ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КАГОЦЕЛ
(KAGOCEL)
Загальна характеристика:
хімічна назва: натрієва сіль сополімеру (1—>4)-6-0-карбоксиметил-β-D-глюкози,(1—>4)-β-D-глюкози,(21—>24)-2,3,14,15,21,24,29,32-октагідрокси-23-(карбоксиметоксиметил)-7,10-диметил-4,13-ди (2-пропіл)-19,22,26,30,31-пентаоксагептацикло[23.3.2.216,20.05,28.08,27.09,18.012,17]дотріаконту-1,3,5(28),6,8(27),9(18),10,12(17),13,15-декаєну;
основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки від кремового до коричневого кольору з вкрапленнями;
склад: кожна таблетка містить кагоцелу 0,012 г;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, цукор молочний.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Противірусні препарати для системного застосування та імуностимулятори. Код АТС J05А Х.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Основним механізмом дії препарату єйого здатність індукувати продукцію інтерферону. Кагоцел спричиняє утворення в організмі людини так званого пізнього інтерферону, що є сумішшю α-,β- а також g-інтерферонів, які мають високу противірусну активність. Кагоцел продукує інтерферон практично у всіх популяціях клітин, що беруть участь у противірусній відповіді організму: Т- і В-лімфоцитах, макрофагах, гранулоцитах, фібробластах, ендотеліальних клітинах. При прийманні внутрішньо однієї дози препарату титр інтерферону в сироватці крові досягає максимальних значень через 48 год. Інтерферонова відповідь організму на введення Кагоцелухарактеризується тривалою (до 4 - 5 доби) циркуляцією інтерферону в кровотоці. Динаміка накопичення інтерферону в кишечнику при прийманні препарату внутрішньо не збігається з динамікою титрів циркулюючого інтерферону. У сироватці крові продукція інтерферону досягає високих значень лише через 48 год після прийому Кагоцелу, втой час як у кишечнику максимум продукції інтерферону відзначається вже через 4год.
Кагоцел при призначенні в терапевтичних дозах є нетоксичним препаратом, який майже не накопи чується в організмі. Препарат немає мутагенних, тератогенних та канцерогенних властивостей, не маєембріотоксичної дії.
Найбільша ефективність при лікуванні Кагоцеломдосягається при його призначенні не пізніше 4-го дня від початку гострої інфекції. З профілактичною метою препарат може застосовуватися у будь-які терміни, у тому числі і безпосередньо після контакту зі збудником інфекції.
Фармакокінетика. Через 24 год після введення ворганізм Кагоцел накопи чується, в основному, у печінці, у меншому ступені влегенях, тимусі, селезінці, нирках, лімфовузлах. Низькі концентрації препарату відзначаються в жировій тканині, серці, м’язах, сім’яниках, мозку, плазмі крові. Низький зміст Кагоцелу в головному мозку, можливо, пояснюється великою молекулярною масою препарату, що утруднює його проникнення черезгематоенцефалічний бар’єр. У плазмі крові препарат знаходиться переважно взв’язаному стані.
При щоденному багаторазовому введенні Кагоцелу об’ємрозподілу коливається в широких межах у всіх досліджених органах. Особливо виражене накопичення препарату в селезінці і лімфатичних вузлах. При пероральному застосуванні в загальний кровоток потрапляє приблизно 20% введеної дози препарату. Препарат, що всмоктався, циркулює в крові, в основному, узв’язаній з макромолекулами формі: з ліпідами - 47%, з білками - 37%. Незв’язана частина препарату становить майже 16%.
Виведення препарату з організму відбувається, в основному, через кишечник: через 7 діб після введення з організму виводиться 88% уведеної дози, у тому числі 90% - з фекаліями і 10% - з сечею. У видихуваному повітрі препаратне виявлявся.
Показання для застосування. Кагоцел застосовують у дорослих як профілактичний і лікувальний засіб при грипі та інших респіраторно-вірусних інфекціях, герпесі, а також при лікуванні урогенітального хламідіозу.
Спосіб застосування та дози. Для лікування грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій дорослим призначають у перші 2 дні – по 2таблетки 3 рази на добу, у наступні 2 дні - по 1 таблетці 3 рази на добу. Загальна тривалість курсу лікування становить - 4 дні, протягом яких хворий приймає 18 таблеток.
Для лікування герпесу дорослим призначають по 2таблетки 3 рази на добу протягом 5 днів.
Для лікування урогенітального хламідіозу дорослим призначають по 2 таблетки 3 рази на добу протягом 5 днів.
Профілактика респіраторно-вірусних інфекцій у дорослих проводиться 7-денними циклами: два дні - 2 таблетки 1 раз на добу, наступні 5 днів препаратне приймають (перерва), потім цикл повторюється. Тривалість профілактичного курсу - від одного тижня до декількох місяців.
Побічна дія. Можливий розвиток алергічних реакцій.
Протипоказання.Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату, періоди вагітності та лактації.
Передозування. При випадковому передозуванні спостерігаються нудота, біль в епігастральній ділянці. Рекомендується призначити вживання великої кількості рідини, а також спричинити блювання.
Особливості застосування. Для досягнення лікувального ефекту прийом Кагоцелуварто починати не пізніше четвертого дня від появи перших симптомів вірусного захворювання.
Профілактичний та лікувальний ефект Кагоцелу у дітей не вивчався.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат добре поєднується з іншими противірусними препаратами, імуномодуляторами та різноманітними антибіотика мита антибактеріальними препаратами (має місце адитивний ефект).
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці.
Термін придатності - 2 роки. Источник
Не рекомендується застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.