ судин, зниженням активності протеїнкінази, що веде до розслаблення гладеньких м'язів (переважно вен), короткочасного зниження артеріального тиску, зниження перед/ тапісля навантаження на міокард і потреби міокарда в кисні. Внаслідок дилятаціїкапілярів поліпшується кровопостачання і забезпечення киснем міокарда, може рефлекторно прискорюватися ритм серця.

Фармакокінетика. На відміну від нітрогліцерину Нітросорбідвсмоктується повільно, має ефект першого проходження крізь печінку. При прийомі всередину у вигляді таблеток початок дії Нітросорбіду відзначається через 30-50хв. Максимальний ефект спостерігається через 1,5-2 год, загальна тривалість дії становить 4-6 год і більше. Біодоступність 20-25%, об'єм розподілу 470 л, майже 30% препарату зв'язано з білками, період напів виведення становить 1,2-1,8 год. Препарат метаболізується в печінці під впливом глютатионової S-трансфер ази з утворенням активних метаболітів 2 і 5-ізосорбіду моно нітратів. Виводиться нирками і через кишечник.

Показання для застосування. Нітросорбід призначають як антиангінальнийзасіб для попередження нападів стенокардії та їх лікування, длявідновлювального лікування після інфаркту міокарда. Нітросорбід застосовують також як периферичний вазодилататор при тяжких формах серцевої недостатності. Іноді призначають при ендартеріїті та інших захворюваннях, що супроводжуються ангіоспазмами.

Спосіб застосування і дози. Нітросорбід приймають внутрішньо за 30 хв до їжі по 5-10 мг 3-4 рази на день. У деяких випадках за показаннями разові дози підвищують до 20-30 мг. При тяжких формах серцевої недостатності призначають по 2 таблетки (20 мг) кожні 4-5 год.

У вигляді звичайних таблеток, які застосовуються сублінгвально, препарат, як і нітрогліцерин, може купіруватинапад стенокардії, але значно повільніше.

Побічна дія. При застосуванні Нітросорбіду можливі: головний біль, запаморочення, нудота, сонливість, гіперемія шкірних покривів, ортостатична гіпотензія, рефлекторна тахікардія, у поодиноких випадках брадикардія, колапс, посилення стенокардії, які минають при зменшенні дози. При тривалому застосуванні Нітросорбіду може розвитися толерантність: для попередження її рекомендується після 3-6 тиж регулярного прийому таблеток зробити перерву на 3-5 днів, замінивши на цей час Нітросорбід іншимиантиангінальними засобами.

Протипоказання. Застосування Нітросорбіду протипоказано при інсульті (в тому числі геморагічному інсульті), при черепно-мозковій травмі, шоку, колапсі, підвищеній чутливості до нітратів, одночасному прийомі ізсилденафілом, підвищеному внутрішньо черепному тиску, гострому періоді інфаркту міокарда, вираженій гіпотензії (систолічний АТ менше 100 мм рт. ст. діастолічний-менше 60 мм рт. ст.), закрито кутовій формі глаукоми з високимвнутрішньо очним тиском (при відкритокутовій глаукомі Нітросорбід не протипоказаний).

Використання ізосорбіду динітрату в період вагітності і лактації можливо тільки в тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Передозування. Залежно від ступеня передозування спостерігаються гіпотензія, тахікардія, запаморочення, сонливість, головний біль, нудота, блювання, проноси.

Необхідно промити шлунок, надати пацієнту горизонтальне положення. При вираженій артеріальній гіпотензії можливе введення кровозамінників, норадреналіну або дофаміну. При виникненні метгемоглобінемії можливо переливання крові, внутрішньо венне введення 10-20 мл 1% розчину метиленового синього.

Особливості застосування. З обережністю застосовують ізосорбідудинітрат у пацієнтів із порушенням мозкового кровообігу, з аортальним або мі тральнимстенозом, у пацієнтів, схильними до ортостатичної гіпотензії, у людей літнього віку. У період лікування, особливо у випадках поступового збільшення дози, необхідний контроль АТ і ЧСС. У період лікування не допускається вживання алкоголю, не рекомендується управляти транспортними засобами, займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, тому що при регулярному застосуванні ізосорбіду динітрат знижує здатність до концентрації уваги та швидкість психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне використання вазодилататоров, блокаторів кальцієвих каналів, бета-адреноблокаторів, трициклічних антидепресантів, нейролептиків, прийом алкоголю може посилити гіпотензивну дію ізосорбідудинітрату.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, прохолодному, захищеному від світла місці. Источник

Термін зберігання 2 роки.

Смотрите также: Цены на Нитросорбид в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Кселода, Корвалмент інструкція, Ензимтал застосування, Циннаризин побічні дії, Колдрекс протипоказання