ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
НЕЙРОН
(NEURON)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: червоні, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою з тисненням “NEURON” з одного боку;
склад: 1 таблетка містить тіаміну моно нітрату 25 мг, рибофлавіну 2,5 мг, піридоксину гідро хлориду 40 мг, ціанокобаламіну 0,25 мг;
допоміжні речовини: тіосечовина, динатрію едитат, крохмаль дляз’єднання, лактоза, натрію метилпарабен, натрію пропіл парабен, магнію стеарат, тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний зневоднений, гідроксипропілм етилцелюлоза, ізопропіловий спирт, діхлорметан, полі етиленгліколь 6000, кольоровий лак (понце-4R), титану діоксид, натрію крохмальгліколят, крохмаль (сухий).
Форма випуску.
Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Комплекси вітамінів групи В без додатків. Код ATС А 11Е А.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Комбінований препарат, який містить вітаміни групи В.
Тіамін (вітамін В1) в організмі людини в результаті процесівфосфорилювання перетворюється на кокарбоксил азу, яка є коферментом багатьох ферментативних реакцій. Тіамін відіграє важливу роль в обміні вуглеводів, білків та жирів в організмі. Бере участь у всіх ключових метаболічних процесах нервової системи, серця, кров’яних клітин та м’язів, в процесах проведення нервового імпульсу у синапсах.
Рибофлавін (Вітамін В2) регулює окислювально-відновні процеси в обміні вуглеводів, білків та жирів. Підтримує гарний зір, здорову шкіру, приймає участь у синтезі гемоглобіну.
Піридоксин (Вітамін В6) необхідний для здійснення нормальної функції центральної та периферичної нервової системи. В фосфорильованій формі є коферментом у метаболізмі амін окислот (декарбоксиліювання, пере амінування таін.). Бере участь у біосинтезі нейромедіаторів: допаміна, норадреналіну, адреналіну, серотоніну, гістаміну.
Ціанокобаламін (Вітамін В12) потрібен для нормального кровотворення і дозрівання еритроцитів. Він також бере участь у ряді біохімічних реакцій, забезпечуючи життєдіяльність організму – в перенесенні метильнихгруп, синтезі нуклеїнових кислот, білка, в обміні амін окислот, вуглеводів, ліпідів. Вітамін В12 впливає на процеси в нервовій системі (синтезРНК, ДНК, мієліну та ліпідний склад цереброзидів і фосфоліпідів). Кофермент ніформи ціанокобаламіну – метилкобаламін і аденозилкобаламін необхідні для реплікації і росту клітин.
Компоненти препарату є водорозчинними вітамінами, що виключає можливість їх кумуляції в організмі.
Фармакокінетика.
Всмоктування і розподіл. Тіамін і піридоксин абсорбуються у верхніх відділах кишкового тракту. Абсорбція ціанокобаламіну визначається присутністю внутрішнього фактора в шлунку та верхньому відділі кишкового тракту, в подальшому транспорт ціанокобаламіну в тканини здійснюється транспортним білкомтранскобаламіном ІІ.
Метаболізм. Тіамін, піридоксин та ціанокобаламін метаболізуються упечінці. Рибофлавін перетворюється в організмі у кофермент-флавін мононуклеотид та потім у інший кофермент-флавін аденіндинуклеотид. Приблизно 60 % метаболітів пов’язані з плазмовими білками.
Виведення. Тіамін, піридоксин виводяться нирками (8 - 10% в незмінному стані). При передозуванні значно збільшується виведення тіаміну і піридоксину через кишечник. Вітамін В 12 виводиться у жовч та проходить ентерогепатичний повторний цикл, частина призначеної дози виводиться у сечу, більша частина – протягом перших 8 годин. Однак через сечу виводиться тільки незначна частина застосованого вітаміну (від 6 до 30%). Вітамін В 12проходить до плаценти та потрапляє у грудне молоко.
Рибофлавін виводиться з сечею, частково як метаболіт.
Показання для застосування.
Препарат призначають при полі невропатії різної етіології, невритах і невралгіях, корінцевому синдромі, викликаному дегенеративними змінами хребта, ішіасі, люмбаго, плекситах, міжреберній невралгії, невралгії трійчастого нерва, парезі лицевого нерва;
дефіциті відповідних вітамінів, наприклад:
необхідність вітамінів перевищує кількість вітамінів, які застосовуються: вагітність, лактація, менструальний цикл у жінок, жар, хронічні захворювання, стомлення, після операційний період, куріння;
при порушенні засвоєння з шлунково-кишкового тракту: печінковий дефіцит, підшлунковий дефіцит, хронічна діарея, порушення харчування та порушення слизової оболонки кишечнику;
недостатня кількість вітамінів у дієті: при дотриманні певної дієти, дисбаланс харчування;
особи, які лікуються препаратами, які збільшують метаболізм вітамінів (протитуберкульозні, проти епілептичні та інші).
Спосіб застосування та дози.
Рекомендована дози: дорослі 1 таблетка 1 - 3 рази на день після їжі протягом 30 днів; дітивід 3-х років 1 таблетка 1 раз на день після їжі протягом 30 днів. Курс повторюють при потребі.
Побічна дія.
В одиничних випадках – нудота, тахікардія, шкірні прояви у вигляді кропив’янки і свербежу. При прийомі в рекомендованих дозах побічна дія малоймовірна.
Протипоказання.
Препарат не можно застосовувати пацієнтам, які знаходяться на лікуваннілеводопою. Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату.
Передозування.
Випадків передозування препарату при дотримані дозування неспостерігалось. При перевищені дози можуть з’явитися симптоми гіпервітамінозу: сухість шкіри, свербіж, кропив’янка.
Особливості застосування.
Нейрон не повинен застосовуватися до визначення діагнозу через можливість появи прихованих симптомів під гострої дегенерації спинного мозку.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Вживання алкоголю, пероральних контрацептивів та сечогінних препаратів може знизити рівень тіаміну. Додаткові препарати, які вміщують магній, можуть бути необхідними для застосування разом з тіаміном, оскільки магній необхідний для перетворення тіаміну у його активну форму.
Вітаміни В 6 не можно застосовувати пацієнтами, які проходять лікування леводопа, оскільки вітамін знижує ефект протипаркінсонічного засобу.
Вітамін В 6 може підвищити внутрішньоклітинний рівень магніюта цинку. Ліки, які знижують рівень піридоксину чи протидіють його ефекту, включаючи пероральні контрацептиви, ізоніазид, пеніцилін, теофілін, циклосерин. Піридоксин може знизити рівень протиконвульсантів у крові, наприклад, фенітоїн, фенобарбітал, та підвищити ризик порушення засвоєння.
В 12 взаємодіють: закис азоту, загальні анестезуючі препарати, які використовуються при лікуванні зубів, знижуючи їх рівень у крові. Проти епілептичні препарати та препарати для покращання засвоєння, а також алкоголь знижуючи їх рівнень укрові.
Умови та термін зберігання.
Зберігати при кімнатній температурі (15-25 °С), у захищеному від світлата недоступному для дітей місці. Источник
Термін придатності – 2 роки.