Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЛЕФЛОЦИН
Назва: ЛЕФЛОЦИН | Шукати ЛЕФЛОЦИН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Levofloxacin
Виробник: ТОВ "Юрія-Фарм", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Розчин для інфузій
Форма випуску: Розчин для інфузій 0.5% по 50 мл, 100 мл, 200 мл у пляшках
Діючі речовини: 1 мл розчину містить левофлоксацину - 5.0 мг
Фармакотерапевтична група: Фторхінолони
Показання: Інфекції дихальних шляхів, вуха, горла, шкіри, м'яких тканин, органів очеревини, нирок, сечовидільних шляхів; гінекологічні інфекції, септицемія, гонорея, менінгіт, сальмонельоз, остеомієліт; профілактика та лікування хірургічних інфекцій.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: Р.07.03/07095
Термін дії посвідчення: з 09.07.2003 до 09.07.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЛЕФЛОЦИН
АТ код: J01MA12
Наказ МОЗ: 302 від 09.07.2003


Інструкція для застосування ЛЕФЛОЦИН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЛЕФЛОЦИН

(LЕFLOCIN)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Левофлоксацин, (-)-(S)-9-фтор-2,3-дігідро-3-метіл-10-(4-метіл-1-піперазіл)-7-оксо-7Н-пірідо[1.2.3-де]-1.4-бензоксазин-6-карбонової кислоти гемі гідрат;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, жовтого або зеленувато-жовтого кольору рідина;

склад: 1 мл розчину містить левофлокса цину – 0,005г;

допоміжні речовини: натрія хлорид; сіль динатрієваетилендіамінтетраоцтової кислоти, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група: Антибактеріальні засоби групи хінолонів. Фторхінолони. Код АТС: J01MA.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Левофлоксацин як протимікробний засіб групифторхінолонів має широкий спектр антибактеріальної дії. Високоактивний відносно грам негативних та грам позитивних бактерій, а також, внутрішньоклітинних мікро організмів: Е. соli, Salmonella spp., Shigella spp., Klebsiella spp.,Proteus spp., Pseudomonas spp., Enterobacter spp., Serratia spp., Citrobaсterspp., Hafnia spp., Yersenia spp., Staphylococcus spp., Streptococcos spp.,Neisseria spp., Haemophilus influenzae, Brucella spp., Vibrio spp., Providenciaspp., Chlamydia spp., Campylobaсter spp., Aeromonas spp., Plesiomonas spp. Левофлоксацин, також ефективний відносно бактерій, які продукують бета-лактамази, в тому числі неферментуючі бактерії - збудники нозокоміальноїінфекції, а також атипові мікро організми, такі як Chlamydia pneumoniae,Chlamydia trahomatis, M. pneumoniae, L. pneumophila, Ureаplasma. Крім того долевофлоксацин чутливі такі збудники, як мікобактерії, H. pylori, анаероби.

Treponema palladium не чутлива до левофлокса цину.

Механізм бактерицидної дії левофлоксацин пов’язаний з інгібіцієюбактеріального фермента ДНК-гірази, що відноситься до топоізомераз ІІ типу іблокує поділ клітин та призводить бактерії до загибелі.

Фармакокінетика: Левофлоксацин добре проникає в органи і тканини, створює високі концентрації у слині, харкотинні бронхіальній рідині, легенях, жовчі, жовчному міхурі, простаті, сечі, шкірі, кістках.

Близько 30-40% препарату зв'язується з білками плазми крові. Пік концентраціїлевофлокса цину у плазмі крові (після внутрішньо венного вливання 200 мг протягом 30 хвилин) наступає одразу. Період напів виведення препарату складає 6-8 годин.

Препарат не метаболізується; понад 85% виводиться із сечею, при чому навіть після одноразового прийому препарат виявляється в сечі протягом 24годин.

Показання для застосування. Лефлоцин для інфузій показаний при інфекційно-запальних захворюваннях, спричинених чутливими до нього мікро організмами: інфекції дихальних шляхів, вуха, горла, шкіри та м’яких тканин, , органів черевної порожнини, нирок, сечовивідних шляхів; при гінекологічних інфекціях, при остеомі еліті, а також при септицемії, гонореї, туберкульозі, дизентерії, сальмонельозі. Препарат застосовують при передопераційній профілактиці і після операційному лікуванні хірургічних інфекцій у хворих із зниженим імунітетом.

Спосіб застосування та дози. Лефлоцин вводять дорослим внутрішньо веннокрапельно в залежності від тяжкості інфекції і чутливості збудника від по 250-500 мг (50-100 мл) 1-2 рази на добу при середній тривалості лікування 10-14діб. Рекомендована тривалість інфузії препарату в дозі 500 мг - не менше 60хвилин. При пневмоніях рекомендована доза по 500 мг двічі на добу. Для лікування туберкульозу - 1000 мг один раз на добу. Для лікування інфекцій сечовивідних шляхів - 250 мг 1 раз на добу; інфекцій шкіри і м'яких тканин по 250 мг двічі на добу. При порушенні функції нирок Лефлоцин вводять з врахуванням кліренса креатеніну.

Кліренс креатині ну

250 мг/24год

500 мг/24год

перша доза:

250 мг

перша доза:

500 мг

50–20 мл/хв.

Потім по:

 125 мг/24год

Потім по:

 125 мг/24год

19–10 мл/хв.

Потім по:

125 мг/48год

Потім по:

 125 мг/48год

< 10 мл/хв.

(включаючи гемодіаліз)

Потім по:

125 мг/48год

Потім по:

 125 мг/48год

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту: іноді трапляються нудота, блювання, діарея, як прояв псевдомембранозного коліту, гіпербілірубінемія

З боку центральної нервової системи: головний біль, втомлюваність, відчуття тривоги, загальне пригнічення, порушення сну, запаморочення, рухове збудження.

Алергічні реакції: шкірні висипи, свербіж, фото сенсибілізація, розвиток набряку обличчя, голосових зв'язок.

З боку системи кровотворення: лейкопенія, агранулоцит оз, тромбоцит опенія, еозинофілі я, підвищення активності АлАТ і АсАТ.

З боку сечовивідної системи: нефротичний синдром, іноді, гостра ниркова недостатність.

Інші: міальгія, артралгія, порушення зору, тахікардія, зниження артеріального тиску.

Протипоказання. Підвищена чутливість до хінолонів, вагітність, лактація. Препарат не можна призначати дітям і підліткам до 18 років.

Передозування. При передозуванні можливі спутанність свідомості, запаморочення, судоми, психоз. Препарат не виводиться з організму за допомогою діалізу. Специфічного антидоту немає. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування: У хворих на порфирію Лефлоцин може викликати загострення даного захворювання. При застосуванні препарату можливе ушкодження хрящової тканини, котра формується і розвивається, тому Лефлоцин не призначають в період вагітності і лактації, а також дітям до 18 років. В разі необхідності прийому препарату годування дитини материнським молоком слід припинити. Ухворих похилого віку, особливо на фоні лікування кортикостероїдами, можливий розвиток тендиніту. Обережно призначають препарат хворим з вираженим атеросклерозом судин головного мозку, порушеннями мозкового кровообігу, порушеннями функції нирок.

Хворі з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази можуть реагувати нахінолони розпадом еритроцитів (гемоліз). Застосування Лефлоцину негативно відбивається на виконання роботи, що потребує швидкості психомоторних реакцій (участь в дорожньому русі, керування машинами і механізмами), уповільнення реакцій підсилюється прийомом алкоголя. У випадку розвитку побічних ефектів, особливо стосовно нервової системи, і алергічних реакцій, котрі можуть проявитися вже після першого прийому, препарат необхідно негайно відмінити. При лікуванні Лефлоцином протипоказане УФ опромінення.

Обережно призначати хворим на епілепсію, захворювання ЦНС з зниженим судомним порогом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Слід обережно застосовувати Лефлоцинв комбінації з препаратами що знижують судомний поріг (теофілін, неспецифічні протизапальні засоби). Циметидин і пробенецид зменшують елімінацію Лефлоцину з організму. Лефлоцин сумісний для введення з такими ін фузійними розчинами як 0,9% розчин натрія хлориду, 5% розчин глюкози, розчин Рінгера, амін окислоти. Неможна змішувати з гепарином або розчинами, що мають лужне середовище. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі від +10 до +25оС. Без захисту від світла розчин зберігається не більше 3 діб. Термін придатності - 2роки.

Смотрите также: Цены на Лефлоцин в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Саб симплекс, Абактал інструкція, Застосування препарату Зитроцин, Інструкція з використання Карипазим, Показання для застосування Цефаксон, Кеналог побічні дії, Холензим протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Кальцію гопантенат