Нормативна база

Лікарські засоби

Народний рейтинг лікарів

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НІТРОКСОЛІН
Назва: НІТРОКСОЛІН | Шукати НІТРОКСОЛІН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Nitroxoline
Виробник: ВАТ "Вітаміни", м.Умань, Черкаська обл., Україна
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 0.05 г № 10 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить нітроксоліну - 0.05 г
Фармакотерапевтична група: Похідні 8-оксихіноліну
Показання: Інфекційно-запальні хвороби сечостатевих шляхів (пієлонефрит, цистит, уретрит, епідидиміт; інфікована аденома або карцинома передміхурової залози та ін.).
Термін придатності: 4p
Номер реєстраційного посвідчення: Р/98/21/3
Термін дії посвідчення: з 07.07.2003 до 07.07.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НІТРОКСОЛІН
АТ код: J01XX07
Наказ МОЗ: 298 від 07.07.2003


Інструкція для застосування НІТРОКСОЛІН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

НІТРОКСОЛІН

(NITROXOLINЕ)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: nitroxoline; 5-нітро-8-оксихінолін;

основні фізико-хімічні властивості:таблетки, вкриті оболонкою оранжевого кольору. На поперечному розрізі видно три шари;

склад: 1 таблетка містить 0,05 гнітроксоліну;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, цукор молочний, аеросил, тальк, кальцію стеарат або кислота стеаринова, цукор, магнію карбонат основний, ПВП, титану діоксид, тропеолін О, кислотний червоний, віск бджолиний, желатин.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби. Код АТС J01X X07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Нітроксолін - антибактеріальний засіб широкого спектра дії. Активний відносно грам позитивних мікро організмів Staphylococcus spp. (в тому числі S.aureus); Streptococcus spp.(в тому числі S.haеmоlyticus, S.pneumonicae, S.faecalis); Corinebacteriumdiphtheriae; Bacillis subtilis та грам негативних мікро організмів N.gonorrhoeae;E.coli, Proteus spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp.,Entherobacter spp. Нітроксолін активний також відносно Mycobacteriumtuberculosis, Trihomonas vaginalis, деяких видів грибів (Candida spp., дерматофітів, плісеневих грибів і деяких збудників системних мікозів). Часто впливає на штами бактерій, стійкі до інших хіміотерапевтичних препаратів.

Фармакокінетика. Всмоктується головним чином вшлунку, виділяється нирками, що зумовлює високу концентрацію препарату в сечі.

Показання для застосування. Гострі та хронічні інфекції нирок і сечостатевих шляхів, спричинених чутливими до препарату мікро організмами (уретрит, цистит, пієлонефрит, простатит та ін.), профілактика інфекцій при діагностичних і лікувальних маніпуляціях (катетеризація, цистоскопія), а також після операцій на нирках і сечових шляхах.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо, після їди. Добова доза для дорослих становить 0,4 г (по 0,1 г, 4рази на день). У тяжких випадках добову дозу можна збільшити до 0,6-0,8 г. Вища добова доза для дорослих – 0,8 г. Курс лікування - 2-3 тижні. Середня добова доза Нітроксоліну для дітей у віці до 5 років становить 0,2 г, для дітей старше 5 років – 0,2-0,4 г. Тривалість курсу лікування - 2-3 тижні. При хронічних інфекціях сечових шляхів Нітроксолін можна призначати повторними курсами протягом 2 тижнів, з двотижневою перервою. З метою профілактики інфекцій після операцій на нирках і сечових шляхах Нітроксолін призначають по 0,1 г на прийом,4 рази на день, протягом 2-3 тижнів.

Побічна дія. Диспептичні явища, шкірно-алергічні реакції, нудота, блювання, загальна слабкість і звичайно проходять після відміни препарату. Сеча при лікуванні Нітроксоліном набуваєшафраново-жовтого кольору.

Протипоказання. Тяжкі ураження печінки, катаракта, неврит, поліневрит, дефіцит глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази, IIIтриместр вагітності, підвищена чутливість до похідних 8-оксихіноліну.

Особливості застосування. Нітроксолін потрібно призначати з обережністю при нирковій недостатності (під контролем функціонального стану нирок) через можливу кумуляцію препарату в організмі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі із антацидними засобами, які містять магній, всмоктування Нітроксоліну сповільнюється; Нітроксолін знижує ефективністьналідиксової кислоти.

Передозування. Підсилення симптомів побічної дії. Препарат відмінити. Терапія симптоматична. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі 15-250С. Термін зберігання - 4 роки.

Смотрите также: Цены на Нитроксолин в аптеках

Загрузка...
На сайті також шукають: Вітамін с -астрафарм, Дексаметазон інструкція, Застосування препарату Коринфар, Інструкція з використання Бросал, Показання для застосування Цефоперазон+сульбактам, Кислота амінокапронова побічні дії, Фамотидин протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Астин