Інструкцiя
для медичного застосування препарату
ГАЛАВIТ
(Galavit)
Загальна характеристика:
хімічна назва: 5-аміно-1,2,3,4-тетрагідрофталазин-1,4-діона натрієва сіль;
основні фізико-хімічні властивості: супозиторії від білого до білого з жовтуватим вiдтiнком кольору торпедоподібної форми;
склад: 1 супозиторiй мiстить Галавiту 0,1 г;
допоміжні речовини: витепсол Н 15, витепсол W35.
Форма випуску. Супозиторії ректальні.
Фармакотерапевтична група. Цитокiни та iмуномодулятори.
Код АТС L03A X15**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинамiка. Препарат має протизапальні та імуномоделюючі властивості. Його основна дiя обумовлена здатнiстю дiяти на функціонально-метаболічну активність макрофагів. При запальних захворюваннях препарат зворотно на 6-8 годин інгібує надлишковий синтез фактора некрозу пухлин, інтерлейкіну-1, активних форм кисню гіперактивованими макрофагами, які визначають ступiнь запальних реакцій, їх циклічність, а також вираженість інтоксикації. Нормалізація функціонального стану макрофагів приводить до зниження ауто агресії i відновлення функції Т-лімфоцитів.
Одночасно препарат стимулює мікробiцидну активнiсть нейтрофільних гранулоцитів, пiдсилює фагоцитоз, має антиоксидантну та антидiарейну дiю, стимулює синтез iнтерферону альфа і гамма, регулює репарацiю тканин, зменшує утворення рубцiв при загоюваннi, підвищує неспецифічну резистентність організму до інфекційних захворювань.
Фармакодинамічні ефекти спостерiгаються протягом 72 годин.
Фармакокінетика. Препарат швидко виводиться з організму, в основному нирками. Після ректального застосування період напiврозпаду становить 60-70 хвилин.
Показання для застосування. Як імуномодулятор у комплексній терапії таких захворювань:
- гострі та хронічні захворювання ШКТ (виразкова хвороба шлунка та дванадцяти палої кишки, ураження печінки різної етіології, у тому числі гепатити В і С, гастроентерит);
- патогенетичне лікування гострих інфекційних хвороб (кишкові інфекції, гнійний менінгіт, сепсис, бешиха, пневмонії);
- захворювання урогенітального тракту (генітальний герпес, цитомегаловірусна інфекція, хламідіоз, мікоплазмоз, міома матки, аденома передміхурової залози);
- гнійно-септичні процеси у перед- та після операційному періоді та для профілактики інфекційних хірургічних ускладнень;
- хронічно рецидивуюча герпетична інфекція;
- хронічний рецидивуючий фурункульоз;
- хронічні запальні захворювання, які виникли на фоні вторинної імунологічної недостатності;
- імунокорекція та імунореабілітація при онкологічних захворюваннях: дисемінований рак молочної залози III стадії, рак легень III стадії (у складі комплексної хіміо- та променевої терапії).
Спосіб застосування та дози.
Супозиторії звільняють від контурної чарункової упаковки і потім вводять у пряму кишку. Перед цим рекомендовано випорожнити кишечник.
Доза та тривалість застосування препарату залежить від тяжкості та тривалості захворювання.
При інфекційних хворобах різної етіології (включаючи септичні стани, гепатити В і С, менінгіти) початкова доза для дорослих – 0,2 г. Потім переходять на введення препарату по 0,1 г 2-3 рази на добу до ліквідації симптомів інтоксикації та запалення, потім можливе продовження курсу терапії в дозі 0,1 г 1 раз в 2-3 дні. Тривалість курсу залежить від стану пацієнта і може становити до 25 супозиторіїв.
При хворобах ШКТ (виразкова хвороба, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона) та сечостатевої системи початкова доза для дорослих у гострий період становить 0,2 г 1 раз на добу, протягом 1-2 днів, потім переходять на введення препарату по 0,1 г 1 раз у 2-3 дні. Курс становить 15-25 супозиторіїв залежно від стану пацієнта.
При міомі матки призначають по 0,1 г на добу щоденно протягом 5 днів, надалі по 0,1 г 1 раз у 2-3 дні. Курс лікування 15-20 супозиторіїв.
При аденомі передміхурової залози препарат призначають щоденно по 0,1 г на добу протягом 5 днів, далі по 0,1 г 1 раз у 2-3 дні.
При гнійно-септичних процесах у перед- та після операційний період, а також для профілактики після операційних інфекційних ускладнень дорослим призначають перед або після операції по 0,1 г препарату один раз на добу протягом 5 днів, потім по 0,1 г через день 5 супозиторіїв, надалі по 0,1 г через 72 години; курс – 15 супозиторіїв.
При хронічному рецидивуючому фурункульозі: дорослим у перші 5 днів по 0,1 г 1 раз на добу кожного дня, потім по 0,1 г через день. Курс лікування – до 20 супозиторіїв.
При хронічній рецидивуючій герпетичній інфекції: дорослим у перші 10 днів по 0,1 г 1 раз на добу, потім по 0,1 г через день. Курс – до 25 супозиторіїв.
При хронічних запальних захворюваннях, які виникли на фоні імунодефіцит них станів, дорослим призначають по 0,1 г 1 раз у 3 дні або 0,1 г кожного дня протягом 5 днів, надалі 1 раз у 2-3 дні. Загальний курс – 20 супозиторіїв.
Для імунокорекції при онкологічних захворюваннях: рак молочної залози III стадії, рак легень III стадії (у комплексі з хіміо- та променевою терапією) для дорослих початкова доза 0,1 г через день – 5 супозиторіїв, потім по 0,1 г з інтервалом 72 години. Курс 20-30 супозиторіїв.
Побічна дiя. Побічних ефектів не виявлено.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, вагітність, лактація.
Передозування. До теперішнього часу про випадки передозування препарату Галавіт не повідомлялось.
Особливостi застосування. Досвiду застосування для лiкування дiтей немає.
Взаємодія з лікарськими засобами. Не описана.
Умови та термiн зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці не вище 25 °С. Термін придатності - 3 роки.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. Картонна коробка на 10 супозиторіїв у контурній чарунковій упаковці.
Виробник. ЗАТ «Центр Сучасної Медицини «Медикор».
Адреса. Росія 121374, Москва, вул. Олексія Свиридова буд.15, кв. 3.
Тел.:+7 (095)445-14-17, 774-06-02; факс 445-20-05. Источник
Е-mail: medicor@tlms.ru.; htt://www.galavit.ru.