Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ДАЗОЛІК
Назва: ДАЗОЛІК
Міжнародна непатентована назва: Ornidazole
Виробник: Сан Фармасьютикал Індастріз Лтд., Індія
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 500 мг № 10, № 50
Діючі речовини: 1 таблетка містить: орнідазолу 500 мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, повідон К-90, натрію крохмальгліколят, еудрагід Е-100, поліетиленгліколь 6000, титану діоксид (Е 171)
Фармакотерапевтична група: Препарати для лікування протозойних інфекцій
Показання: Трихомоніаз (сечостатеві інфекції у жінок і чоловіків, спричинені Trichomonas vaginalis); амебіаз (усі кишкові інфекції, спричинені Entamoeba histolytica, у тому числі амебна дизентерія, всі позакишкові форми амебіазу, особливо амебний абсцес печінки); л
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/8785/01/01
Термін дії посвідчення: з 15.08.2008 по 15.08.2013
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ДАЗОЛІК
АТ код: J01XD03
Наказ МОЗ: 464 від 15.08.2008


    Інструкція для застосування ДАЗОЛІК

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ДАЗОЛІК

    (DAZOLIC)



    Склад:

    діюча   речовина: 1 таблетка містить орнідазолу 500 мг;

    допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний,   магнію стеарат, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, повідон К-90, натрію крохмальгліколят, еудрагит Е-100, полі етиленгліколь 6000, титану діоксид (Е 171).


    Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.


    Фармакотерапевтична група.  

    Антибактеріальні засоби. Орнідазол. Код АТС J01X D03.  


    Клінічні характеристики.

    Показання.

    Трихомоніаз (сечостатеві інфекції у жінок і чоловіків, спричинені Trichomonas vaginalis); амебіаз (усі кишкові інфекції, спричинені Entamoeba histolytica, у тому числі амебна дизентерія, всі поза кишкові форми амебіазу, особливо амебний абсцес печінки); лямбліоз. Профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями під час хірургічних втручань.


    Протипоказання.

    Підвищена чутливість до препарату або інших похідних нітроімідазолу. Епілепсія, ураження головного мозку, розсіяний склероз. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 12 років.


    Спосіб застосування та дози.

    Дозу встановлюють індивідуально.

    Дазолік завжди приймають після їди.

    Застосовують внутрішньо. Залежно від показань, схеми лікування і маси тіла пацієнта, разова доза для дорослих – від 500 мг до 2 г протягом 5 днів.

    При трихомоніазі – по 1 таблетці на добу (вранці та ввечері) протягом 10 діб. Щоб запобігти можливості повторного зараження, статевий партнер в усіх випадках повинен одержати такий же курс лікування.

    При амебіазі можливі такі схеми лікування: 3-добовий курс лікування хворих на амебну дизентерію і 5 - 10-добовий курс лікування при всіх формах амебіазу.

    При амебіазі дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1,5 г 1 раз на добу (ввечері) протягом 3 діб або по 500 мг уранці та ввечері протягом 5 - 10 діб.  

    При лямбліозі   дорослим і дітям старше 12 років з масою тіла більше 35 кг Дазолік призначають по 1,5 г 1 раз на добу (ввечері) протягом 1 - 2 діб.

    Для профілактики інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями Bacteroides та Clostridium spp., Fusobacterium spp., дорослим призначають по  1 г за 1 - 2 години до операції та після операції по 500 мг 2 рази на добу протягом 3 - 5 діб.


    Побічні реакції.

    З боку травного тракту: можуть з’явитися сухість у роті; в поодиноких випадках – диспепсія; при тривалому застосуванні у високих дозах рідко – гепатотоксична дія.

    З боку центральної нервової системи: можлива не різко виражена та швидко минаюча сонливість, головний біль, втомленість, запаморочення, ригідність, тимчасова втрата свідомості, ознаки сенсорної або змішаної периферичної нейропатії; у деяких випадках можливе збудження; дуже рідко – тремор кінцівок, порушення координації руху, судоми, сплутаність свідомості.

    Алергічні реакції: дуже рідко можливі ангіо невротичний набряк; висипи на шкірі, свербіж, кропив’янка.

    Спостерігалися випадки порушення реакцій і реакції гіпер чутливості.


    Передозування.

    Симптоми: епілептиформні судоми, депресія, периферичний неврит.

    Лікування: специфічний антидот невідомий; у разі виникнення судом застосовують діазепам. Терапія симптоматична.


    Застосування в період вагітності або годування груддю.

    При вагітності протипоказаний. У період лікування слід припинити годування груддю.


    Діти.

    Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.


    Особливості застосування.

    Слід обережно призначати препарат пацієнтам із захворюваннями центральної нервової системи (епілепсія, розсіяний склероз). У разі перевищення рекомендованих доз підвищується ризик виникнення побічних ефектів у дітей,   у хворих з ураженнями печінки, у пацієнтів, які зловживають алкоголем.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з   іншими механізмами.

    На період лікування слід утриматися від керування авто транспортом та/або роботи зі складними механізмами.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

    На відміну від інших похідних нітроімідазолу, орнідазол не інгібує альдегіддегідрогеназу і тому сумісний з алкоголем.

    Орнідазол потенціює дію пероральних антикоагулянтів кумаринового ряду, що потребує
    відповідної корекції їхньої дози. Орнідазол подовжує міорелаксуючу дію векуронію
    броміду.         


    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Орнідазол – протипротозойний та антибактеріальний засіб, похідне 5-нітроімідазолу. Активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia (Giardia intestinalis), а також деяких анаеробних бактерій, таких як Bacteroides, Clostridium spp., Fusobacterium spp., та анаеробних коків.   За механізмом дії орнідазол – ДНК-тропний препарат з вибірковою активністю щодо мікро організмів, які мають ферментні системи, здатні відновлювати нітрогрупу і каталізу вати взаємодію білків групи феридоксинів з нітросполуками. Після проникнення препарату в   мікробну клітину механізм його дії обумовлений відновленням нітрогрупи під впливом нітроредуктаз мікро організму та активністю уже відновленого нітроімідазолу. Продукти відновлення утворюють комплекси з ДНК, спричиняючи її деградацію, порушують процеси реплікації і транскрипції ДНК. Крім того, продукти метаболізму   препарату мають цитотоксичні властивості і порушують процеси клітинного дихання.

    Фармакокінетика.                                                                

    Всмоктування. Після перорального прийому орнідазол швидко всмоктується. У середньому, всмоктування становить 90 %. Максимальні концентрації в плазмі досягаються в межах 0,5 - 3 годин.

    Розподіл. Зв'язування орнідазолу з білками становить приблизно 13 %. Активна речовина препарату дуже добре проникає в спинномозкову рідину, інші рідини організму і тканини.

    Концентрації орнідазолу в плазмі знаходяться в діапазоні, оптимальному для різних показань для застосування   препарату  (6  -  36 мг/л). Коефіцієнт кумуляції після багаторазового прийому доз 500 мг або 1000 мг здоровими добровольцями через кожні 12 годин дорівнював 1,5 - 2,5.

    Метаболізм. Орнідазол метаболізується у печінці з утворенням, в основному, 2-гідроксиметил- і   α-гідроксиметилметаболітів. Обидва метаболіти менш активні відносно Trichomonas vaginalis і анаеробних бактерій, ніж незмінений орнідазол.

    Виведення.   Період   напів виведення становить приблизно 13 годин. Після одноразового прийому 85 % дози виводиться протягом перших 5 днів, головним чином, у вигляді метаболітів. Приблизно 4 % прийнятої дози виводиться нирками у незміненому вигляді.


    Фармацевтичні характеристики.

    Основні фізико-хімічні властивості: круглі, скошені, двоопуклі, вкриті оболонкою, таблетки білого кольору, з лінією розлому з одного боку і рівні – з іншого.


    Термін придатності.

    3 роки.


    Умови зберігання.

    Зберігати при температурі не вище 25 °С.

    Зберігати в недоступному для дітей місці.


    Упаковка.

    По 10 таблеток у стрипі, кожний стрип у картонній упаковці, №10.

    По 10 таблеток у стрипі, кожний стрип у картонній упаковці,   по 5 упаковок   у картонній коробці, № 10 × 5.


    Категорія відпуску.

    За рецептом.


    Виробник.

    САН ФАРМАСЬЮТИКАЛ ІНДАСТРІЗ ЛТД.


    Місцезнаходження.

    Офіс. Acme Plaza, Andheri East, Mumbai 400059, India. Источник

    Завод: Сурвей № 214, Гавернмент Індастріал Еріа, Фаза ІІ, Сілвасса – 396 230, (У. Т. Дадра & Нагар Хавелі), Індія.






    На сайті також шукають: Міакальцик, Медрол інструкція, Лірика застосування, Тос-май побічні дії, Сальбутамол протипоказання