Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВІТАМІН А
Назва: ВІТАМІН А | Шукати ВІТАМІН А в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Retinol
Виробник: "Balkanpharma-Troyan AD", Болгарія
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули м'які по 2500 МО № 50; по 50000 МО № 40
Діючі речовини: 1 капсула містить ретинолу пальмітату (вітаміну А) - 2500 МО або 50000 МО
Фармакотерапевтична група: Група вітаміну А (ретиноїди)
Показання: Авітаміноз та гіповітаміноз А у дорослих і дітей; різноманітні ураження і захворювання шкіри
Номер реєстраційного посвідчення: П.07.02/05091
Термін дії посвідчення: з 29.07.2002 до 29.07.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВІТАМІН А
АТ код: A11CA01
Наказ МОЗ: 289 від 29.07.2002


Інструкція для застосування ВІТАМІН А

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату:

ВІТАМІН А

 ( VITAMIN A)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: РЕТИНОЛ;

транс–9,13-диметил-7-(1,1,5-триметилциклогексен-5-іл-6)-нонатетраен-7,9,11,13-ол;

основні фізико-хімічні властивості: м’які круглі правильної форми желатинові капсули, колір рожево-червоний, запах – слабкий, соняшникової олії;

склад: одна капсула містить:

 ретинолу пальмітат (Вітамін А) 2 500 МО

  або

  ретинолу пальмітат (Вітамін А) 50 000 МО;

допоміжні речовини: олія соняшникова, бутилгідроксианізол.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. АТС – А 11С А 01. Прості препарати вітаміну А.

Фармакологічні властивості. Вітамін А підвищує стійкість та зменшуєранимість епітеліальних клітин шкіри та слизових оболонок, стимулює процеси регенерації, активізує обмін та синтез білків, їх нуклеопротеїнів тамукополісахаридів.

Він необхідний для синтезу зорового пурпуру з 11-цис-ретинолу табілків, що забезпечує адаптацію ока в умовах низького рівня освітлювання.

Вітамін А стимулює синтез статевих та надниркових гормонів, у томучислі кортикостероїдів. Регулює процеси перетворення скавалену у холестерол.

Підвищує стійкість організму до інфекційних захворювань та стимулює розвиток скелета.

Фармакокінетика. Резорбується швидко та повністю у проксимальних відділах тонких кишок (переважно у дванадцяти палій). Загальна кількість вітаміну А в організмі дорослої людини становить 200 – 700 мг. Його основне депо – печінка, де проходить біо трансформація. Елімінується у формі глюкокон’югатівіз жовчю та сечею. Резорбція вітаміну зменшується при захворюваннях, що порушують функціональний склад слизової оболонки кишечнику або знижують склад жовчних кислот та панкреатичної ліпази в дуоденальному соку, при недостатній кількості жирів у їжі (при парентеральному харчуванні, дотримуванні дієти таін.) та застосуванні деяких лікарських засобів.

Показання для застосування. Профілактика і лікування гіпо- та авітамінозу А; підвищена потреба у вітаміні А (вагітність, вигодовування груддю, швидкий рісту дитячому віці).

  Для одночасного застосування з іншими препаратами при лікуванні:

порушень зору, захворювань шкіри (дерматити, екземи, вугри звичайні; рани, що не заживають протягом тривалого часу; опіки);

виразкової хвороби, цукрового діабету;

підвищеної функції щитовидної залози;

інфекційних захворювань та відставання зросту у дитячому віці.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо під час або післяїжі, не розжовуючи та запиваючи достатньою кількістю рідини.

Для профілактики гіповітамінозу А та як додаткове лікування у дорослихі дітей після 10 років - 2 500 – 5 000 МО (1 – 2 капсули по 2 500 МО) на добу;

дітям від 6 до 10 років – по 2 500 МО (1 капсула) на добу;

для подовження лікування дефіциту Вітаміну А – по 10 000 – 20 000 МО на 60 днів.

Як допоміжний засіб при лікуванні багатьох захворювань та в разі застосування більш значних доз при лікуванні Вітаміном А; в дитячому віці та під час вагітності і вигодовування груддю індивідуальну дозу призначає лікар.

Добова доза залежно від діагнозу може варіювати:

для дорослих – від 5 000 до 30 000 МО (від 2 до 12 капсул по 2 500 МО). Залежно від діагнозу, характеру та тяжкості захворювання добову дозу для дорослих можна підвищити до 50 000 – 200 000 МО (1 – 4 капсули по 50 000 МО);

для дітей – від 2 500 до 10 000 МО (від 1 до 4 капсул по 2 500 МО);

для вагітних та жінок, що вигодовують немовлят груддю -

 5 000 МО (2 капсули по 2 500 МО).

Тривалість терапевтичного курсу визначає лікар.

 

Побічна дія. При тривалому застосуванні високих доз можеспостерігатись алергічна реакція на ретинол – свербіж, еритема та висип, сухашкіра, яка лущиться, сухість у роті, підвищення температури, ( ці симптоми потребують припинення лікування препаратом), швидка стомлюваність, сонливість, втрата апетиту, нудота та, вкрай рідко, блювання, головний біль, втрата сну, випадіння волосся, порушення менструального циклу, біль у животі, афти.

Якщо під час лікування виникнуть будь-які з перерахованих симптомів абоінші несприятливі явища, необхідно проконсультуватись з лікарем.

Протипоказання. Надчутливість до діючої речовини або інших компонентів препарату, гіпервітаміноз А (передозування) та тяжкі захворювання нирок.

Передозування. Передозування може розвинутись при прийомі разових дозу кількості 60 000 – 100 000 МО або при тривалому лікуванні дозам, які перевищують 150 000 МО.

Симптоми: підвищення внутрішньо черепного тиску – головний біль, нудота, блювання, сухість шкіри, біль у шлунку, біль в суглобах та м’язах, пігментні плями, збільшення розмірів печінки та селезінки, жовтяниця, зміна картини крові, втрата сил таапетиту, підвищення температури, в дуже тяжких випадках – гідроцефалія.

Лікування: специфічний антидот невідомий. Застосовуються заходи швидкого елімінування препарату з організму (термінова відміна, промивання шлунка, послаблюючі засоби) та відповідні симптоматичні медикаменти.

Особливості застосування. Індивідуальне дозування та тривалість лікування препаратом призначають у випадках:

захворювань на гострий інфаркт міокарда, міокардіосклероз, підвищення рівня холестеролу в крові, захворювання нирок;

дитячого віку, вагітності та вигодовування груддю (препарат переходить у молоко) – призначають, тільки зваживши всі показники ризик/користь;

У всіх перелічених випадках Вітамін А вживають тільки за призначенням лікаря!

захворювань дванадцяти палої кишки, тонких кишок, жовчних шляхів та підшлункової залози; прийому лікарських засобів, що зменшують абсорбціюВітаміну А.

Даних відносно негативного впливу на активну увагу водіїв транспортних засобів та операторів механізмів не існує.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Відомі наступні лікарські взаємодії з вітаміном А:

Вітаміни А та Е взаємно посилюють дію; вітамін Е уповільнює розпадВітаміну А в організмі та підвищує ступінь його всмоктування у кишечнику;

сукралфат, послаблюючі засоби, холестирамін та колестипол знижують резорбцію препарату слизовою оболонкою кишечнику та зменшують його дію;

протизаплідні засоби посилюють дію Вітаміну А;

Вітамін А знижує ефекти кортикостероїдів та зменшує токсичність вітаміну D.

Якщо одночасно із прийомом Вітаміну А призначено інші лікарські засоби, пацієнт постійно вживає призначені раніше медикаменти або тільки-но закінчив курс лікування будь-яким препаратом – необхідно проконсультуватись з лікарем.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вищій за 25oС.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності. Источник

Термін зберігання – 3 роки.

Смотрите также: Цены на Витамин а в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Метилурацил, Галоперидол інструкція, Амоксил застосування, Ревмоксикам побічні дії, Дуба кора протипоказання