Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АТОКОР
Назва: АТОКОР | Шукати АТОКОР в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Atorvastatin
Виробник: "Dr.Reddy`s Laboratories Limited", Індія
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 10 мг № 10 у блістерах
Діючі речовини: 1 таблетка містить аторвастатину - 10.0 мг
Фармакотерапевтична група: Гіполіпідемічні засоби
Показання: Як доповнення до дієти з метою зниження підвищеного рівня загального холестерину, ліпопротеїдів низької густини, аполінопротеїну В і тригліцеридів у хворих на первинну гіперхолістеринемію, комбіновану гіперліпідемію.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1377/01/01
Термін дії посвідчення: з 07.07.2004 до 07.07.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АТОКОР
АТ код: C10AA05
Наказ МОЗ: 339 від 07.07.2004


Інструкція для застосування АТОКОР

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

АТОКОР

(ATOCOR )

Загальна характеристика:

хімічна та міжнародна назви: atorvastatin; кальцієва сіль (βR,δR)-2-(n-фторфеніл)-β,δ-дигідрокси-5-ізопропіл-3-феніл-4-(фенілкарбомоїл) піроло-1-гептаноата;

основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, трикутні, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою з монограмою “А” з одного боку і монограмою “10” або “20” з іншого боку;

склад: 1 таблетка містить аторвастатину кальцію три гідрату (мікронізованого) у перерахуванні на аторвастатин 10 мг або 20 мг;

допоміжні речовини: лактоза, кальцію карбонат, натрію кроскармелоза, полісорбат-80, гідроксипропілм етилцелюлоза (Klucel LF), лактоза (лактоза DT), магнію стеарат;

оболонка: гіпромелоза 15 сПз, пропіленгліколь, тальк очищений, титану діоксид.

 
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Гіполіпідемічні засоби, що знижують рівень холестерину і три гліцеридів у сироватці крові. Інгібітор ГМГКоА-редуктази. Код АТС С 10А А 05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Селективний конкурентний інгібітор 3-гідрокси-3-метилглутарил коензимА-редуктази - ферменту, що перетворює 3-гідрокси-3-метилглутарил коензим А у мевалонову кислоту, яка є попередником стеролів, включаючи холестерин. Атокор знижує рівень холестерину і ліпопротеїдів у плазмі крові за рахунок пригнічення 3-гідрокси-3-метилглутарилкоензимА-редуктази і синтезу холестерину у печінці, а також збільшення кількості рецепторів ліпопротеїдів низької густини на поверхні гепатоцитів, що приводить до посилення захвату і катаболізму ліпопротеїдів низької густини. Препарат знижує рівень ліпопротеїдів низької густини у хворих з гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією. Атокор знижує рівень загального холестерину, ліпопротеїдів низької густини, аполіпоротеїну В і три гліцеридів, викликає підвищення рівня холестерину ліпопротеїдів високої густини та аполіпопротеїнуА. Ці результати реєструються у пацієнтів з гетерозиготною сімейноюгіперхолестеринемією і змішаною гіперліпідемією, включаючи хворих на інсулінозалежний цукровий діабет.

Фармакокінетика. Аторвастатин швидко всмоктується після прийому внутрішньо; максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1-2 год. Ступінь всмоктування підвищується пропорційно дозі аторвастатину. Біодоступність препарату становить 95-99 %. Абсолютна біодоступністьаторвастатину - близько 12 %, а системна доступність інгібуючої активності відносно 3-гідрокси-3-метилглутарил коензимА-редуктази – близько 30 %. Низька системна біодоступність зумовлена пре системним кліренсом у слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту і/або біотрансформацією при первинному проходженні через печінку. Середній об’єм розподілу аторвастатину становить близько 565 л. Аторвастатин зв’язується з білками плазми крові близько 98 %, біотрансформується під дією цитохрому Р 450 3 А 4 з утворенням орто- іпарагідроксильованих похідних і різноманітних продуктів бета-окислення. Ефектаторвастатину щодо 3-гідрокси-3-метилглутарил коензимА- редуктази близько на 70% визначається активністю циркулюючих метаболітів. Препарат виводиться з жовчю після печінкової і/або позапечінковї біо трансформації. Препарат не піддається вираженій кишково-печінковій рециркуляції. Середній період напів виведенняаторвастатину становить близько 14 год. Інгібуюча активність відносно 3-гідрокси-3метилгрутарил коензимА-редуктази зберігається близько 20-30 годзавдяки наявності активних метаболітів. Дані з фармакокінетики препарату удітей відсутні. .

Показання для застосування. Як доповнення до дієти з метою зниження підвищеного рівня загального холестерину, ліпопротеїдів низької густини, аполіпопротеїну В і три гліцеридів ухворих на первинну гіперхолестеринемію, комбіновану (змішану) гіперліпідемію і гетерозиготну і гомозиготну сімейну гіперхолестеринемію у тих випадках, колидієта й інші не медикаментозні методи не забезпечують належного ефекту.

Спосіб застосування та дози. Перед початком терапії Атокором хворому потрібно призначити стандартну гіпохолестеринемічну дієту, якої він повинендотримуватись під час лікування. Дозу потрібно встановлювати індивідуально, враховуючи початковий рівень ліпопротеїдів низької густини і мету терапії. Рекомендована початкова доза становить 10 мг 1 раз на добу. Змінювати дозу потрібно з інтервалом 4 тижні і більше. Максимальна доза становить 80 мг 1 разна добу. Препарат можна вживати у будь-яку годину дня, незалежно від прийому їжі.

При первинній гіперхолестеринемії і комбінованій (змішаній) гиперліпідемії призначають по 10 мг 1 раз на добу. Ефект виявляється протягом 2 тижнів, а максимальний ефект розвивається протягом 4 тижнів. При тривалій терапії ефект зберігається.

При гомозиготній сімейнійгіперхолестеринемії у більшості дорослих пацієнтів застосування Атокору у дозі 80 мг на добу приводить до зниження рівня ліпопротеїдів низької густини більшніж на 15 % (18-45 %).

Досвід застосування аторвастатину у дозі 80мг на добу обмежений.

У хворих з порушеннями функції нирок концентрація аторвастатину у плазмі крові і його гіполіпідемічна дія не змінюються, тому корекція дози не потрібна.

Побічна дія. Запор, метеоризм, диспепсія, біль у животі, нудота, діарея; головний біль, астенія, міалгія, порушення сну. Рідко – судоми, міозит, міопатія, парестезія, периферична нейропатія, панкреатит, гепатит, холестатичнажовтуха, анорексія, блювання, гепато токсичність, алопеція, свербіж, висипання, імпотенція, катаракта, гіперглікемія, гіпоглікемія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Активні захворювання печінки або підвищення активності сироваткових трансаміназ (більшеніж у 3 рази) не встановленого генезу, вагітність і період лактації. Препарат не призначають жінкам дітородного віку, які не використовують адекватні методи контрацепції. Діти до 15 років.

Передозування. При передозуванні можливий розвиток рабдоміолізу, порушення функції печінки. Специфічного антидоту не існує. У випадку передозування проводять

симптоматичне і підтримуюче лікування. Через активне зв’язування препарату з білками плазми крові гемодіаліз малоефективний.

Особливості застосування. Жінкам дітородного віку при лікуванніАтокором потрібно використовувати адекватні методи контрацепції.

Захворювання нирок не впливає на концентрацію аторвастатину у плазмі крові і на його гіполіпідемічну дію, тому корекція дози не потрібна.

З обережністю призначають пацієнтам, які зловживають алкоголем і/або мають захворювання печінки. До початку лікуванняАтокором потрібно проконтролю вати стан показників функції нирок і печінки. Перед початком і весь період лікування потрібно дотримуватися стандартноїгіпохолестеринемічної дієти. У випадку підвищення активності трансаміназпоказники потрібно контролю вати доти, доки вони не нормалізуються. Якщо підвищення активності аспартатамінотрансфер ази або аланін амінотрансфер азибільше ніж у 3 рази, рекомендується пониження дози або відміна препарату.

Для людей похилого віку корекція дози непотрібна. У процесі досліджень були встановлені безпека і ефективність препарату для пацієнтів цієї групи при максимальній дозі 80 мг на добу.

Терапію Атокором потрібно зупинити у разі вираженого підвищення активності креатинфосфокінази або розвитку міопатії (або посилання на її наявність). При появі ознак міопатії потрібно визначити активність креатинфосфокінази. Якщо значне підвищення рівня креатинфосфокіназизберігається, рекомендується понизити дозу або відмінити препарат.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування Атокору і дигоксинусупроводжується підвищенням рівноважної концентрації дигоксину у плазмі крові майже на 20 %. При одночасному лікуванні дигоксином необхідно адекватно спостерігати за хворим.

У здорових людей паралельне застосування еритроміцину (500 мг 4 рази на добу), що інгібує цитохром Р 450 3А 4, призводило до підвищення концентрації аторвастатину у плазмі крові.

При застосуванні Атокору і гормональних контрацептивів підвищується концентрація норетидрону і етинілест радіолу. При встановленні дози контрацептивного засобу необхідно враховувати можливівстьпідвищення контрацепції цих засобів.

Колестирамін знижує концентрацію аторвастатинумайже на 25 %. При цьому гіполіпідемічний ефект комбінації Атокору іколестираміну вище, ніж під час дії окремо кожного препарату.

Одночасне застосування внутрішньо суспензії, яка містить магнію і алюмінію гідроксид, може знижувати концентрацію аторвастатину в плазмі крові майже на 35 %, не змінюючи при цьому впливу Атокору на рівень ліпопротеїдів низької густини.

Ризик розвитку міопатії під час лікування іншими препаратами цїєї групи підвищується при одночасному застосуванні циклоспорину, фібратів, еритроміцину, протигрибкових препаратів, які належать до групиазолів, і кислоти нікотинової.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місціпри температурі 15 - 25 °С. Источник

Термін придатності – 2 роки.

Смотрите также: Цены на Атокор в аптеках




На сайті також шукають: Корвалдин, Кордарон інструкція, Застосування препарату Кламед, Інструкція з використання Фарингосепт, Показання для застосування Золофт, Лоризан побічні дії, Триптофан протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Антифронт