Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ТЕТАЦИН КАЛЬЦІЮ
Назва: ТЕТАЦИН КАЛЬЦІЮ
Міжнародна непатентована назва: Sodium edetate
Виробник: ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 10% по 10 мл в ампулах № 10
Діючі речовини: 100 мл розчину містять кальцій-динатрієвої солі етилендиамінтетраоцтової кислоти - 10.0 г
Допоміжні речовини: 2 М розчин хлористоводневої кислоти, вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Комплексоутворюючі сполуки
Показання: Лікування гострих та хронічних отруєнь свинцем, кобальтом, кадмієм, ураном, церієм, ітрієм, ртуттю, торієм, у тому числі для ліквідації синдрому свинцевої коліки.
Термін придатності: 10р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3366/01/01
Термін дії посвідчення: з 24.06.2005 по 24.06.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ТЕТАЦИН КАЛЬЦІЮ
АТ код: V03AB03
Наказ МОЗ: 305 від 24.06.2005


    Інструкція для застосування ТЕТАЦИН КАЛЬЦІЮ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату


    ТЕТАЦИН КАЛЬЦІЮ

    Tetacinum calcium



    Загальна характеристика:

    хімічна назва: кальцій-динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти;

    основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина;

    склад: 1 мл розчину містить натрію кальцію едетату 100 мг;

    допоміжні речовини: 2М розчин хлористоводневої кислоти, вода для ін'єкцій.

    Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.

    Фармакотерапевтична група. Антидоти. Едетати. Код АТС V03A B03.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Тетацин кальцію утворює малотоксичні розчинні комплексні сполуки з важкими та рідкоземельними металами шляхом заміщення кальцію іонами металів, що утворюють з ним комплекси стійкіші за кальцієві, і сприяє виведенню їх з організму із сечею. З іонами барію, стронцію та ін., константа стійкості яких є меншою, ніж у кальцію, Тетацин кальцію у взаємодію не вступає.

    Фармакокінетика. Після внутрішньо венного введення препарат рівномірно розподіляється в позаклітинній рідині. Час напів виведення з плазми при внутрішньо венному введенні становить 20 хвилин. Виводиться із сечею у вигляді хелатних комплексів та у незміненому вигляді. При внутрішньо венному введенні екскреція хелатів свинцю із сечею починається через 1 годину, пік екскреції настає через 24 – 48 годин.

    Показання для застосування. Лікування гострих та хронічних отруєнь свинцем, кобальтом, кадмієм, ураном, церієм, ітрієм, ртуттю, торієм, у тому числі для ліквідації синдрому свинцевої коліки.

    Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям Тетацин кальцію вводять по 1000 мг/м2 на добу внутрішньо венно крапельно в 250-500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду або 5% розчині глюкози.

    Разова та добова дози для дорослих при внутрішньо венному введенні становлять відповідно, 2 г (20 мл 10% розчину) і 4 г. Препарат вводять щоденно протягом 3 - 4 днів із наступною перервою також на 3 - 4 дні. При введенні двічі на добу інтервал між ін'єкціями становить не менше   3-х годин. Курс лікування 1 місяць.

    Побічна дія. Можливе підвищення температури тіла, яке супроводжується слабкістю, пропасницею та спрагою. Іноді спостерігаються головний біль, міалгії, нудота, блювання, анорексія, набряк слизової оболонки носа, сльозотеча, анемія, дерматит.

    На початку лікування у деяких хворих виникає незначне загострення свинцевої інтоксикації, що проявляється погіршенням загального самопочуття, посиленням болю у кінцівках, втратою апетиту. Усі вказані явища до закінчення лікування зникають. Іноді

    спостерігаються зниження концентрації гемоглобіну, збільшення кількості ретикулоцитів. Можливе короткочасне зниження рівня загального заліза в крові та плазмі, який швидко зростає після припинення прийому препарату. У деяких випадках відзначається зниження вмісту вітаміну В12 у крові.

    Передозування. Введення великих доз тетацину кальцію (50 – 60 г) може призвести до посилення побічних ефектів, розвитку токсичного нефрозу, набряку мозку. Терапія: маніт (для зменшення набряку мозку), форсування діурезу, підтримання життєво важливих функцій.

    Протипоказання. Препарат протипоказаний при нефритах, нефрозах, гострих та хронічних гепатитах з вираженим порушенням функцій печінки.

    Особливості застосування. Введення тетацину кальцію при гострих аліментарних   отруєннях металами проводиться після ретельного очищення шлунково-кишкового тракту: (промивання шлунка, сифонні клізми).

    Комплекси препарату з металами легкорозчинні, і можуть всмоктуватись із шлунка та кишечника, посилюючи симптоми та тяжкість отруєння.

    Якщо після проведення курсу лікування триває контакт зі свинцем і знову з’являються симптоми інтоксикації, то можливим є повторне призначення препарату у таблетках, але не раніше, ніж через 1 рік після останнього курсу лікування.

    При лікуванні Тетацином кальцію доцільно призначати препарати заліза (внутрішньо) та ціанокобаламін (5-6 ін'єкцій по 100 мкг через день).

    Недостатній досвід застосування препарату у вагітних та при годуванні груддю. Немає доказів впливу на частоту вроджених аномалій або пошкоджуючої дії на плід. При вагітності та годуванні груддю препарат слід застосовувати за життєвими показаннями.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування тетацину кальцію із цинк-інсуліном, препаратами заліза зменшує ефективність останніх.

    Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15° С до 25° С. Термін придатності 5 років.

    Умови відпуску. За рецептом.

    Упаковка. По 10 мл в ампулі, по 10 ампул у пачці.

    Виробник. ВАТ «Фармак». Источник

    Адреса. Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.





    На сайті також шукають: Гутталакс, Кеторол інструкція, Барбовал застосування, Медоцеф побічні дії, Оптикс протипоказання