І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
СТРЕПТОЦИД
(STREPTOCIDUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: sulfanilamide; 4-амінобензол сульфамід;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з плоскою поверхнею, з рискою та фаскою;
склад: 1 таблетка містить стрептоциду 0,5 г;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Сульфаніламіди нетривалої дії. Код АТС J01E B06.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат порушує утворення у мікро організмах так званих факторів росту – фолієвої, дегідрофолієвої кислот, інших сполук, які містять у своїй молекулі парааміно бензойну кислоту. Внаслідок схожості структур останньої і Стрептоциду сульфаніламід як конкурентний антагоніст кислоти включається в метаболічний ланцюг мікро організмів і порушує в ньому процеси обміну, що призводить до розвитку бактеріостатичного ефекту. Стрептоцид – сульфаніламід нетривалої дії, виявляє бактеріостатичний ефект відносно стрептококів, менінгококів, пневмококів, гонококів, протею та інших мікро організмів.
Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо Стрептоцид швидко всмоктується; найвища концентрація препарату в крові утворюється через 1-2 год після прийому; через 4 год він виявляється у спинномозковій рідині. Виводиться переважно (90-95 %) нирками.
Показання для застосування. Ранові інфекції (рани, виразки, пролежні, в тому числі профілактика), опіки; бешиха, ентероколіти, пієліти, цистити, ангіни, спричинені чутливими збудниками. Інфекції шкіри, дихальних, сечовивідних шляхів та ЛОР-органів.
Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо за 30 хв до їди. Дорослим призначають по 0,5-1 г 5-6 разів на добу, всього на добу – 3-6 г. Дітям віком від 2 до 5 років – по 0,25 г 5-6 разів на добу, від 6 до 12 років – по 0,25-0,5 г 5-6 разів на добу; від 12 до 18 років – по 0,5-0,75 г 5-6 разів на добу. Тривалість курсу лікування – 3-5 днів.
Вищі дози для дорослих: разова – 2 г, добова – 7 г. Вищі дози для дітей віком від 2 до 5 років: разова – 0,75 г, добова – 2 г; від 6 до 12 років: разова – 1,25 г, добова – 3 г; від 12 до 18 років: разова – 1,5 г, добова – 4 г.
Побічна дія. При прийомі Стрептоциду всередину інколи відзначається головний біль, запаморочення, нудота, блювання, можливий розвиток ціанозу. Прийом великої кількості препарату може спричинити зміни в кровотворній системі (лейкопенія, агранулоцит оз), інколи парестезія, тахікардія, а також дерматити, пронос.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, захворювання кровотворної системи, нефрози, нефрити, базедова хвороба. У даній формі препарат дітям молодше 2-х років не застосовується.
Передозування. При передозуванні можливі нудота, блювання, запаморочення, головний біль, ціаноз, тахікардія, парестезія, діарея, холестаз, гематурія, ниркова недостатність з анурією.
Лікування. Промивання шлунка 2 % розчином натрію гідро карбонату і активованого вугілля, інших ентеросорбентів. Показана велика кількість рідини (розчин натрію гідро карбонату), форсований діурез, гемодіаліз.
Особливості застосування. При тривалому лікуванні Стрептоцидом слід періодично досліджувати склад периферичної крові. Призначення препарату в недостатніх дозах або раннє припинення прийому може спричинити підвищення стійкості мікро організмів до сульфаніламідів.
Вагітність і годування груддю. Під час вагітності Стрептоцид можна застосовувати в тих випадках, коли передбачувана користь для матері переважає над ризиком для дитини. Під час прийому препарату годування груддю слід припинити.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами. У випадку, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утримуватись від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Новокаїн, який містить залишок парааміно бензойної кислоти, та деякі інші лікарські засоби такого ж хімічного складу можуть справляти анти сульфаніламідний ефект, що необхідно враховувати при призначенні Стрептоциду.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності – 5 років.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. По 10 таблеток у блістерах; по 10 таблеток у контурній без чарунковій упаковці.
Виробник. ВАТ “Монфарм”. Источник
Адреса. Україна, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8.