Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ІБУПРОФЕН
Назва: ІБУПРОФЕН | Шукати ІБУПРОФЕН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Ibuprofen
Виробник: РУП "Борисовський завод медичних препаратів", м.Борисов, Мінська обл., Республіка Білорусь
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 0,2 г № 10, № 30, № 50, № 100
Діючі речовини: 1 таблетка містить ібупрофену - 0.2 г
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Ревматоїдний артрит, анкілозуючий спондилоартрит, гострі подагричні,травматичні та інфекційні артрити, остеоартрози, бурсити, радікуліти,невралгії та ін.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0606/01/01
Термін дії посвідчення: з 20.02.2004 до 20.02.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ІБУПРОФЕН
АТ код: M01AE01
Наказ МОЗ: 95 від 20.02.2004


Інструкція для застосування ІБУПРОФЕН

І Н С Т Р У К Ц I Я

для медичного застосування препарату

ІБУПРОФЕН

(Ibuprofenum)

Загальна характеристика:

  мiжнародна та хiмiчна назва: ібупрофен, 1-2-(4-ізобутилфеніл) -пропіонова кислота;

основнi фiзико-хiмiчнi властивості: таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору, з двоопуклою поверхнею;

склад: 1 таблетка мiстить ібупрофену - 0,2 г;

допомiжнi речовини: крохмаль картопляний, магніюстеарат або кальцію стеарат, полівінілпіролідон, м етилцелюлоза водорозчинна, твін -80, титану діоксид, емульсія КЕ 10-16.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Не стероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Похідні пропіонової кислоти. Ібупрофен. Код АТС М 01А Е 01.

Фармакологiчнi властивостi.

Фармакодинаміка.

Ібупрофен - не стероїдний протизапальний засіб, похідна пропіонової кислоти. Має виражені аналгетичні, жарознижувальні та протизапальні властивості. Дія препарату грунтується на пригніченні синтезупростагландинів. Крім того, ібупрофен гальмує викликану АДФ і колагеном агрегацію тромбоцитів.

Препарат більш ефективний на початкових стадіях запального процесу без різких змін з боку суглобів. За проти запальноюактивністю поступається індометацину, вольт арену. Проте слід враховувати притаманну препарату індивідуальну вибірковість ефекту, добру переносимість, відсутність подразнення з боку шлунково-кишкового тракту під час тривалого, багаторазового застосування.

Фармакокiнетика.

Швидко і добре всмоктується у шлунково-кишковому тракті. При прийомі 0,2 г ібупрофену натщесерце внутрішньо, максимальна концентрація у крові досягається протягом 30 - 45 хвилин. Така ж доза, прийнятаз їжею, всмоктується повільніше і максимальної концентрації в крові досягає через 1,5 - 3 години.

Ефективна терапевтична концентрація для знеболювального ефекту становить 10 мг/л, для проти запального - 15 мг/л. Зв’язування з білками плазми становить 99 %. Період напів виведення - 2 - 2,5години, при захворюваннях печінки і нирок збільшується до 3,5 годин. Препарат повільно проникає у порожнину суглоба, але затримується в синовіальній тканині, утворюючи в ній більші концентрації, ніж у плазмі крові, і повільно виводиться з неї після відміни препарату. Ібупрофен активно метаболізується у печінці з утворенням неактивних метаболітів, які елімінуються з сечею у незміненому вигляді.

Показання для застосування. Препарат рекомендується для лікуванняревматоїдного артриту, деформуючого остеоартрозу, анкілозуючого спондилиту тапри різних формах суглобових і поза суглобових ревматоїдних захворювань.

Препарат також рекомендується для зняття зубного, менструального, головного болю, при мігрені, невралгії, пропасних станах, симптомах застуди і грипу.

Спосіб застосування та дози. Ібупрофен призначають дорослим і дітям після 12 років внутрішньо після вживання їжі по 0,2 г 3 - 4 рази на добу. Для досягнення швидкого лікувального ефекту доза може бути збільшена до 0,4 г 3рази на день. При досягненні лікувального ефекту добову дозу зменшують до 0,6 -0,8 г.

Рекомендується першу денну дозу приймати вранці доїжі (для швидкого всмоктування), запиваючи чаєм, а решту дози - протягом дняпісля їжі (для більш поступового всмоктування).

Не приймати більше 6 таблеток протягом 24 годин. Не повторювати прийом частіше ніж через 4 години.

Побiчна дiя. Звичайно препарат переноситься добре, вокремих випадках можливі гастралгія, печія, нудота, блювання, метеоризм, головний біль, шкірні алергійні реакції. У деяких ослаблених хворих можливі шлунково-кишкові кровотечі, бронхоспазм. В окремих випадках можуть виникнути порушення кровотворення (анемія, лейкопенія, тромбоцит опенія, агранулоцит оз). В поодиноких випадках – порушення функції зору (порушення сприймання кольорів, скотома, амбліопія).

При появі побічних ефектів необхідно негайно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Протипоказання. Гіпер чутливість до препарату, гостра виразка шлунката 12-палої кишки, третій триместр вагітності.

Не призначати дітям віком до 12 років без консультації лікаря.

Передозування. Симптоми передозування: розлади центральної нервової системи, такі як головний біль, запаморочення, загальмованість, втрата свідомості, а також біль у животі, нудота, блювання. Крім того, можутьз’являтися гіпотензія, пригнічення дихання та ціаноз. Спеціального антидоту немає.

Особливостi застосування. Необхідно дотримуватись обережності при призначенні препарату особам з виразковою хворобою шлунка та 12-палої кишки в анамнезі, пригастритах, ентеритах, колітах, хронічних гепатитах, цирозі печінки, порушеннях функції нирок. Потрібний регулярний контроль функції нирок, клінічне і біохімічне дослідження крові. В поодиноких випадках розладу зору потрібно терміново припинити застосування препарату.

З великою обережністю призначають препарат в період годування груддю.

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами. При одночасному застосуванні з дигоксином, дифеніном, препаратами літію ібупрофен може змінювати концентрацію зазначених препаратів. Ібупрофен зменшує дію сечогінних та антигіпертензивних засобів. При одночасному застосуванні з калій зберігаючи ми діуретиками може розвиватисягіперкаліємія. При прийомі ібупрофену з глюкокортикоїдами та іншимине стероїдними протизапальними засобами підвищується ризик побічних ефектів збоку шлунково-кишкового тракту. Ібупрофен може збільшити концентрацію ітоксичну дію на організм метотрексату.

Взаємодія ібупрофену з непрямими коагулянтами і пероральними цукрознижувальними засобами не виявлена, проте при одночасному застосуванні необхідний регулярний контроль за вмістом глюкози і величиноюпротромбі нового індексу.

Одночасний прийом ацетил саліцилової кислоти знижує рівеньібупрофену в плазмі крові. Источник

Умови та термiн зберiгання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 250 С. Термін придатності - 3 роки.

Смотрите также: Цены на Ибупрофен в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Кука, Глюкоза інструкція, Застосування препарату Левофлокс, Інструкція з використання Кетопрофен, Показання для застосування Полокард, Материнки трава побічні дії, Сон-норма протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Нервохеель