Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ТРУКСАЛ
Назва: ТРУКСАЛ
Міжнародна непатентована назва: Chlorprothixene
Виробник: "H.Lundbeck A/S" для "Lundbeck Export A/S", Данія
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 25 мг № 100
Діючі речовини: 1 таблетка містить хлорпротиксену - 25.0 мг
Допоміжні речовини: Крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, кополівідон, гліцерин 85%, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, тальк, магнію стеарат; OPADRY OY-S-9478 коричневий (Е 172, Е 171) RM 1030
Фармакотерапевтична група: Нейролептики
Показання: Шизофренія та інші психічні захворювання, перебіг яких супроводжується маревною симптоматикою та галюцинаціями: алкогольні галюцинації і параноїди, інволюційні психози та неврози.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2208/01/01
Термін дії посвідчення: з 03.12.2004 до 03.12.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ТРУКСАЛ
АТ код: N05AF03
Наказ МОЗ: 597 від 03.12.2004


    Інструкція для застосування ТРУКСАЛ

    ІНСТРУКЦІЯ

    дляз медичного застосування препарату

    ТРУКСАЛ

    (TRUXAL)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: chlorprothixene; (Z) - 3 - (2-хлоро - 9Н -тіоксантен - 9 - іліден) пропіл - N, N - диметиламін гідро хлорид;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 25 мг – круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, темно-коричневого кольору;

    таблетки по 50 мг – овальні, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, темно-коричневого кольору;

    склад: 1 таблетка містить хлорпротиксену гідро хлориду 25 мг або 50 мг;

    допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, кополівідон, гліцерин 85%, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, тальк, магнію стеарат;

    оболонка: OPADRY OY-S-9478 коричневий (Е 172, Е 171) RM 1030.

    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

    Фармакотерапевтична група. Психолептичні засоби. Код АТС N05A F05.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодиміка. Труксал є седативним нейролептиком з широким спектром дії. Труксал має виражену антипсихотичну та специфічну гальмуючу дію. Антипсихотичний ефект нейролептика пов’язаний з блокуючою дією на дофамінові рецептори, але також імовірним є певний внесок у цей процес блокади 5-НТ (5-гідрокситриптамін)-рецепторів. Хлорпротиксен має більш високу афінність до 5-НТ2- рецепторів і a1-адреноцепторів, ніжциз (Z)-флюпентиксол і зуклопентиксол, і у цьому відношенні він подібний довисокодозових фенотіазинів, левомепразину, хлорпромазину, тіоридазину таати пічного нейролептика клозапіну. Він має високу гістамінну (Н1) афінність, що дорівнює афінності дифенгідраміну. На противагу фенотіазинамхлорпротиксен демонструє високу афінність до холінергічних мускариновихрецепторів. Рецепторозв’язуючий профіль хлорпротиксену досить подібний допрофіля клозапіну, хоча має майже в 10 раз більшу афінність до рецепторів дофаміну. Інгібування локомоторної активності та пролонгування часу сну, викликаного дією алкоголю та барбітуратів, вказують на виражену седативну діюхлорпротиксену. Труксал послаблює і знімає неспокій, тривогу, нав’язливі стани, психомоторне збудження, нетерплячість, безсоння, а також галюцинації, манії таінші психотичні симптоми. У низьких дозах має антидепресивну дію, що робить його корисним для лікування психічних розладів, що супроводжуються синдромом неспокою-тривоги-депресії. Труксал добре підходить для лікування психотичнихстанів, а також широкого спектра інших психічних порушень. Крім того, Труксалпосилює дію аналгетиків, має аналгезуючий ефект, проти судомні та проти блювотнівластивості. Препарат не призводить до звикання, залежності та розвитку толерантності.

    Фармакокінетика. При надходженні внутрішньо хлорпротиксену максимальні рівні в крові/сироватці/плазмі спостерігаються приблизно через 3 години (діапазон 1 - 4 години). Середня біодоступність при прийомі внутрішньо становить 41% (діапазон 23 - 64%) відносно внутрішньо венного введення. Хлорпротиксен розподіляється в організмі подібно до інших нейролептиків. Найвища концентрація як самої речовини, так і її метаболітів спростерігається упечінці, легенях і нирках, більш низька – у мозку, скелетних м’язах, селезінці, жирових тканинах і крові. У зв’язку з біологічним періодом напіврозпаду 9 - 10годин і досить швидким всмоктуванням Труксал повинен застосовуватися тричі надобу. Для досягнення стійкого стану необхідно дві доби. Терапевтична концентрація у сироватці крові становить 0,04 - 0,3 мкг/мл (127 - 950 нмоль/л). Хлорпротиксен долає плацентарний бар’єр. Виділяється у малих кількостях змолоком – співвідношення концентрацій молока/плазма у жінок варіює між 1,2 та 2,6. Метаболізм хлорпротиксену проходить головним чином шляхом сульфокисленнята N-деметилювання. Меншою мірою мають місце реакції гідроксилювання кільця таN-окислення. На противагу фенотіазинам тіоксантени не утворюють фенолістичнихметаболітів і вільних радикалів. Метаболіти не мають нейролептичної активності та мають дуже низьку фармакологічну активність, виводяться переважно з калом ісечею.

    Показання для застосування. Шизофренія та інші психози, що супроводжуються психомоторним неспокоєм, тривожний стан, тривожне збудження. Лікування абстиненції у алкоголіків і наркоманів. Депресивні синдроми, неврози, психосоматичні порушення, пов’язані з тривожним станом, збудженням, безсонням, порушеннями сну. Епілепсія та олігофренія, пов’язані з психічними розладами, такими як еретизм, збудження, лабільність настрою та порушення поведінки. Хронічні болі (доповнення до аналгетиків). Геріатрія: гіперактивність, збудження, сплутаність свідомості, дратівливість, тривога, порушення поведінки та сну.

    Спосіб застосування та дози. Дорослі. Дози і термін лікування встановлюються індивідуально, відповідно до стану пацієнта. Загалом, спочатку призначаються невеликі дози, які слід збільшувати до оптимального ефективного рівня так швидко, як це можливо, грунтуючись на досягнутому терапевтичному ефекті.

    Шизофренія та інші психотичні стани, манія. Початкова доза - 50 - 100мг на добу з поступовим збільшенням до досягнення оптимального ефекту. Звичайна оптимальна доза 300 мг на добу в окремих випадках може досягати 1 200 мг надобу за потребою. Підтримуюча доза звичайно становить 100 - 200 мг на добу. Через седативну дію доза повинна бути розділена з меншими дозами вдень ібільшою - ввечері.

    Лікування стану абстиненції у алкоголіків та наркоманів. 500 мг на добуу поділених дозах протягом 7 діб. Після подалання періоду абстиненції дозу слід повільно зменшувати. Підтримуюча доза 100 мг може стабілізувати стан і зменшувати ризик рецидиву. З часом можливо подальше зменшення дози.

    Порушення сну. 25 мг за 1 годину до сну.

    Епілепсія та олігофренія з психічними порушеннями. 25 - 50 мг на добу, збільшуючи до 75 - 125 мг на добу. В епілептиків повинна підтримуватися адекватна доза проти судомних препаратів.

    Хронічні болі. Можливо застосування у комбінації з аналгетиками: 100 мгна добу, збільшуючи до 200 - 300 мг на добу.

    Геріатрія. Індивідуальний підбір у діапазоні 25 - 100 мг на добу.

    Педіатрія. 0,5 - 2 мг/кг маси тіла.

    Зниження функцій нирок і печінки. Бажаним є ретельне дозування, та, якщо можливо, визначення рівня препарату в сироватці.

    Побічна дія. Побічна дія є незначною і у більшості випадків -дозозалежною. Побічні ефекти зустрічаються з певною частотою. Часто (³5%), розлади центральної та периферичної нервової системи: запаморочення (12%). Розлад вегетативної нервової системи: сухість у роті (10%). Психічні розлади: сонливість (20%). Серцево-судинні розлади (загальні): постуральна гіпотензія, особливо після парентерального введення (10%); розлади частоти та ритму серцевих скорочень; тахікардія (15%). Менш часто (1 - 4%). Розлади центральної та периферичної нервової системи: екстра пірамідні симптоми (15%). Рідко (менш 1%). Розлади центральної та периферичної нервової системи: при тривалому лікуванні у пацієнтів дуже рідко виникає дискінезія уповільненого типу (0,05%). Антипаркінсонічні лікарські засоби не пом’якшують цих симптомів, а можуть ускладнювати їх. Рекомендується зменшити дозу або, якщо є така можливість, зробити перерву у лікуванні. Інші побічні ефекти: збільшення маси тіла, порушення акомодації, затримка сечі. Судоми спостерігаються рідко у схильних доцього пацієнтів. Лише інколи спостерігаються реакції шкіри (висип, свербіж, еритема). Відомо лише декілька випадків збільшення світлочутливості, причиною яких міг бути хлорпротиксен. Перехідна галакторея, менструальні розлади, зниження лібідо спостерігались у кількох пацієнтів, що отримували високі дози. Інколи зустрічаються повідомлення про незначні зміни у тесті на функціональну активність печінки. Мали місце окремі випадки жовтухи.

    Протипоказання. Труксал протипоказаний пацієнтам, які мають підвищену чутливість до будь-якого його компонента. Циркуляторний колапс, депресія центральної нервової системи будь-якого походження (наприклад алкогольна, барбітуратна чи опіоїдна інтоксикація), коматозний стан, дискразія (патологічні зміни) крові, феохромоцитома, закрито кутова глаукома, міастеніяgravis.

    Передозування. Від 2,5 до 4 г можуть бути смертельними для дорослих, для дітей - близько 4 мг/кг маси тіла. Дорослі виживали після прийому 10 г, а трирічна дитина - після прийому 1 000 мг.

    Симптоми: патологічна сонливість, кома, шок, екстра пірамідні симптоми, гіпер- або гіпотермія. У тяжких випадках - ушкодження нирок.

    Лікування: симптоматична та підтримуюча терапія. Після прийому внутрішньо якнайшвидше повинно бути проведено промивання шлунка; може бути призначено активоване вугілля. Слід вжити заходів для підтримки дихальної тасерцево-судинної системи. Епінефрин (адреналін) використовуватися не повинен, оскільки у випадку його застосування може відбутися подальше зниження артеріального тиску. Судоми можуть бути зняті за допомогою діазепаму, а екстра піраміднісимптоми - за допомогою біперидену.

    Особливості застосування. Подібно до інших нейролептиків хлорпротиксен повиненз обережністю застосовуватися у пацієнтів з локальним мозковим синдромом, судомними розладами або з прогресуючими захворюваннями нирок, печінки тасерцево-судинної системи; крім того, пацієнтів з тяжкою формою міастенії, гіпертрофією простати. У пацієнтів з рідкісними станами зменшення глибини передньої камери ока та звуженням її кута можуть траплятися напади гострої глаукоми через розширення зіниці ока. Пацієнти похилого віку особливо чутливідо постуральної гіпотензії. Пацієнти, що проходять тривалий курс лікування, особливоу великих дозах, повинні підлягати ретельному спостереженню та періодичному обстеженню з метою зниження підтримуючого дозування. Імовірність розвитку нейролептичного злоякісного синдрому (гіпертермія, ригідність, сплутаність свідомості, нестабільність вегетативної нервової системи) існує при прийомі будь-яких нейролептиків. Пацієнти, що вже мають органічний мозковий синдром, психічну ретардацію, опіоїдну чи алкогольну залежність, складають найбільшу частину серед смертельних випадків.

    Лікування. Переривання застосування нейролептика. Симптоматична терапіята вживання загальних підтримуючих заходів. Корисними можуть бути дантролен ібромтриптин. Симптоми можуть зберігатися більше тижня після застосування оральних нейролептиків.

    Застосування у періоди вагітності та лактації. Клінічний досвід застосування вагітними обмежений. Хлорпротиксен не повинен призначатися уперіод вагітності, якщо тільки очікувана користь для пацієнтки не перевищує теоретичного ризику для плоду. Оскільки хлорпротиксен знаходиться у грудному молоці в низьких концентраціях, його вплив на немовля при вживанні терапевтичних доз є малоймовірним. Доза, яку отримує немовля з молоком, становить приблизнно 2% від материнської щоденної дози, зв’язаної з масою тіла. Грудне вигодовування може тривати в період лікування хлорпротиксеном, якщо це єклінічно важливим, але рекомендується вести спостереження за немовлям, особливов перші чотири тижні після народження.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Хлорпротиксен може посилювати дію алкоголю, барбітуратів та інших депресантів ЦНС. Нейролептики можуть збільшувати ефектгіпертензивних засобів; протигіпертензивний ефект кванетидину та інших сполук зподібною дією зменшується. Супутнє використання нейролептиків та літію збільшує ризик нейротоксичності. Трициклічні антидепресанти і нейролептики взаємноінгібують метаболізм один одного. Хлорпротиксен може зменшувати дію леводофа і адренергічних препаратів та посилювати дію антихолінергічних. Супутнє використання метоклопраміду і піперазину підвищує ризик екстра піраміднихсимптомів. Антигістамінна дія хлорпротиксену може послаблювати реакцію алкоголь/дисульфірам. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 5 років.





    На сайті також шукають: Міакальцик, Люголя розчин інструкція, Застосування препарату Лоринден a, Інструкція з використання Реальдирон, Показання для застосування Новаринг, Цикломед побічні дії, Цитраль протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Вітамін а+д3