Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МАКРОТУСИН
Назва: МАКРОТУСИН | Шукати МАКРОТУСИН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: СП "Сперко Україна", м.Вінниця, Україна
Лікарська форма: Суспензія
Форма випуску: Суспензія по 60 мл, 100 мл, 120 мл, 180 мл у флаконах
Діючі речовини: 100 мл суспензії містять: еритроміцину стеарату - 2.5 г, гуайфенезину - 1.5 г
Допоміжні речовини: Карбоксиметилцелюлоза натрію, ароматизатор харчовий, ніпагін, тартразин або барвник євросерт "сонячний захід", натрію сахарин, цукор, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Протикашльові препарати центральної дії
Показання: Інфекційно-запальні захворювання органів дихання; гострий і хронічний бронхіти, пневмонії, трахеїт, ларингіт, муковісцидоз, дифтерія, кашлюк, гнійний синусіт
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: Р.09.02/05320
Термін дії посвідчення: з 17.09.2002 до 17.09.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МАКРОТУСИН
АТ код: R05CA10
Наказ МОЗ: 343 від 17.09.2002


Інструкція для застосування МАКРОТУСИН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МАКРОТУСИН

(Macrotussin)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: препарат після перемішування є суспензією жовтого або жовто-оранжевого кольору зі специфічним запахом;

склад: 100 мл суспензії містять 2,5 г еритроміцину стеарату в перерахуванні на еритроміцин і 1,5 г гуайфенезину;

допоміжні речовини: карбоксим етилцелюлоза натрію, ароматизатор харчовий, ніпагін, тартразин або барвник євросерт “сонячний захід”, натрію сахарин, цукор, вода очищена.

Форма випуску. Суспензія.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Код АТС R05CA10.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Комбінований препарат, дія якого обумовлена ефектами компонентів, що входять до його складу. Еритроміцин належить до антибіотиків з групи макролідів. Механізм дії обумовлений гальмуванням біосинтезу білків мікро організмів на рибосомальному рівні. Еритроміцин дієбактеріостатично. Спектр антибактеріальної дії включає грам позитивні (Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans,Streptococcus faecalis, Corynebacterium diphtheriae, Listeria monocytogenes,Clostridium spp.) і грам негативні (Bordetella pertussis, Legionellapneumophila, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria menіngitidis, Haemophilusinfluenzae, Moraхella catarrhalis) мікро організми. Еритроміцин також виявляє високу активність щодо Mycoplasma pneumoniae, Treponema pallidum, Chlamydiaspp., Rickettsia spp. Стійкі до еритроміцину кишкова та синьо гнійна палички, шигели, сальмонели.

Гуайфенезин належить до відхаркувальних засобів. Стимулює секрецію компонентів бронхіального слизу з низькою в’язкістю, де полімеризує кислі мукополісахариди і підвищує активність війок миготливого епітелію дихальних шляхів. Зменшує поверхневий натяг та адгезивні властивості харкотиння, що знижує його в’язкість і полегшує евакуацію з дихальних шляхів. Гуайфенезин має також слабку седативну дію.

Фармакокінетика. Еритроміцин всмоктується вшлунково-кишковому тракті, добре проникає в різні тканини і біологічні речовини, гірше в спинномозковий ліквор. При менінгіті проникливість препарату черезгематоенцефалічний бар’єр зростає. Після перорального введення максимальна концентрація досягається через 2 год., а терапевтична концентрація - протягом 6год. Період напів виведення еритроміцину становить 1,5 год. Виводиться переважно з жовчю (80 – 85%), у меншій кількості (15%) у незмінному вигляді з сечею. Еритроміцин проникає через плаценту, але його концентрація в плазмі плода низька, активно екскретується з материнським молоком.

Гуайфенезин швидко (через 30 хв.) абсорбується зшлунково-кишкового тракту. Переважно проникає в тканини, що містять кислімукополісахариди. Після перорального введення максимальна концентрація досягається через 1 – 2 год., а терапевтична концентрація зберігається протягом 6 год. Період напів виведення гуайфенезину становить майже 1 год. Екскретуєтьсяз харкотинням та виводиться нирками у вигляді метаболітів, а також у незмінному вигляді. Може забарвлювати сечу в рожевий колір.

Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання органів дихання, спричинені чутливими до еритроміцинумікро організмами, у тому числі: гострий і хронічний бронхіти, пневмонія, трахеїт, ларингіт, муковісцидоз, дифтерія, кашлюк, які супроводжуються вираженим кашлем, гнійний синуїт; санація носіїв В. реrtussis.

Спосіб застосування та дози. Збовтати суспензію перед використанням. Доза препарату встановлюється індивідуально з урахуванням тяжкості інфекції, чутливості збудника і розраховується насамперед за еритроміцином. Дітям, старше 12 років, та дорослим найчастіше призначають по 10 мл суспензії (250 мг еритроміцину) 4 рази на добу. Дітям від 6 до 12 років призначають по 5або 10 мл суспензії (125 або 250 мг еритроміцину) 4 рази на добу. Дітям від 2до 6 років призначають по 5 мл (125 мг еритроміцину) 4 рази на добу. При тяжчих інфекціях дозу можна подвоїти. Препарат краще приймати за 30 хв. або через 2год. після їжі. Середня тривалість курсу лікування становить від 7 до 10 днів.

Побічна дія. У поодиноких випадках, як правило при порушенні рекомендованого режиму, можуть спостерігатися нудота, блювання, біль у животі, пронос, порушення функції печінки, шкірні висипання, які повністю минають після відміни препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до еритроміцину, гуайфенезину та інших компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У лабораторних умовах доведено існування антагонізму між еритроміцином, лінкоміцином і кліндаміцином, тому ці препарати не слід застосовувати одночасно. Еритроміцин знижує кліренс теофіліну і пригнічує метаболізм карбамазепіну, збільшуючи їх сироваткові концентрації і потенційну токсичність. Еритроміцин може знижувати кліренс непрямих антикоагулянтів. При одночасному застосуванні еритроміцину та ерготаміну можливий розвиток вазоспастичного ефекту. Еритроміцин зменшує кліренстріазоламу, підвищує сироваткову концентрацію циклоспорину. При комбінованому застосуванні еритроміцину і лов астатину підвищується ризик розвиткурабдоміолізу. Еритроміцин може посилювати токсичність астемізолу і терфенадину (подовження інтервалу QT, розвиток аритмії). Наповнювач препарату тартразинможе спричиняти алергічні реакції в осіб з непереносимістю ацетил саліцилової кислоти. Препарати, що підвищують кислотність шлункового соку, і кислі напої ін активують еритроміцин.

Передозування. Можливий розвиток нудоти, блювання, проносу, які усуваються після відміни препарату.

Особливості застосування. Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату. При виникненні побічних ефектів його слід відмінити. Препарат не слід поєднувати з прийомом теофіліну, ацетил цистеїну, лінкоміцину, кліндаміцину. Через високий вміст сахарози препарат слід з обережністю застосовувати в осіб, що страждають на цукровий діабет. Не рекомендується запивати суспензію молокомі молочними продуктами, а також фруктовими соками або кислими напоями. Препаратз обережністю призначають особам з порушенням функції печінки.

Застосування при вагітності та в період лактації. Препарат з обережністю призначають при вагітності і в період лактації.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі від 150С до 250С. Источник

Термін придатності – 2 роки.

Смотрите также: Цены на Макротуссин в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Димексид, Проктоседил інструкція, Лоризан застосування, Генферон побічні дії, Дифлазон протипоказання