Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АЗИВОК
Назва: АЗИВОК
Міжнародна непатентована назва: Azithromycin
Виробник: Вокхардт Лтд, Індія
Лікарська форма: Порошок
Форма випуску: Порошок для приготування 15 мл (200 мг/5 мл) суспензії для перорального застосування по 13,5 г у флаконах № 1
Діючі речовини: 1 мл готової суспензії містить: азитроміцину 40 мг
Допоміжні речовини: Сахароза, глюкоза безводна, кальцію глюконат, маніт (E 421), аспартам (E 951), магнію оксид легкий, диметикон, м'яти перцевої смакова домішка (ВВА)
Фармакотерапевтична група: Антибіотики-макроліди та азаліди
Показання: Інфекції ЛОР-органів; дихальних шляхів; шкі ри і підшкірної тканини; сечостатевої систе ми; хвороба Лайма (erythema migrans); захв- ня шлунка та ДПК, асоційовані з Helicobac ter pylori.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2803/03/01
Термін дії посвідчення: з 25.07.2008 по 25.07.2013
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АЗИВОК
АТ код: J01FA10
Наказ МОЗ: 406 від 25.07.2008


    Інструкція для застосування АЗИВОК

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    АЗИВОК

    (AZIWOК)


    Склад:

    діюча речовина: azithromicin;

    1 мл готової суспензії містить азитроміцину 40 мг;

    допоміжні речовини:  сахароза,   глюкоза   безводна,   кальцію   глюконат, маніт  (E  421), аспартам (E 951), магнію оксид легкий, диметикон, м’яти перцевої смакова домішка (ВВА).


    Лікарська форма. Порошок для приготування суспензії.


    Фармакотерапевтична група.

    Протимікробні засоби для системного застосування. Макроліди. Код АТС J01F A10.


    Клінічні характеристики.

    Показання.

    Інфекції, спричинені чутливими до препарату збудниками:

    – інфекції ЛОР-органів (ангіна, фарингіт, тонзиліт, ларингіт, синусит, середній отит);

    – інфекції нижніх дихальних шляхів (бактеріальна та атипова пневмонії, гострий та хронічний бронхіт);

    – інфекції шкіри і підшкірної тканини (фурункульоз, піодермія, бешиха, імпетиго);

    – інфекції сечостатевої системи (неускладнений уретрит, цервіцит, кольпіт);

    – хвороба Лайма (для лікування початкової стадії – erythema migrans);

    – захворювання шлунка та дванадцяти палої кишки, асоційовані з Helicobacter pylori


    Протипоказання.

    Підвищена чутливість до макролідних антибіотиків або до будь-якого з компонентів препарату. Дитячий вік до 1 року.


    Спосіб застосування та дози.

    Відкрити флакон   та додати 7,5 мл дистильованої або прокип’яченої та охолодженої до кімнатної температури води (для відмірювання слід користуватися мірною кришечкою). Добре збовтати, щоб утворилася однорідна суспензія; перед кожним наступним прийомом флакон із суспензією також необхідно ретельно збовтувати до утворення однорідного розчину. Для правильного дозування необхідно користуватися мірною кришечкою від флакона, на якій одна поділка відповідає  2,5 мл  (100 мг азитроміцину).   Приймати   за  1 годину до або через 2 години після їди 1 раз на добу. Після прийому випити декілька ковтків негарячого чаю або води, щоб проковтнути залишки суспензії в порожнині рота.

    Дітям призначають за наступними схемами. З розрахунку 10 мг/кг маси тіла 1 раз на добу протягом 3 днів або в перший день лікування 10 мг/кг маси тіла 1 раз на добу, в наступні 4 дні – по 5 мг/кг маси тіла 1 раз на добу.

    При хворобі Лайма: в перший день – 20 мг/кг маси тіла 1 раз на добу, з другого по п’ятий день – 10 мг/кг маси тіла 1 раз на добу.

    Якщо випадково пропущено дозу, її необхідно прийняти якомога швидше, наступні – з перервою у 24 години.

    Залежно від маси тіла рекомендовані наступні схеми дозування:

    Маса тіла, кг Вік, роки Добова доза
    10 - 14 1 - 2,5 2,5 мл (100 мг)
    15 - 24 3 - 4,5 5 мл (200 мг)
    25 - 34 5 - 8,5 7,5 мл (300 мг)
    35 - 44 9 - 12 10 мл (400 мг)
    Понад 45 Старше 12 років Призначають дози для дорослих

    Побічні реакції.

    Після прийому азитроміцину побічні реакції виникають рідко. Можливі нудота, блювання, пронос, метеоризм, біль у животі; оборотне помірне підвищення активності печінкових ферментів; шкірні висипи, мультиформна еритема, ангіо невротичний набряк; нейтропенія, у деяких випадках –нейтрофілія і еозинофілі я;   фото сенсибілізація; вагініт; нефрит; гіперглікемія; артралгія.

    Змінені показники повертаються в межі норми через 2 - 3 тижні після припинення лікування.


    Передозування.

    Симптоми: тимчасова втрата слуху, нудота, блювання та пронос.

    Лікування: промивання шлунка. Терапія симптоматична. 


    Застосування у період вагітності або годування груддю.

    У дослідженнях репродуктивної функції у тварин шкідливого впливу азитроміцину на плід не відзначено. Препарат проникає крізь плаценту. Через недостатню кількість клінічних даних не рекомендується призначати препарат вагітним та матерям, що годують груддю (за винятком випадків, коли це необхідно за життєвими показаннями). Слід вирішити питання щодо припинення годування груддю під час прийому препарату.


    Діти.

    Застосовують дітям старше 1 року (з масою тіла більше 10 кг).


    Особливості застосування.

    Необхідно обережно призначати Азивок хворим з тяжким порушенням функції печінки і нирок. Таким хворим необхідно контролю вати рівень печінкових трансаміназ та креатині ну в сироватці крові.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

    Не впливає.


    Взаємодія з іншими   лікарськими засобами та інші види взаємодій.

    Абсорбція азитроміцину зменшується при одночасному прийомі антацидних засобів або блокаторів Н2-гіста мінових рецепторів, тому рекомендується, щоб інтервал між прийманням цих препаратів становив не менше 2 годин. Препарат несумісний з гепарином. Карбамазепін, алкалоїди ріжків, вальпроєва кислота, фенітоїн, гексобарбітал, бромокриптин, непрямі антикоагулянти, антикоагулянти кумаринового ряду, метил преднізолон, фелодипін уповільнюють екскрецію, тим самим підвищують концентрацію препарату в сироватці крові, внаслідок чого підсилюється токсичність перерахованих вище препаратів.


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Азитроміцин належить до групи антибіотиків широкого спектра дії. Зв’язується з 50S субодиницею рибосом, пригнічує петидтранслоказу на стадії трансляції та синтез білка, що уповільнює ріст та розмноження бактерій. Активний до грам позитивних бактерій, у тому числі до тих, що продукують β-лактамазу: Streptococcus spp. (груп C, F та G), Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Streptococcus viridans; Staphylococcus aureus; до грам негативних бактерій: Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, Bordetella parapertussis, Legionella pneumophila, Haemophilus ducrei, Campylobacter jejuni, Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis. Активний до деяких анаеробних мікро організмів: Bacteroides bivius, Clostridium perfringens, Peptostreptococcus spp., а також до Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum, Treponema pallidum, Borrelia burgdoferi. Неактивний до грам позитивних бактерій, стійких до еритроміцину.

    Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо азитроміцин швидко абсорбується у травному тракті, що забезпечується його кислотостійкістю та ліпофільністю. Біодоступність – 37 %.

    Максимальна терапевтична концентрація в крові досягається через 2,5 - 3 години. Слабо зв’язується з білками. Добре проникає в дихальні шляхи, органи сечостатевої системи, передміхурову залозу, шкіру і м’які тканини; концентрується в середовищі з низьким рН навколо лізосом (що важливо для ерадикації внутрішньоклітинних збудників). Азитроміцин легко проникає крізь гістогематичні бар’єри. Концентрація в органах і тканинах у 10 - 50 разів вища, ніж у сироватці крові, а у вогнищах інфекції на 24 - 34 % вища, ніж у здорових тканинах. Транспортується у вогнище інфекції фагоцитами, поліморфно ядерними лейкоцитами та макрофагами, де вивільняється в присутності бактерій у процесі фагоцитозу. У вогнищі запалення бактерицидна концентрація зберігається протягом 5 - 7 днів після прийому останньої дози. Деметилюється в печінці, після чого стає неактивним. 50 % виводиться з жовчю у незміннному стані, 6 % – із сечею.


    Фармацевтичні характеристики:

    основні фізико-хімічні властивості: сипучий білий або майже білий порошок, при приготуванні лікарської форми утворює суспензію, із запахом м’яти.


    Термін придатності.

    2 роки.

    Після приготування суспензії її можна застосовувати не більше 5 днів.

    Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.


    Умови зберігання.

    Зберігати при температурі не вище 25 °С .

    Зберігати в недоступному для дітей місці.


    Упаковка.  

    13,5 г   порошку для   приготування суспензії, у флаконах. Кожний флакон разом із мірним ковпачком у картонній упаковці.


    Категорія   відпуску.

    За   рецептом.


    Виробник.

    Вокхардт Лімітед.


    Місцезнаходження. Источник

    Вокхардт Тауерс, Бандра-Курла Комплекс, Бандра Іст, Мумбай-400051, Індія.






    На сайті також шукають: Адвантан, Афобазол інструкція, Мульти-табс сім'я застосування, М-кам побічні дії, Мема протипоказання