Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

УТРОЖЕСТАН
Назва: УТРОЖЕСТАН
Міжнародна непатентована назва: Progesterone
Виробник: "Laboratories Besins International";"Besins International Belgique" для "Laboratories Besins International", Франція/Бельгія/Франція
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 200 мг № 14
Діючі речовини: 1 капсула містить прогестерону - 200.0 мг
Допоміжні речовини: Олія aрахісова, лецитин соєвий; желатин, гліцерин, титану діоксид
Фармакотерапевтична група: Препарати жіночих статевих гормонів та їх синтетичні аналоги
Показання: Передменструальний синдром, порушення менструального циклу, фіброзно-кістозна мастопатія, передклімактеричний період, клімакс; замісна терапія у жінок із нефункціонуючими (відсутніми) яєчниками; підтримка лютеїнової фази тощо.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2651/01/01
Термін дії посвідчення: з 01.08.2003 до 01.08.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату УТРОЖЕСТАН
АТ код: G03DA04
Наказ МОЗ: 130 від 20.03.2006


    Інструкція для застосування УТРОЖЕСТАН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    УТРОЖЕСТАН

    (UTROGESTAN)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: progesterone; (Pregn-4-ene 3,20 dione);

    основні фізико-хімічні властивості:

    капсули 100 мг: круглі, м’які, блискучі желатинові капсули злегка жовтуватого кольору, які містять білувату олійну суспензію;

    капсули 200 мг: овальні, м’які, блискучі желатинові капсули злегка жовтуватого кольору, які містять білувату олійну суспензію;

    cклад:

    1 капсула містить прогестерону натурального мікронізованого 100 мг або 200 мг;

     допоміжні речовини: олія aрахісова, лецитин соєвий . Оболонка капсули: желатин, гліцерин, титану діоксид.

    Форма випуску. Капсули.

    Фармакотерапевтична група. Гормони статевих залоз. Гестагени.

    Код АТС G03DA04.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Фармакологічні властивості препарату обумовленіпрогестероном - одним з гормонів жовтого тіла, який сприяє утворенню нормального секреторного ендометрія у жінок. Спричиняє перехід слизової оболонки матки з фази проліферації у секреторну фазу, а після запліднення сприяє її переходу в стан, необхідний для розвику заплідненої яйцеклітини. Зменшує збудливість та скоротливість мускулатури матки та маткових труб. Не маєандрогенної активності. Виявляє блокуючу дію на секрецію гіпоталамічнихфакторів вивільнення ЛГ та ФСГ, пригнічує утворення гіпофізом гонадотропнихгормонів та овуляцію.

    Фармакокінетика.

    Пероральне застосування. Рівень підвищення прогестерону в плазмі спостерігається з першої години після всмоктування препарату ушлунково-кишковому тракті. Найвищий рівень прогестерону в плазмі спостерігається через 1-3 год. після прийому препарату (після 1 год. - 4,25нг\мл; після 2 год. - 11,75 нг\мл; після 4 год. - 8,37 нг\мл; після 6 год. -2,00 нг\мл та 1,64 нг\мл після 8-ї години). Основними метаболітами прогестеронув плазмі є 20a–гідрокси,d4a прегнанолон і 5a – дигідропрогестерон. Виводиться препарат з сечею у вигляді глюкуронових метаболітів, основним з яких є 3a,5b-прегнанедіол (прегнандіол). Ці метаболіти ідентичні метаболітам, які виникають при фізіологічній секреції жовтого тіла.

    Інтравагінальне застосування. Після введення у піхву прогестерон швидко всмоктується слизовою оболонкою.

    Максимальна концентрація в плазмі спостерігається через 2-6 год. після застосування і підтримується протягом 24 год. , у середньому на рівні 9,7 нг\млпісля застосування 100 мг зранку та ввечері . Цей показник ідентичний концентрації прогестерону, яка спострегігається під час лютеїнової фази.

    При дозах вище 200 мг \ доба концентрація прогестерону тотожна концентрації його під час першого триместру вагітності. Виводиться препарат зсечею, в основному, у вигляді 3a,5b-прегнанендіолу. Метаболіти, що визначаються в сечі та плазмі, тотожні метаболітам, які з’являються при фізіологічній секреції жовтого тіла.

    Показання для застосування. Порушення, пов’язані з дефіцитомпрогестерону.

    Пероральне застосування

     Передменструальний синдром, порушення менструального циклу (дизовуляція, ановуляція), фіброзно-кістознамастопатія, перед клімактеричний період, клімакс (у поєднанні з естрогенноютерапією), загроза передчасних пологів.

    Інтравагінальне застосування

    Замісна терапія у жінок з не функціонуючими (відсутніми) яєчниками (програма донації яйцеклітини), підтримка лютеїнової фази у спонтанному або індукованому менструальному циклі, підтримка лютеїнової фази під час приготування до екстракорпорального запліднення, ендокринна безплідність, передчасна менопауза, менопауза або пост менопауза (у поєднанні з естрогенноютерапією), профілактика звичного викидня або загрози викидня на фоні недостатності прогестерону, загроза припинення вагітності, профілактика міоми матки, ендометріоз.

    Інтравагінальне застосування більш прийнятне, якщо виникає сонливість та якщо у пацієнтки є тяжкі захворювання печінки.

    Спосіб застосування та дози. Тривалість лікування залежить від характеру захворювання.

    Пероральне застосування

    У більшості випадків середньодобова доза становить 200-300 мг у 2прийоми (100 мг зранку не раніше, як через 1 год. після їди та 100-200 мгввечері перед сном).

    При недостатності лютеїнової фази (передменструальний синдром, фіброзно-кістозна мастопатія, порушення менструального циклу, передменопауза) добова доза становить 200 або 300 мг (100 мг зранку не раніше, як через 1 год. після їди та 100-200 мг ввечері перед сном) протягом 10 днів (з 17-го по 26-йдень циклу).

    При замісній гормоно терапії у менопаузі на фоні прийому естрогенів Утрожестанприймають по 200 мг ввечері перед сном протягом 12-14 днів.

    При загрозі передчасних пологів приймають 400 мг Утрожестану одноразово, надалі можливе приймання по 200 – 400 мг через кожні 6-8 год. до зникнення симптомів. Ефективну дозу та кратність застосування підбирають індивідуально залежно від клінічних проявів загрози передчасних пологів. Після зникненнясимпомів дозу Утрожестану поступово знижують до підтримуючої – 200-300 мг надобу (100 мг зранку не раніше, як через 1 год. після їди та 100-200 мг ввечері перед сном). У цій дозі препарат можна застосовувати до 37 тижнів вагітності. Якщо клінічні прояви загрози передчасних пологів з’являються знову, лікування потрібно відновити із застосуванням ефективної дози.

    Інтравагінальне застосування

    Повна відсутність прогестерону у жінок зне функціонуючими (відсутніми ) яєчниками (донація яйцеклітини): на фоні естрогенної терапії по 100 мг надобу на 13-й та 14-й дні циклу, надалі по 100 мг 2 рази на добу (зранку таввечері) з 15-го по 25-й день циклу, з 26-го дня та у разі виникнення вагітності дозу підвищують на 100 мг на добу щотижнево, досягаючи максимальної– 600 мг на добу в три прийоми (200 мг через кожні 8 год.). У цій дозі препарат необхідно застосовувати протягом 60 днів. Надалі можливий прийом Утрожестану по 400 – 600 мг на добу (200 мг на один прийом через кожні 8-12 год.) до 27 тижнів вагітності включно.

    Підтримка лютеїнової фази під час проведення циклуекстракорпорального запліднення : по 400-600 мг на добу (200 мг на один прийом через кожні 8-12 год.) починаючи з дня ін’єкції хор іонічного гонадотропіну до 27 тижнів вагітності включно.

     Підтримка лютеїнової фази у спонтанному або індукованому менструальному циклі у разі безпліддя, пов’язаного з порушенням функції жовтого тіла: по 200-300 мг на добу у два прийоми , починаючи з 17–го дня циклу протягом 10 днів. У разі затримки менструації та виявлення вагітності прийом препарату потрібно відновити. Лікування у рекомедованій дозі (100 мг зранку та 100-200 мг ввечері перед сном) може бути продовжено до 27 тижнів вагітності включно.

     У випадку загрози викидня або для профілактики звичних викиднів нафоні недостатньості прогестерону : 200-400 мг на добу (100 - 200 мг на один прийом через кожні 12 год.) до 27 тижнів вагітності включно. Ефективну дозу підбирають індивідуально залежно від клінічних проявів загрози викидня.

    Побічна дія. Під час перорального застосування: сонливість або запаморочення, які виникають через 1-3 год. після прийому препарату (потрібно знизити дозу або перейти на інтравагінальне застосування). Скорочення циклу, проміжна маткова кровотеча : у наступних циклах слід починати застосування препарату пізніше (наприклад з 19-го дня замість 17-го). Як і для іншихпрогестагенів, при пероральному застосуванні під час вагітності можливі випадкихолестазу вагітних або свербежу.

    Під час інтравагінального застосування: побічна дія не виявлена.

    Протипоказання. Тяжкі порушення функцій печінки; алергія набудь–який компонент препарату.

    Передозування. Описані вище симптоми побічної дії, як правило, з’являються внаслідок передозування. Вони минають спонтанно при зменшенні дози.

    Особливості застосування.

    Лікування у рекомендованних дозах не має контрацептивного ефекту. Утрожестан застосовується тільки для лікування захворювань, пов’язаних з недостатністю ендогенного прогестерону. Оскількі причиною передчасних пологів або викиднів у багатьох випадках є генетичні ушкодження, явища інфекційного характеру чи механічні травми, потрібне обстеження хворої для виключення цихпричин перед застосуванням препарату. При застосуванні препарату у другому та третьому триместрах вагітності необхідний контроль функції печінки. Водіям транспорту та операторам машин: можливі сонливість і запаморочення, пов’язані зприйомом препарату внутрішньо.

    Вагітність та лактація.За період застосування препарату не було відмічено жодного випадку несприятливої дії препарату на плід. Досвіду застосування у період лактації немає.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Якщо при лікуванні загрози передчасних пологівУтрожестан комбінується з бета- адреноміме тиками, дозування останніх можна знизити. При одночасному застосуванні з індукторами печінкових ферментів (барбітурати, карбамазепін, гризеофульвін, рифампіцін) можливе зменшення концентрації прогестерону в плазмі.

    Умови зберігання. Зберігати у недоступних для дітей місцях, при температурі не вище 25° С. Источник

    Термін придатності: 3 роки.





    На сайті також шукають: Гліцин, Трамал інструкція, Застосування препарату Дикрасин 1, Інструкція з використання Профазі, Показання для застосування Діане-35, Оксикорт побічні дії, Алохол протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Фталазол