Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КОФЕКС
Назва: КОФЕКС | Шукати КОФЕКС в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "Genom Biotech Pvt.Ltd.", Індія
Лікарська форма: Сироп
Форма випуску: Сироп по 60 мл у флаконах
Діючі речовини: 5 мл сиропу містять: хлорфеніраміну малеату - 4.0 мг, кодеїну фосфату - 10.0 мг
Допоміжні речовини: Цукроза очищена, сорбітол (70 % розчин), глюкоза рідка, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, натрію бензоат, барвник Sunset yellow supra, есенція малинова, кислоти лимонної моногідрат, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Протикашльові препарати центральної дії
Показання: Сухий, подразливий, виснажливий кашель алергійного або інфекційного характеру, пов'язаний із захворюваннями верхніх дихальних шляхів: синусит, сінна лихоманка, гострий бронхіт та ін.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.07.01/03343
Термін дії посвідчення: з 01.09.2006 до 01.09.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КОФЕКС
АТ код: R05X
Наказ МОЗ: 588 від 01.09.2006


Інструкція для застосування КОФЕКС

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КОФЕКС

(СОРЕХ)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: сироп оранжевого кольору прозорий з приємним запахом тасмаком;

склад: 5 мл сиропу містять: хлорфенірамінумалеату 4 мг, кодеїну фосфату 10 мг;

допоміжні речовини: цукроза очищена, сорбітол (70% розчин), глюкоза рідка, натрію метилпарабен, натрію пропіл парабен, натрію бензоат, барвник Sunset yellow supra, есенція малинова, кислоти лимонної моногідрат, вода очищена.

Форма випуску.Сироп.

Фармакотерапевтичнагрупа: Комбіновані препарати для застосування при кашлі та застудних захворюваннях. Код АТС Р 05Х.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Хлорфенірамін, який входить до складу Кофексу™, є проти алергійним засобом, блокаторомгіста мінових Н1-рецепторів. Хлорфеніраміну малеат усуває ефектиендогенно вивільненого гістаміну, ефекти, що призводять до набряку тканин, судинні реакції, зменшує прояви симптомів, що пов'язані з алергічним ринітом, сінною гарячкою і т. ін., має невисоку протикашльову і відхаркувальну дію. Спричиняє помірно виражений седативний ефект, має антихолінергічну активність. Кодеїн є алкалоїдом опію фенантренового ряду, протикашльовим засобом центральної дії. Агоніст опіоїдних рецепторів. За своїми властивостями подібний до морфіну, однак болезаспокійлива дія виражена значно слабше. Стимулюючиопіоїдні рецептори нейронів мозку, зменшує збудження кашльового центру. Меншою мірою ніж морфін пригнічує центр дихання, перистальтику кишечнику, однак при тривалому застосуванні може спричиняти запори.

Фармакокінетика.Кодеїн швидко абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Висока протикашльоваактивність при прийманні препарату в терапевтичній дозі розвивається через 2 годиниі триває протягом 4–6 годин. Кодеїн швидко розподіляється в тканинах тіла, переважно в паренхіматозних органах, таких як печінка, селезінка і нирки.

Кодеїнметаболізується в печінці до морфіну і норкодеїну, кожного з яких утворюється близько 10% від прийнятої дози кодеїну. Майже 90% кодеїну виводиться впродовж 24 годин, переважно нирками. Продукти, які виводяться із сечею, – вільний абоглюкуронідкон'югований кодеїн (приблизно 70%), вільний або кон'югованийноркодеїн (близько 10%), норморфін (менше 4%) і гідро кодон (менше 1%). Рештки дози препарату містяться у фекаліях.

Метаболізмрадіактивно-міченого хлор фенаміну вивчався у здорових добровольців. Разові дозихлорфеніраміну малеату по 12 мг, прийняті кожним із 6 добровольців перорально, призводили до середньої пікової концентрації хлорфеніраміну в сироватці близько 17 мг/мл через 2 години після застосування з періодом напів виведення 12 – 15годин. Метаболіти хлорфеніраміну були наявні в сироватці не менше 48 годин. У середньому майже 34% дози виділялося з сечею протягом 48 годин; менше 1% виділялося з калом. Двом добровольцям вводили разові дози по 4 мг внутрішньо венно, і період на півжиття в сироватці становив близько 15 хвилин підчас стадії первинного розпаду і 28 годин під час другої стадії метаболізму. При пероральному застосуванні близько однієї третини дози виводилося з сечею після 48 годин і тільки незначна кількість містилася в калі. Порівняння даних завмістом метаболітів у калових виділеннях після перорального і внутрішньо венного застосування свідчать, що хлорфенірамін може зазнавати кишково-печінкової циркуляції. Хлорфенірамін активно виділяється в сечу у вигля'ді незміненої речовини, а також моно- і дидесметилхлорфеніраміну та не ідентифікованих сполук. Вивчення in vitro показали, що хлорфенірамін приблизно на 72% зв'язується з протеїнами сироватки крові.

Середній біологічний період напів виведення хлорфеніраміну у п'ятьох здорових добровольців становив 30,3 години (коливався від 20,6 до 42,5 годин) після прийняття 8 мг хлорфеніраміну малеату перорально натще і був значно тривалішим, ніж раніше зареєстровані періоди напіврозпаду.

Показання для застосування.

Симптоматичне лікування сухого, подразливого, виснажливого кашлю алергічного або інфекційного характеру, пов'язаного із захворюваннями верхніх дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози.

Для дозування сиропу використовувати мірний ковпачок, що має поділки 2,5 мл, 5 мл, 10 мл. Дорослі і діти віком старше 12 років: 5 мл 4 рази на добу. Діти віком від 6 до 12 років: 2,5 мл 4 рази на добу, віком 2 – 6 років: 1,25 мл (1/4 чайної ложки)4 рази на добу. Тривалість лікування – 7 – 10 днів.

Побіч надія.

В поодиноких випадках можливі висипання на шкірі або алергічні реакції. Іноді кодеїн може спричиняти такі побічні реакції: сонливість, пригнічення дихання, утруднене сечовипускання, гіпотензія, нудота, блювання, запори, брадикардія, сухість уроті. При тривалому застосуванні у високих дозах можливе звикання до кодеїну.

Протипоказання.Підвищена чутливість до хлорфеніраміну, кодеїну або інших речовин, які входять до складу препарату. Бронхіальна астма, пригнічення дихання, підвищення внутрішньо черепного тиску, а також після оперативного втручання на жовчних шляхах, пневмонія, алкогольна інтоксикація, виражена гіпотензія, аритмії, епілепсія, тяжкі порушення функції печінки та нирок, гіпокоагуляція. Дітям до 2років, вагітним та жінкам у період лактації не слід приймати препарат.

Передозування.

Передозування препарату може спричиняти запаморочення, сонливість, відчуття втоми, порушення координації рухів, сухість у роті, зниження тонусу шлунково-кишкового тракту та перистальтики кишечнику, блювання та нудоту, діарею.

Рекомендується промивання шлунка та очищення кишечнику, можливе призначення послаблюючих засобів. Симптоматичне лікування.

Особливості застосування.

Не можна перевищувати рекомендоване дозування. Одночасно з препаратом хворим не слід приймати інші ліки, які містять хлорфенірамін та кодеїн. З обережністю призначають при затримці сечі, гіпертрофії передміхурової залози, обструктивних станах, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а також при серцево-судинних захворюваннях.

Не рекомендується приймати препарат під час вагітності; при необхідності приймання під час годування груддю слід вирішити питання про припинення годування груддю. Під час лікування слід уникати керування транспортними засобами, роботи зі складними механізмами та займатись іншими потенційно небезпечними видами діяльності, не вживати алкоголь.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Препарат необхідно призначати з обережністю хворим, які приймають інгібіторимоноамін оксидази. Ефект дії речовин, які мають пригнічуючу дію на центральну нервову систему (у тому числі алкоголь), може підсилюватись кодеїном. Кодеїну фосфат підсилює дію ненаркотичних аналгетиків. Налоксон та налтрексон є антагоністами кодеїну. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до+25°С, у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Смотрите также: Цены на Кофекс в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Прегнакеа, Дуфалак інструкція, Застосування препарату Данол, Інструкція з використання Амофаст, Показання для застосування Кардонат, М-кам побічні дії, Декаметоксин с протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Перфектил