Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МЕКСИКОР®
Назва: МЕКСИКОР®
Міжнародна непатентована назва: Mono
Виробник: ВАТ "Мосхімфармпрепарати" ім. М.О. Семашко", м. Москва, Російська Федерація
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 100 мг № 20
Діючі речовини: 1 капсула містить: активної речовини мексикору (етилметилгідроксипіридину сукцинат) в перерахунку на 100 % речовину - 100 мг
Допоміжні речовини: Крохмаль картопляний, повідон (полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний), лактоза, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, капсули тверді желатинові №2 (титану діоксид Е 171, желатин, барвник сонячний захід жовтий Е 110, барвник хіноліновий жовтий Е 104)
Фармакотерапевтична група: Препарати, які поліпшують кровопостачання та метаболізм міокарда
Показання: ІХС (стабільної стенокардії напруження; не стабільної стенокардії; гострого інфаркту міокарда); дизліпопротеїдемії атерогенно го типу.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4971/02/01
Термін дії посвідчення: з 26.08.2008 по 26.08.2013
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МЕКСИКОР®
АТ код: C01EB
Наказ МОЗ: 491 від 26.08.2008


    Інструкція для застосування МЕКСИКОР®

    ІНСТРУКЦІЯ

    для   медичного застосування препарату

    Мексикор®

    (Mexiсor)


    Загальна характеристика:

    Хімічна назва: етилметилгідроксипіридину сукцинат;

    основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули №2 жовтого кольору. Вміст капсул – гранулят, який містить гранули та порошок білого та білого з жовтуватим відтінком кольору;

    склад: 1 капсула містить активної речовини мексикору (етилметилгідроксипіридину сукцинат) в перерахунку на 100 % речовину – 100 мг;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, повідон (полівінілпіролідон низь комолекулярний медичний), лактоза, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, капсули тверді желатинові №2 (титану діоксид Е 171, желатин, барвник сонячний захід жовтий Е 110, барвник хіноліновий жовтий Е 104).


    Форма випуску. Капсули.


    Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С 01ЕВ.


    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат має проти ішемічну, антиангінальну, антигіпоксичну, ангіопротекторну, гіпохолестеринемічну дію.

    Мексикор® зменшує прояви окисного стресу, гальмує вільно радикальний перекис ний окис ліпідів та підвищує активність антиоксидантної системи ферментів. Препарат покращує клітинний енергообмін, активує енергосинтезуючі функції мітохондрій, посилює компенсаторну активацію аеробного гліколізу і знижує ступінь пригнічення окисних процесів циклу Кребса. Енергосинтезуючий ефект препарату пов’язаний з підвищенням постачання та споживання клітинами сукцинату, реалізацією феномену швидкого окису бурштинової кислоти сукцинатдегідрогеназою, а також з активацією мітохондріального дихального ланцюга. При дисоціації препарату в клітині на сукцинат і чинник 3-оксипіридину проявляється потужна антиоксидантна дія, яка стабілізує клітинні мембрани та відновлює функціональну активність клітин. Препарат зменшує в’язкість та покращує плинність крові. Сприяє збереженню структурно-функціональної цілісності біомембран, покращує транспорт нейромедіаторів і синаптичну передачу.  

    Мексикор® поліпшує функціональний стан ішемізованого міокарда, зменшує прояв систолічної та діастолічної дисфункції лівого шлуночка, а також електричної нестабільності міокарда. В умовах коронарної недостатності препарат збільшує колатеральний кровообіг ішемізованого міокарда та активізує енергосинтезуючі процеси в зоні ішемії, що сприяє збереженню цілісності кардіоміоцитів та їх функціональній активності. Мексикор® ефективно відновлює скоротність міокарда при оборотній серцевій дисфункції, спричиненій станом „гібернації” та „оглушеності” міокарда, яка є резервом підвищення скорочувальної здатності серця у хворих на ІХС, ускладненої серцевою недостатністю.

          У хворих зі стабільною стенокардією напруги Мексикор® підвищує толерантність до фізичного навантаження та антиангінальну активність нітропрепаратів, покращує реологічні властивості крові, знижує частоту розвитку гострої коронарної недостатності. Додаткове застосування Мексикору® до стандартної терапії хворих на ІХС із хронічною серцевою недостатністю позитивно впливає на клінічний стан хворих, який збільшує толерантність до фізичних навантажень і покращує якість життя.

    Мексикор® підвищує ефективність анти аритмічної терапії за рахунок власної анти аритмічної активності. А також зменшує вірогідність розвитку кардіальних побічних ефектів головних анти аритмічних препаратів, зберігаючи або посилюючи їх специфічну активність.

    Мексикор® стабілізує мембранні структури судинної стінки, інгібує агрегацію тромбоцитів, нормалізує порушення мікро циркуляції на ранніх стадіях атерогенезу, має ліпідокоригую чий вплив на співвідношення про- та антиат ерогенних фракцій ліпідів крові. Знижує рівень холестерину ліпопротеїдів дуже низької щільності та низької щільності (ЛНЩ) і три гліцеридів при одночасному підвищенні ХС-ЛВЩ.

    Застосування Мексикору® в комплексній терапії хворих на ІХС з кризовим перебігом артеріальної гіпертензії скорочує строки після кризової стабілізації стану, зменшує вірогідність рецидиву гіпертонічного кризу та частоти розвитку гострої коронарної недостатності на фоні кризу, посилює гіпотензивний ефект інгібіторів АПФ та бета-адреноблокаторів .

    Фармакокінетика. Після внутрішнього застосування Мексикор® швидко та повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Період напіввсмоктування (Т 1/2 abs) 0,08-0,10 години. Час досягнення максимальної концентрації препарату в плазмі крові (Сmax) знаходиться у діапазоні від 50 до 100 нг/мл. Період напів виведенняї (Т 1/2el) Мексикору®   та середній час утримання Мексикору® інтенсивно метаболізується у печінці з утворюванням фосфат-3-оксипіридину та глюкуронкон’югованих продуктів. В середньому за 12 годин з сечею екскретується 0,3% незміненого препарату та 50 % у вигляді глюкуронкон’югату від введеної дози. Найбільш інтенсивно Мексикор® та його глюкуронкон’югати виводяться в перші 4 години після прийому препарату.


    Показання для застосування.

    В комплексній терапії:

     -   ішемічної хвороби серця (стабільної стенокардії напруження; нестабільної стенокардії; гострого інфаркту міокарда);

    • ішемічної хвороби серця, ускладненої артеріальною гіпертензією кризового перебігу; хронічною серцевою недостатністю; шлунковими аритміями;

    • дизліпопротеїдемії ат ерогенного типу.


    Спосіб застосування та дози.

    Мексикор® призначають внутрішньо. Терапевтичні дози та термін лікування визначається нозологічною формою захворювання та чутливістю хворого до препарату.

    Починають лікування з дози по 100 мг 3 рази на добу, поступово підвищуючи дозу до отримання терапевтичного ефекту. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 800 мг, разова 200 мг. Добову дозу препарату бажано розподілити на 3 прийоми протягом дня. Тривалість курсу терапії Мексикором® у хворих на ішемічну хворобу   серця не менше 1,5-2 місяців. Рекомендується проведення двох двомісячних курсів терапії протягом року, у весняно-осінні періоди.

    Після призначення парентерального введення Мексикору® при ІХС для підтримки досягнутого ефекту рекомендується продовжити застосування препарату перорально у вигляді капсул по 100 мг 3 рази на добу.

    При застосуванні Мексикору® з метою корекції дизліпопротеїдемії, в комплексній терапії ІХС, ускладненій артеріальною гіпертензією кризового перебігу; хронічною серцевою недостатністю, шлуночковими аритміями, препарат призначають без обмеження курсу лікування по тривалості в дозі по 100 мг 3-4 рази на добу.

    Курсову терапію Мексикором® закінчують поступово, зменшуючи щодобово дозу препарату на 100 мг.


    Побічна дія. Звичайно препарат переноситься добре. У рідких випадках можлива поява алергічної реакції, диспептичних розладів, нудоти та сухості в порожнині рота, які швидко зникають самостійно або при відміні препарату. При тривалому застосуванні можлива поява метеоризму.


    Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату, печінкова або ниркова недостатність, дитячий вік до 18 років (ефективність та безпека не встановлені), вагітність, період годування груддю.


    Передозування. У зв’язку з низькою токсичністю препарату передозування маловірогідне. При випадковому передозуванні можливий розвиток порушень сну (безсоння, сонливість).

    Лікування симптоматичне.


    Особливості застосування. Особливої уваги потребує призначення Мексикору®   хворим з обтяжливим алергологічним анамнезом.

    На початку   лікування препаратом бажано утриматись від занять небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Посилює дію бензодіазепінових анксіолітиків, проти судомних засобів (карбамазепіну), протипаркінсонічних засобів (леводопи).

    Підвищує антиангінальну активність   нітропрепаратів та гіпотензивну інгибіторів АПФ та бета-адреноблокаторів. Сумісне застосування Мексикору® з нібетаном, пропранололом та верапамілом зменшує ризик розвитку аритмогенних ефектів.


    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25° С.

    Термін придатності – 3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.


    Умови відпуску. За рецептом.


    Упаковка.

    По 10 капсул в контурній чарунковій упаковці з плівки полівінілхлоридної та фольги алюмінієвої; 2 контурні упаковки в пачці з картону.


    Виробник.

    Вироблено ВАТ «Мосхімфармпрепарати»   ім. Н. А. Сємашко», Російська Федерація.

    115172, м. Москва, вул. Б. Камєнщікі, буд. 9.

    Тел./факс: (495) 777-41-17. Источник

    За ліцензією ТОВ «ЕкоФармІнвест».








    На сайті також шукають: Вібуркол, Форкал інструкція, Застосування препарату Алпростан, Інструкція з використання Тафлотан, Показання для застосування Тауфон, Меронем побічні дії, Зидолам протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Рантак