Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АНЖЕЛІК
Назва: АНЖЕЛІК
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: "Schering AG", Німеччина
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, № 28
Діючі речовини: 1 таблетка містить: естрадіолу - 1.0 мг, дроспіренону - 2.0 мг
Допоміжні речовини: Лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль модифікований, повідон 25000, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, макрогол 6000, тальк, титану діоксид, заліза оксид (пігмент червоний)
Фармакотерапевтична група: Препарати жіночих статевих гормонів та їх синтетичні аналоги
Показання: Замісна гормональна терапія для лікування клімактеричного синдрому, включаючи вазомоторні синдроми, порушення сну, депресивні зміни настрою, нервовість і атрофічні зміни урогенітального тракту; профілактика постменопаузального остеопорозу.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2242/01/01
Термін дії посвідчення: з 03.12.2004 до 03.12.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АНЖЕЛІК
АТ код: G03FA
Наказ МОЗ: 597 від 03.12.2004


    Інструкція для застосування АНЖЕЛІК

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    АНЖЕЛІК

    (ANGELIQ®)

    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: помірно червоні (темно-рожеві) таблетки, вкриті оболонкою, круглої форми;

    склад: 1 таблетка містить 1 мг ест радіолу (у виглядіест радіолу гемі гідрату) і

    2 мг дроспіренону;

    допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль модифікований, повідон 25000, магнію стеарат, гідроксипропілм етилцелюлоза, макрогол 6000, тальк, титану діоксид, заліза оксиду пігмент червоний.

    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

    Фармакотерапевтична група. Гормони статевих залоз. Естроген-гестагеннікомбінації. Код АТС GO3 F A.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Анжелік містить 17b-естрадіол, який за своїми хімічними і біологічними властивостями ідентичнийест радіолу, що виробляється в організмі людини, і синтетичний прогестаген, дроспіренон. 17b-естрадіол забезпечує замісну гормональну терапію під час іпісля менопаузи. Додаткове включення дроспіренону дозволяє регулювати кровотечі і запобігає розвитку обумовленої естрогенами гіперплазії ендометрію.

    Вплив ест радіолу

    Пригнічення функції яєчників, що супроводжується зменшенням вироблення естрогенів та прогестагенів в організмі, зумовлює клімактеричний синдром, який характеризується вазомоторними та органічними симптомами. Для усунення цих порушень призначається замісна гормональна терапія.

    Естрадіол – найбільш ефективний з усіх фізіологічних естрогенів і має найбільшу спорідненість рецепторам естрогенів. До цільових органів, на яків пливає естроген, належать, зокрема, матка, гіпоталамус, гіпофіз, піхва, молочні залози, кістки (а саме остеокласти).

    Серед інших ефектів естрогену слід відзначити такі, як зниження концентрацій інсуліну і глюкози в крові, місцеві вазоактивні ефекти, опосередковані рецепторами, а також незалежний від рецепторів вплив на гладку мускулатуру судин. Рецептори естрогенів були виявлені в серці і коронарних артеріях.

    Пероральне приймання природних естрогенів має переваги удеяких випадках гіперхолестеринемії для забезпечення максимальної метаболічної дії печінки на ліпіди.

    Після одного року терапії препаратом Анжелік середні показники змін у концентрації холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ) були незначними. При одночасному прийомі 1 мг дроспіренону спостерігалося невелике зростання на 1,1%; при використанні 2 мг і 3 мг дроспіренону цей показник знижувався, відповідно, на – 1,6% і – 3,4%. Концентрація холестеринів ЛПНЩ у сироватці зменшувалася, у середньому, на –11% (1 мг дроспіренону), - 14% (2 мгдроспіренону) і – 13% (3 мг дроспіренону) у порівнянні зі зниженням на –9% після одного року моно терапії 1 мг ест радіолу.

    Припускається, що комбіновані препарати з дроспіреноном ослаблюють зростання концентрації три гліцеридів, обумовлене моно терапією 1 мг ест радіолу. Після одного року лікування 1 мг ест радіолу концентрації три гліцеридів у пацієнток, у середньому перевищували вихідний рівень приблизно на 18% у порівнянні із середнім зростанням на 9% (1 мг дроспіренону), 5% (2 мгдроспіренону) і 4% при комбінації 1 мг ест радіолу з дроспіреноном.

    Дворічна терапія препаратом Анжелік призводить до середнього зростання мінеральної щільності кісткової тканини тазу приблизно на 3-5%, зростання мінеральної щільності кісткової тканини спостерігалося також у поперековому відділі хребта і у всьому тілі.

    Тривала замісна гормональна терапія (ЗГТ) дозволяє знизити ризик переломів периферичних кісток у жінок у пост менопаузальному періоді, які не страждають на остеопороз.

    ЗГТ також позитивно впливає на вміст колагенув шкірі та на її щільність і може затримати процес утворення зморшок.

    Моно терапія естрогенами залежно від дози стимулює мітотичну активність і розростання ендометрія і, таким чином, призводить до збільшення кількості випадків гіперплазії ендометрія а, отже - до зростання ризику ендометріальної карциноми. Для запобігання гіперплазіїендометрія необхідно комбінувати естроген з яким-небудь прогестагеном.

    Впливдроспіренону

    Фармакодинамічні властивості дроспіренону дуже подібні до дії природного прогестерону.

    Прогестагенна дія

    Дроспіренон – сильний прогестаген, що здійснює центральну інгібуючу діюна систему гіпоталамус-гіпофіз-статеві залози. У жінок дітородного вікудроспіренон забезпечує контрацептивний ефект; при моно терапії дроспіренономвідбувається гальмування процесу овуляції. Мінімально необхідна для гальмування овуляції доза дроспіренону становить 2 мг/день. Повна трансформація ендометріяпід впливом естрогену досягається при дозах 4-6 мг/день протягом 10 днів (=40-60 мг за цикл).

    Анжелік – це комбінований препарат для безперервної ЗГТ, який дозволяє уникнути регулярних кровотеч відміни, що мають місце при циклічній або фазовійЗГТ. Кровотечі і виділення, що “мажуть”, у перші місяці лікування трапляютьсядосить часто, але з часом їх кількість зменшується. Під час приймання Анжелік (2 мг дроспіренону) відсоток випадків аменореї швидко зріс до 81% вже в 6-муциклі, потім до 86% у 12-му циклі і до 91% у 24-му циклі.

    Після 12 місяців терапії препаратом Анжелік у 72 – 82% жінок досягалася атрофія ендометрія. Анжелік ефективно перешкоджає розвитку спричиненої естрогенами гіперплазії ендометрія. В жодній із груп, що отримували різні дози діючої речовини, гіперплазії виявлено не було.

    Антимінералокортикоїдна активність

    Дроспіренон має конкуруючу антагоністичну дію альдостерону. Антигіпертензивна дія є більш вираженою у жінок, що страждають гіпертензією, при підвищенні доз дроспіренону. Не очікується відповідних змін кров’яного тиску у жінок з нормальним кров’яним тиском.

    При застосуванні препарату Анжелік середня маса тіла знижувалась протягом 12місяців лікування на 1,1 – 1,2 кг (по 2 мг дроспіренону щоденно), тоді як у пацієнток, які застосовували моно терапію естрадіолом, спостерігалося збільшення маси тіла на 0,5 кг.

    Під час клінічного дослідження у жінок, які отримували дроспіренон у комплексі з естрадіолом, спостерігалося менше периферичних набряків у порівнянні з пацієнтками, які застосовували моно терапію естрадіолом.

    Анти андроген на активність

    Як і всі природні прогестерони, дроспіренон має анти андроген нівластивості.

    Вплив на вуглеводний обмін

    Дроспіренонне має глюкокортикоїдної і антиглюкокортикоїдної активності та ніяк не впливаєна толерантність до глюкози та інсулінорезистентність. При використанні Анжеліктолерантність до глюкози не змінюється.

    Інші властивості

    Поліпшення соматичних симптомів, зменшення відчуття стурбованості/страхів, а також когнітивних труднощів.

    При застосуванні комбінації кон’югованих естрогенів ізмедроксипрогестерону ацетатом припускається, що рівень захворюваності на рак товстого кишечнику у жінок, які отримують ЗГТ, знижується. При моно терапіїкон’югованими естрогенами зниження ризику не спостерігалося. На даний момент невідомо, чи стосуються ці висновки інших препаратів для ЗГТ.

    Фармакокінетика.

    Дроспіренон

    Абсорбція

    Після перорального приймання дроспіреноншвидко і майже повністю абсорбується. Як зазначено у наведеній нижче таблиці, максимальні концентрації речовини в сироватці досягаються приблизно через 1 годпісля одноразового і багаторазового перорального приймання Анжелік. Фармакокінетичні характеристики дроспіренону залежать від отриманої дози умежах 1 - 4 мг. Біодоступність становить 76 – 85% і не залежить від того, чи приймається препарат разом з їжею чи натще.

    Фармакокінетичний параметр

    Анжелік-1 мг

    (дроспіренону)

    Анжелік-

    2мг*(дроспіренону)

    Анжелік- 3мг*(дроспіренону)

    Макс. концентрація, одноразовий прийом (нг/мл)

    11,6

    21,9

    32,2

    Макс. концентрація,

    рівноважна концентрація, (нг/мл)

    17,6

    35,9

    54,1

    Площа під кривою (AUC, 0–24 год.), одноразовий прийом, (нг/мл)

    82,1

    161

    240

    Площа під кривою (AUC, 0–24 год.), рівноважна концентрація, (нг/мл)

    194

    408

    623

    * Дані для Анжелік-2 мг і Анжелік-3 мг розраховувалися шляхом інтерполяції досліджених доз 1 мг дроспіренону + 1 мг ест радіолу і 4 мгдроспіренону + 1 мг ест радіолу.

    Розподіл

    Після перорального прийому концентрація дроспіренону в сироватці знижується протягом двох фаз із середнім кінцевим періодом напів виведеннятривалістю приблизно 35 – 39 год. Дроспіренон зв’язується із сироватковим альбуміном, але не зв’язується з глобуліном, що зв’язує статеві стероїди (ГЗСС,SHBG) і з глобуліном, що зв’язує кортикоїди (ГЗК, CBG). У вигляді вільного стероїду в сироватці присутні тільки 3 - 5% від загальної концентраціїдроспіренону. Середній уявний об’єм розподілу дроспіренону становить 3,7 – 4,2л/кг.

    Метаболізм

    Після перорального прийому дроспіренон значною мірою метаболізується. Основними метаболітами в плазмі є кислотна форма дроспіренону, що отримуєтьсявнаслідок розкриття лак тонового кільця, а також 4,5-дигідро-дроспіренон-3-сульфат. Обидва метаболіти утворюються без участіР 450-залежної системи. Згідно з даними досліджень in vitro, дроспіреноннезначною мірою метаболізується цитохромом Р 450 3А 4.

    Виведення з організму

    Повний кліренс дроспіренону із сироватки становить 1,2 –1,5 мл/хв/кг. Лише дуже незначні кількості дроспіренонуекскретуються у незміненому вигляді. Метаболіти дроспіренону виводяться з фекаліями і сечею у співвідношенні приблизно 1,2:1,4. Період напів виведення метаболітів з сечею і фекаліями -приблизно 40 год.

    Рівноважна концентрація

    У представленій вище таблиці зазначено, які максимальні рівноважні концентрації дроспіренону в сироватці досягаються в ході лікування. Рівноважна концентрація досягається приблизно через 10 днів щоденного прийому Анжелік. Як наслідок співвідношення між кінцевим періодомнапів виведення та інтервалом дозування, концентрація дроспіренону в сироватцікумулювала приблизно в 2-3 рази.

    Естрадіол

    Абсорбція

    Після перорального прийому естрадіол швидкоі повністю абсорбується. Під час абсорбції і першого пасажу через печінкуестрадіол значно метаболізується, що скорочує абсолютну біодоступністьестрогену після перорального прийому приблизно до 5% отриманої дози. Максимальна концентрація - приблизно 22 пг/мл, досягалася десь через 6-8 годпісля одноразового перорального прийому Анжелік. На біодоступність ест радіолуприйом їжі не впливає.

    Розподіл

    Після перорального прийому Анжелік протягом 24-годинного інтервалу між отриманням доз препарату спостерігаються лише поступові зміни концентраціїест радіолу в сироватці. Через великий об’єм циркулюючих сульфатів і глюкуронідівестрогену, з одного боку та ентеропечінкову рециркуляцію з іншого, кінцевий період напів виведення ест радіолу є складеним параметром, що залежить від усіх зазначених процесів і триває приблизно 13-20 год після перорального прийому.

    Естрадіол неспецифічно зв’язується із сироватковим альбуміном і специфічно – із глобуліном, що зв’язує статеві стероїди (ГЗСС). У виглядівільного стероїду циркулює лише 1-2% ест радіолу, 40-45% зв’язано з ГЗСС. Прийнятий перорально естрадіол індукує утворення ГЗСС, що впливає на розподіл щодо сироваткових білків. Внаслідок цього частка ест радіолу, зв’язаного з ГЗСС, зростає, а частка зв’язаного з альбуміном і вільного – зменшується, що вказуєна нелінійний характер фармакокінетики ест радіолу після перорального прийомуАнжелік. Уявний об’єм розподілу ест радіолу після одноразового внутрішньо венного введення становить приблизно 1 л/кг.

    Метаболізм

    Естрадіол швидко метаболізується, при цьомукрім естрону та естрону сульфату утворюється велика кількість інших метаболітів і кон’югатів. Як фармакологічно активні метаболіти ест радіолу відомі естрон іестріол. У значних концентраціях в плазмі визначався тільки естрон. Вміст естрону в сироватці приблизно у 6 разів перевищує концентрацію ест радіолу. Концентрації кон’югатів естрону в сироватці приблизно в 26 разів вищі, ніж відповідні концентрації вільного естрону.

    Виведення з організму

    Метаболічний кліренс становить приблизно 30мл/хв/кг. Метаболіти ест радіолу виводяться із сечею і жовчю з періодомнапів виведення, що становить приблизно 1 день.

    Рівноважна концентрація

    Після щоденного перорального приймання препарату Анжелік рівноважна концентрація ест радіолу досягається приблизно через п’ять днів. Концентрація ест радіолу в сироватці кумулює приблизно в 2рази. При 24-годинному інтервалі дозування середня рівноважна концентраціяест радіолу в сироватці коливається у межах 20-43 пг/мл після прийому Анжелік.

    Показання для застосування.

    Замісна гормональна терапія для лікування клімактеричного синдрому в жінок у пост менопаузальному періоді, включаючи вазомоторні симптоми (такі, як припливи жару і напади пітливості), порушення сну, депресивні зміни настрою, нервовість і атрофічні зміниурогенітального тракту, обумовлені недостатнім виробленням ендогенного естрогену внаслідок настання природної менопаузи, гіпогонадизму, стерилізації або первинної дисфункції яєчників у жінок з не видаленою маткою.

    Профілактика пост менопаузальногоостеопорозу.

    Спосіб застосування та дози.

    Як починати приймання препарату Анжелік

    Якщо жінка не приймає естрогенів чи переходить на Анжелік з іншого комбінованого препарату для безперервного приймання, то вона може починати лікування в будь-який час. Пацієнтки, які переходять на Анжелік з циклічного комбінованого препарату для ЗГТ, повинні розпочинати приймання після закінчення чергової менструальноподібної кровотечі.

    Дозування

    Щодня приймають по одній таблетці. Кожна блістерна упаковка розрахована на 28-денний курс лікування.

    Спосіб застосування

    Таблетки ковтають, не розжовуючи, та запивають невеликою кількістю рідини, незалежно від прийому їжі. Лікування проводиться безперервно, тобто, наступну упаковку таблеток починають відразу ж після закінчення попередньої. Бажано приймати таблетки в той самий час кожного дня. Пропущену таблетку слід прийняти якомога швидше. Якщо запізнення у прийомі таблетки становить більше 24 год, додаткову таблетку приймати не потрібно. При пропуску декількох таблеток може розпочатися кровотеча.

    Побічна дія.

    Нижче наведено з якою частотою зустрічаються ті чи інші побічні ефекти при прийманні препарату Анжелік.

    Протягом перших кількох місяців терапії можуть спостерігатися кров’янисті виділення. Ціявища зазвичай тимчасові, і, як правило, минають під час продовження лікування. Частота кровотеч знижується з тривалістю терапії. Поширеним симптомом, що зустрічається приблизно в кожної п’ятої жінки, є біль у молочній залозі.

    Частота: поширені (³ 1/100, < 1/10)

    Організм загалом

    Абдомінальний біль або здуття живота, астенія, біль у кінцівках.

    Система травлення

    Нудота.

    Нервова система

    Головний біль, перепади настрою, припливи жару, знервованість.

    Шкірата підшкірні тканини

    Доброякісні новоутворення в молочних залозах, збільшення молочних залоз.

    Урогенітальнасистема

    Збільшення маткових фіброїд них утворень, новоутворення шийки матки, лейкорея.

    Частота: непоширені (³ 1/1000, < 1/100)

    Організм загалом

    Біль у спині або тазовій ділянці, озноб, нездужання, відхилення віднорми лабораторних показників.

    Серцево-судинна система

    Мігрень, гіпертензія, біль у грудній клітці, прискорене серцебиття, варикозне розширення вен, тромбоз вен, поверхневий тромбофлебіт, вазодилатація.

    Система травлення

    Шлунково-кишкові розлади, підвищений апетит, відхилення від норми в результатах аналізу функції печінки.

    Обмін речовин

    Генералізований чи місцевий набряк, збільшення маси тіла, гіперліпідемія.

    Скелетно-м’язова система

    М’язові судоми, артралгія.

    Нервова система

    Безсоння, запаморочення, зниження лібідо, зниження здатності до концентрації, парестезія, підвищена пітливість, стурбованість, сухість у роті, вертиго.

    Дихальна система

    Задишка.

    Шкірата підшкірні тканини

    Алопеція, захворювання шкіри або волосся, гірсутизм, карцинома молочних залоз, приплив крові в молочних залозах.

    Органи сприйняття

    Порушення смаку.

    Урогенітальна система

    Вульвовагініт, захворювання ендометрію і шийки матки, кровотечі, дисменорея, кіста яєчника, інфекційні захворювання сечових шляхівабо нетримання сечі.

    Вкрай рідко у жінок, які отримують ЗГТ, спостерігалися вузлувата еритема, эксудативнамультиформна еритема, хлоазма і геморагічний дерматит.

    Протипоказання. Замісна гормональна терапія (ЗГТ) не повинназастовуватися при жодному із наведених нижче станів. Якщо будь-який з цихстанів виникне при проведенні ЗГТ, приймання препарату слід негайно припинити.

    Вагінальнакровотеча нез’ясованої етіології

    Виявлений рак молочної залози або підозра на нього

    Виявлені перед злоякісні стани або злоякісні пухлини, що є залежними від статевих стероїдів, чи підозра на них

    Пухлини печінкиу даний час чи в анамнезі (доброякісні або злоякісні)

    Тяжкі захворювання печінки

    Тяжке захворювання нирок у даний час чи в анамнезі, до нормалізації показників ниркової функції

    Артеріальнатромбоемболія в гострій стадії (наприклад інфаркт міокарда, інсульт)

    Загострення тромбозу глибоких вен, тромбоемболічні порушення у даний час або відомості продані захворювання в анамнезі

    Тяжка формагіпертри гліцеридемії

    Вагітність або лактація

    Відома підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого з допоміжних компонентів препарату

     

    Передозування

    Результати досліджень на гостру токсичність препарату не вказують на існування ризику гострих побічних ефектів навіть при випадковому прийомі дози, що у кілька разів перевищує терапевтичну. Передозування може спричиняти нудоту і блювання, у деяких жінок можуть початися кровотечі відміни. Спеціальних антидотів не існує, і лікування, отже, повинно бути симптоматичним.

    Особливості застосування. Анжелік не застосовується як контрацептивний засіб.

    При наявності або загостренні якого-небудь із зазначених нижче захворювань/факторів ризику перед початком чи продовженням ЗГТ рекомендується провести індивідуальний аналіз співвідношення користі і ризику препарату.

    Венозна тромбоемболія

    Результати епідеміологічних ірандомізовано-контрольованих досліджень дають підстави припускати, що замісна гормональна терапія (ЗГТ) може бути пов’язана із зростанням відносного ризику розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ), тобто, тромбозу глибоких вен або легеневої емболії. Внаслідок цього, проводячи консультацію при призначенні ЗГТжінкам з фактором ризику розвитку ВТЕ, варто ретельно зважити співвідношення ризику і користі лікування.

    До загальновизнаних факторів ризику розвитку ВТЕ належать: особистий анамнез, сімейний анамнез (випадок ВТЕ у близького родича у відносно ранньому віці може свідчити про генетичну схильність) і ожиріння важкого ступеня. Ризик виникнення ВТЕ також зростає звіком. Питання про можливу роль варикозного розширення вен у розвитку ВТЕзалишається суперечливим.

    Ризик виникнення ВТЕ може тимчасово зростати при тривалій іммобілізації, після серйозної планової чипост травматичної операції або тяжкої травми. Питання про тимчасове припиненняЗГТ варто вирішувати залежно від характеру обставин і тривалості іммобілізації.

    Слід негайно припинити лікування зпоявою симптомів тромботичних порушень або при підозрі на їхнє виникнення.

    Артеріальна тромбоемболія

    Застосування комбінаціїкон’югованих естрогенів та медроксипрогестерону ацетату (МПА) для безперервного приймання може бути пов’язане з можливим зростанням ризику розвитку коронарної хвороби серця протягом першого року їх використання і при продовженні лікування не відзначалося ніяких переваг для серцево-судинної системи. Результати клінічного дослідження показали потенційне зниження рівня розвитку коронарної хвороби серця у жінок віком 50-59 років при моно терапії естрогенами, і відсутність загальних переваг у популяції, що досліджувалася, в цілому. Якдругий негативний наслідок було виявлено зростання ризику інсульту на 30-40% при моно терапії естрогенами або застосуванні їх у комбінації з МПА. Невідомо, чи ці наслідки також стосуються застосування інших препаратів для ЗГТ або інших способів застосування, відмінних від перорального.

    Рак молочної залози

    Зростання ризику розвитку раку молочної залози в жінок, які використовували ЗГТ протягом декількох років. Ціфакти можуть бути пов’язані з більш ранньою діагностикою, біологічною дією ЗГТна попередньо існуючі пухлини або поєднанням обох факторів.

    Оцінки сукупного відносного ризику виявлення раку молочної залози, надані у більше, ніж 50 епідеміологічних дослідженнях, знаходяться у більшості досліджень у діапазоні 1-2.

    Відносний ризик збільшується із тривалістю лікування та може бути нижчим або можливо таким самим промоно терапії естрогенами.

    Подібне зростання ризику виявлення раку молочної залози спостерігається, наприклад, із затримкою початку природної менопаузи, прийомом алкогольних напоїв або ожирінням.

    Після припинення вживання ЗГТ цей підвищений ризик зникає протягом декількох років.

    Відзначається, що пухлини, виявленіу жінок, що застосовують або недавно застосовували ЗГТ, краще диференціюються ніж пухлини, виявлені у жінок, що не застосовували ЗГТ. Дані щодо поширення виявленої пухлини за межі молочної залози не є переконливими.

    ЗГТ підвищує щільність знімків примамо графічних дослідженнях, що може у деяких випадках негативно впливати на радіологічне детектування раку молочної залози.

    Рак ендометрію

    Тривала моно терапія естрогенами збільшує ризик розвитку гіперплазії або карциноми ендометрія. Можна припускати, що належне включення прогестагенів у схему лікування знижує це й підвищений ризик. Додаткове включення дроспіренону в схему лікування перешкоджає розвиткуендометріальної гіперплазії, що спричиняється естрогенами.

    Пухлини печінки

    Після застосування гормональних речовин, таких як компоненти, що містяться в препаратах для ЗГТ, у поодиноких випадках спостерігався розвиток доброякісних, а ще рідше – злоякісних пухлин печінки. Вокремих випадках ці пухлини призводили до внутрішньочеревних кровотеч, щоставили під загрозу життя. При болях у верхній частині живота, збільшенні печінки або ознаках внутрішньочеревної кровотечі при диференціальній діагностиці варто врахувати ймовірність наявності пухлини печінки.

    Жовчокам’янахвороба

    Відомо, що естрогени збільшуютьлітогенність жовчі. Деякі жінки схильні до розвитку жовчокам’яної хвороби підчас лікування естрогенами.

    Слабоумство

    Існує обмежений доказ того, щоприйом гормонів може збільшувати ризик можливого розвитку слабоумства, якщо лікування розпочато у жінок віком 65 років і старше. Ризик можна зменшити, якщо розпочати лікування у ранньому менопаузальному періоді. Невідомо, чи ці факти також стосуються інших препаратів для ЗГТ.

    Інші умови

    Варто негайно припинити лікування, якщо вперше з’являються мігренеподібні або часті і незвично сильні головні болі, чи при наявності інших симптомів, що, можливо, є попереджувальними ознаками закупорки судин головного мозку.

    Не було встановлено загальногозв’язку між застосуванням ЗГТ і розвитком клінічної гіпертензії. Повідомлялося про невелике збільшення кров’яного тиску в жінок, що отримують ЗГТ, однак, клінічно значущі випадки підвищення тиску спостерігалися рідко. Проте, якщо вокремих випадках під час ЗГТ розвивається стійка клінічно значуща гіпертензія, слід розглянути можливість відмови від ЗГТ.

    В залежності від дози дроспіренонуАнжелік має здатність знижувати кров’яний тиск у жінок з підвищеним кров’янимтиском. Може виникнути необхідність у зміні дози антигіпертензивних препаратів, що використовуються. Не очікується відповідних змін кров’яного тиску у жінок з нормальним кров’яним тиском.

    У пацієнток з нирковою недостатністю може знижуватися здатність до виведення калію. Було виявлено, щоприйом дроспіренону не впливає на концентрацію калію в сироватці у пацієнток знирковою недостатністю легкого і середнього ступеня тяжкості. Ризик розвиткугіперкаліємії теоретично можливий тільки в тій групі пацієнток, у яких концентрація калію в сироватці до лікування перебували у верхніх межах контрольного діапазону, і які додатково приймають калійзберігаючі препарати.

    При неважких порушеннях функції печінки, втому числі при різних формах гіпербілірубінемії, таких як синдромДубіна-Джонсона або синдром Ротора, пацієнткам потрібне ретельне спостереження, а також періодичні перевірки функції печінки. При погіршенні показників функції печінки застосування ЗГТ варто припинити.

    При рецидиві холестатичної жовтяниці або холестатичного свербежу, що спостерігалися вперше під час вагітності або попереднього лікування статевими стероїдними гормонами, необхідно негайно припинити ЗГТ.

    Жінки з помірно підвищеним рівнемтри гліцеридів потребують особливого спостереження. У подібних випадках використання ЗГТ може стати причиною подальшого зростання рівня три гліцеридів, що загрожує ризиком розвитку гострого панкреатиту.

    Хоча ЗГТ може впливати на периферичну інсулінорезистентність і толерантність до глюкози, зазвичай, немає потреби змінювати терапевтичний режим для діабетиків, які використовують ЗГТ. Проте, жінки, які хворіють на діабет, під час ЗГТ повинні перебувати під пильним спостереженням.

    У деяких пацієнток під час ЗГТможуть розвинутися небажані прояви естрогенної стимуляції, такі як анормальна маткова кровотеча. Часті або персисту альні анормальні маткові кровотечі протягом лікування є показанням для обстеження стану ендометрія.

    Під впливом естрогенів фіброзні пухлини матки можуть збільшуватися за розмірами. За подібних обставин лікування слід припинити.

    Рекомендується припинити лікування, якщо під час терапії спостерігався рецидив ендометріоз.

    При підозрі на наявністьпролактин оми перед початком лікування слід виключити ймовірність такого захворювання.

    У деяких випадках може спостерігатися хлоазма, особливо в жінок із хлоазмою вагітних в анамнезі. При проходженні курсу ЗГТ жінкам, схильним до виникнення хлоазми, варто уникати перебування на сонці чи ультрафіолетового опромінювання.

    Було встановлено, що при застосуванні ЗГТ можуть виникати або загострюватись перелічені нижче стани і захворювання. Хоча не можна впевнено стверджувати, що ці зміни пов’язані ізЗГТ, слід уважно стежити за пацієнтками, що проходять курс ЗГТ і у яких виявлені такі захворювання:

    епілепсія;

    доброякісна пухлина молочних залоз;

    астма;

    мігрень;

    порфірія;

    отосклероз;

    системний червоний вовчак;

    мала хорея.

    Медичне обстеження/консультація

    Перед початком або поновленням ЗГТслід докладно вивчити історію хвороби пацієнтки і провести фізикальнеобстеження, беручи до уваги протипоказання (розділ “Протипоказання”) і застереження (розділ “Особливості застосування”), і повторювати подібні обстеження періодично. Частота і характер цих обстежень повинні ґрунтуватися на існуючих нормах медичної практики з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки, але обстеженню підлягають, як правило, тазові органи, включаючи стандартний аналіз цитології шийки матки, обстеження черевної порожнини, молочних залоз, вимір кров’яного тиску.

    Вагітність та лактація.

    Анжелік не призначається під час вагітності і лактації. Якщо пацієнтка завагітніла під час прийому Анжелік, слід негайно припинити лікування. Клінічні дані про вплив Анжелік на вагітність відсутні. Результати досліджень, проведених на тваринах, свідчать про несприятливу дію препарату протягом вагітності та лактації. Потенційний ризик для людини невідомий. Результати епідеміологічних досліджень на даний момент не вказують на тератогенну дію комбінацій естрогену/прогестагену при їхньому випадковому прийомі під час вагітності.

    Невелика кількість дроспіренону виділяється з материнським молоком.

    Вплив на можливість керувати автомобілем і працювати з механізмами

    Впливна можливість керувати автомобілем і працювати з механізмами не виявлений.

    Взаємодія зіншими лікарськими засобами.

    Вплив інших лікарських засобів на Анжелік

    Зростання кліренсу статевих гормонів внаслідок індукції печінкових ферментів може знизити клінічну ефективність терапії і викликати несвоєчасну кровотечу. Такі властивості індукувати ферменти печінки були виявлені у гідантоїнів, барбітуратів, примідону, карбамазепіну і рифампіцину, наявність цих особливостей також передбачається для окскарбазепіну, топірамату, фелбамату та гризеофульвіну. Механізм цієї взаємодії базується, очевидно, на здатності перелічених препаратів індукувати ферменти печінки. Максимальна індукція ферментів звичайно спостерігається не раніше, ніж через 2-3 тижні, але потім вона може підтримуватися ще принаймні протягом 4 тижнів після припинення приймання препарату.

    У поодиноких випадках під час супутнього приймання деяких видів антибіотиків (наприклад, пеніцилінової і тетрациклінової груп) спостерігалося зниження рівня ест радіолу.

    Основні метаболіти дроспіренонуутворюються без участі цитохром-Р 450-залежних систем. Тому малоймовірно, що інгібітори цієї ферментної системи будуть впливати на метаболізм дроспіренону. Проте інгібітори CYP3А 4, такі як циметидин, кетоконазол та інші, можутьінгібувати метаболізм ест радіолу.

    Надмірне споживання алкоголю під час ЗГТ може призвести до збільшення рівня циркулюючогоест радіолу.

    Взаємодія препарату Анжелік з іншими лікарськими засобами

    Результати досліджень інгібуючих властивостей in vitro, а також дослідження взаємодії invivo, проведені за участю добровольців жіночої статі з використанням омепразолуяк субстрату-маркера, показали, що дроспіренон не виявляє істотної схильності до взаємодії з метаболізмом інших лікарських засобів.

    Фармакодинамічнавзаємодія з антигіпертензивними препаратами і не- стероїдними протизапальними препаратами

    Ужінок, які одночасно приймають Анжелік і антигіпертензивні препарати, може спостерігатися додаткове зниження кров’яного тиску.

    Існує ймовірність того, що комбінований прийом препарату Анжелік і не стероїднихпротизапальних або антигіпертензивних препаратів збільшує концентрацію калію у сироватці крові. Одночасне використання цих трьох типів препаратів може зумовити невелике збільшення концентрації калію у сироватці, більш виражене ужінок хворих на діабет.

    Вплив на результати лабораторних досліджень

    Приймання статевих стероїдних гормонів може вплинути на результати певних лабораторних аналізів, в тому числі на біохімічні параметри функції печінки, щитоподібної залози, наднирників та нирок, показники вмісту в плазмі білків-(носіїв), такихяк глобулін, що зв’язує статеві гормони і фракції ліпідів/ліпопротеїнів, атакож параметри коагуляції і фібринолізу. Зміни зазвичай залишаються у допустимих межах. Приймання препарату Анжелік не впливає на толерантність доглюкози. Источник

     

    Умови та термін зберігання. Зберігати препарат у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатносі – 5 років





    На сайті також шукають: Синуфорте, Корнерегель інструкція, Застосування препарату Тайгерон, Інструкція з використання Фунготек, Показання для застосування Глутоксим, Ранопрост побічні дії, Кортексин протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Омакор