Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

СОНОВАН
Назва: СОНОВАН | Шукати СОНОВАН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Zopiklon
Виробник: "Pharmascience Inc.", Канада
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 7.5 мг № 10
Діючі речовини: 1 таблетка містить зопіклону - 7.5 мг
Фармакотерапевтична група: Снодійні засоби
Показання: Ситуативне, транзиторне та хронічне безсоння у дорослих; вторинні порушення сну при психічних розладах; нічні та ранні просинання.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.04.02/04626
Термін дії посвідчення: з 19.04.2002 до 19.04.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату СОНОВАН
АТ код: N05CF01
Наказ МОЗ: 163 від 08.05.2002


Інструкція для застосування СОНОВАН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СОНОВАН

SONOVAN

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назва: зопіклон, 4-метил-1-піперазинкарбоксил ової кислоти ефір 6-(5- хлоро-2-піридил)-6,7-дигідро-7-гідрокси-5Н-піроло-[3,4-b]піразин-5-один;

основні фізико-хімічні властивості: блакитні, овальні, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з роз дільчою рискою та відтиском 7.5 і Z на одному боці та логотипа Р на другому боці;

склад: 1 таблетка містить 7,5 мг зопіклону;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза безводна, крохмаль преже латинізований, кальцію фосфат, натрію кроскармелоза, магніюстеарат, барвник блакитний Опадрі.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Снодійні засоби. АТС N05C F01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Сонован – швидкодіючий снодійний засіб, який належить до нового хімічного класу психотропних препаратів - похіднециклопірролона. За хімічною структурою Сонован відрізняються від сучасних снодійних засобів, але за фармакологічною дією близький до бензодіазепінів. Снодійний ефект препарату зумовлений специфічною здатністю зв’язуватися збензодіазепіновими рецепторами головного мозку, що призводить до інгібуванняфункціональної активності клітин ЦНС. Препарат не зв’язується з периферичними рецепторами бензодіазепінів і слабко зв’язується з рецепторами серотоніна, ГАМК, адренергічними рецепторами a1, a2 і рецепторами дофаміну. Препарат скорочує період засинання, збільшує тривалість сну, зменшує кількість нічних пробуджень. Після прийому препарату швидко настає сон, який характеризується нормальною структурою фаз та їх тривалістю, час фази швидкого сну не зменшується. Відсутність післядії після прокидання забезпечує нормальну працездатність у денний час.

Фармакокінетика.

Сонован швидко і добре всмоктується. Біодоступність препарату – 75%. Після прийому одноразової дози (7,5 мг) пік концентрації препарату в плазмі крові – 60 нг/мл - досягається менше, ніж за 2 години. Повторні прийоми по 7,5мг протягом 14 днів не призводять до кумуляції препарату або його метаболітів. Період напів виведення становить у середньому 5 годин (від 3,8 до 6,5 годин). Рівень зв’язування з білками плазми невисокий (@ 45 % при концентрації у плазмі 25 – 100 нг/мл). Від 4 до 5 % препарату виявляється у незміненому вигляді усечі. Основні метаболіти N-оксид похідне (» 12 %), який має низьку фармакологічну активність, та неактивний N-десметил метаболіт (» 16 %) виводяться через нирки. Більше 90 % прийнятої дози препарату повністю виводиться з організму протягом 5 днів: 75 % із сечею, 16 % – з калом.

У літніх пацієнтів біодоступність препарату підвищена до 94 %, періоднапів виведення збільшений (близько 7 годин), кумуляція препарату в результаті повторних прийомів не спостерігається.

У пацієнтів з порушеною функцією печінки значно збільшений періоднапів виведення (11,9 години), час пікової концентрації у плазмі підвищується до 3,5 години.

У пацієнтів зі слабким і середнім ступенем ниркової недостатності фармакокінетика препарату не змінена.

Сонован має здатність проникати у грудне молоко, де його концентрація становить 50 % від прийнятої матір’ю дози препарату.

Показання для застосування. Нетривале симптоматичне лікування безсоння, яке характеризується утрудненим засинанням, частими нічними та/або ранніми прокиданнями.

Спосіб застосування та дози.

Сонован слід приймати тільки за призначенням лікаря. Препарат приймають усередину, перед сном.

Дорослим пацієнтам призначають по 1 таблетці (7,5 мг) на ніч. Звичайний курс лікування становить 7 – 10 днів постійного прийому. Лікування може бути продовжено до 2 – 3 тижнів, що потребує ретельного медичного обстеження та лікарського спостереження.

Пацієнтам літнього віку та/або пацієнтам з ослабленими розумовими здібностями початкова доза повинна становити 3,75 мг. Залежно від ефективності і переносимості препарату доза може бути підвищена до 7,5 мг.

Пацієнти з порушенням функції печінки або хронічною дихальною недостатністю: рекомендована доза – 3,75 мг. При необхідності в окремих випадках доза може бути підвищена до 7,5 мг.

Побічна дія. У рекомендованих дозах препарат добре переноситься іпри нетривалому лікуванні не впливає на пам’ять, дихальні та інші функції організму, як правило, не зумовлює звикання, психічної та фізичної залежності, синдрому відміни. В деяких випадках можлива поява таких побічних реакцій:

ЦНС: сонливість, слабкість, запаморочення, сплутаність свідомості, антероградна амнезія або порушення пам" яті, ейфорія, нічні кошмари, порушення координації, пригнічений настрій, нервозність, схильність до агресивної поведінки, зниження лібідо, гіпотонія, тремор, спазми м’язів, парестезія, розлади мовлення. Сильне запаморочення та/або порушення координації рухів свідчить про непереносимість препарату або його передозування.

Серцево-судинна система: підсилення серцебиття.

Система травлення: сухість і гіркий присмак у роті, обкладеність язика, блювання, диспептичні явища, запор, ослаблення або посилення апетиту.

Дихальна система: задишка.

Шкірні реакції: почервоніння, плями на шкірі, пітливість. Почервоніння шкіри може бути ознакою підвищеної чутливості до ліків – у цьому випадку слід припинити їх прийом.

Обмін речовин і харчування: зменшення маси тіла.

Інші: головний біль, відчуття тяжкості у ногах, озноб, послаблення зору.

У літніх пацієнтів частіше, ніж у молодих, при збільшенні дози можлива поява побічних реакцій у вигляді підсиленого серцебиття, блювання, анорексії, сплутаності свідомості, збудження, занепокоєння, тремора, пітливості.

Протипоказання. Сонован протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до препарату або його компонентів, а також особам із серйозними порушеннями дихальної функції, синдромом зупинки дихання під час сну. Соновантакож протипоказаний пацієнтам, в яких у минулому були парадоксальні реакції на алкоголь або седативні засоби. Препарат не слід призначати пацієнтам до 18років, а також під час вагітності і годування груддю.

Передозування. Ознаками передозування препарату (при прийомі до 370 мг) можуть бути тривалий сон, нудота, сплутаність свідомості, коматозний стан з пригніченням або відсутністю рефлекторної діяльності.

Лікування симптоматичне. При гострому передозуванні рекомендується термінове промивання шлунка, введення рідини внутрішньо венно і підтримування штучного дихання.

Специфічним антидотом, який застосовується для лікування передозуваннябензодіазепінів і бензодіазепінподібних препаратів, є флумазеніл.

Особливості застосування. Порушення сну може бути ознакою фізичних і/або психічних змін в організмі, що протребує всебічного обстеження пацієнтів перед призначенням снодійних лікувальних засобів.

У зв’язку з цим препарат слід призначати з обережністю пацієнтам з порушенням функції печінки або нирок, а також з тяжкою формою легеневої недостатності.

Застосовуючи препарат при міастенії, треба забезпечити неврологічний контроль у зв’язку з можливим посиленням слабкості м’язів.

Сонован не рекомендується призначати пацієнтам з ознаками депресії, оскільки він може посилити її прояви. У разі потреби лікування таким пацієнтам призначають мінімальну дозу.

Необхідно дотримуватися обережності при призначенні препарату хворим з відхиленнями у поведінці і незвичною реакцією на алкоголь, бензодіазепін ібензодіазепінподібні препарати.

Пацієнтам літнього віку слід призначати найнижчу з можливих доз і попереджати їх про седативну дію препарату, яка може призвести до падіння ітравм.

Сонован не можна приймати одночасно з алкоголем та іншими препаратами, що пригнічують діяльність ЦНС.

Пацієнти, які вживають препарат, повинні утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що потребує підвищеної уваги, роботи з приладами, керування авто транспортом.

Не слід приймати препарат, коли неможливо забезпечити повноцінний за тривалістю сон, щоб запобігти сонливості вдень.

Безсоння, що залишається після 7-10 днів лікування, свідчить про наявність первинного психічного або соматичного захворювання і потребує відміни препарату, всебічного обстеження хворого та призначення відповідного лікування.

При довго тривалому лікуванні високими дозами препарату і різкому припиненні його прийому, а також в окремих випадках, частіше у людей літнього віку, може розвинутися синдром відміни (судоми, тремор, болі у животі там" язах, нудота, пітливість, порушення сприйняття та безсоння).

Тому хворим, які приймають препарат більше 2 тижнів без перерви, необхідно поступово знижувати дозу до повної її відміни.

Ризик розвитку лікарської залежності більший в осіб, які страждають на алкогольну або лікарську залежність від інших препаратів.

Не слід перевищувати призначеної дози.

При будь-яких змінах у поведінці, мисленні або появі незвичних симптомів необхідна консультація лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сонован підсилює пригнічу вальний ефект наЦНС алкоголю, седативний ефект антигістамінів, антиконвульсантів і психотропних засобів. Препарати, які пригнічують деякі ензими печінки (циметидин, еритроміцин), можуть посилювати дію Соновану.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі 15-30 °С. Источник

Термін придатності – 5 років.

Смотрите также: Цены на Сонован в аптеках
На сайті також шукають: Диметилсульфоксид, Ультера інструкція, Застосування препарату Синафлану мазь, Інструкція з використання Немозол, Показання для застосування Мутафлор, Гепон побічні дії, Офлоксацин протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Перфект крем