Лікування рефлюкс-езофагіту середнього та тяжкого ступеня.
Рекомендована доза для дітей віком від 12 років та дорослих становить 1 таблетка препарату (40 мг) 1 раз на добу. В окремих випадках дозу можна подвоїти (2 таблетки на добу), особливо якщо немає ефекту від застосування інших препаратів.
Ерадикація Helicobacter pylori.
У дорослих пацієнтів з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки та з позитивним результатом на Helicobacter pylori необхідно досягти ерадикації мікроорганізму за допомогою комбінованої терапії. Залежно від чутливості мікроорганізмів для ерадикації Helicobacter pylori у дорослих можуть бути призначені такі терапевтичні комбінації:
а) 1 таблетка Улсепану 2 рази на добу
+ 1000 мг амоксициліну 2 рази на добу
+ 500 мг кларитроміцину 2 рази на добу;
б) 1 таблетка Улсепану 2 рази на добу
+ 500 мг метронідазолу 2 рази на добу
+ 500 мг кларитроміцину 2 рази на добу;
в) 1 таблетка Улсепану 2 рази на добу
+ 1000 мг амоксициліну 2 рази на добу
+ 500 мг метронідазолу 2 рази на добу.
Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.
Якщо комбінована терапія не показана, наприклад, пацієнтам з негативним результатом на Helicobacter pylori, для монотерапії виразки шлунка та дванадцятипалої кишки препаратом Улсепан рекомендована доза становить 1 таблетку (40 мг) 1 раз на добу. В окремих випадках дозу можна подвоїти (2 таблетки на добу), особливо якщо немає ефекту від застосування інших препаратів.
Синдром Золлінгера-Еллісона та інші патологічні гіперсекреторні стани.
Для тривалого лікування синдрому Золлінгера-Еллісона та інших патологічних гіперсекреторних станів початкова добова доза становить 80 мг (2 таблетки препарату). При необхідності після цього дозу можна титрувати, збільшуючи або зменшуючи, залежно від показників секреції кислоти в шлунку. Дозу, що перевищує 80 мг на добу, необхідно розподілити на два прийоми. Можливе тимчасове збільшення дози до понад 160 мг пантопразолу, але тривалість застосування повинна обмежуватися тільки періодом, потрібним для адекватного контролю секреції кислоти.
Тривалість лікування синдрому Золлінгера-Еллісона та інших патологічних станів не обмежена і залежить від клінічної необхідності.
Пацієнтам з тяжкими порушеннями функції печінки дозу можна знизити до 1 таблетки препарату 1 раз на дві доби. Крім того, у цих пацієнтів необхідно слідкувати за рівнем печінкових ферментів. У разі підвищення їх рівнів лікування препаратом слід припинити. Источник
Пацієнтам літнього віку та пацієнтам з порушеннями функції нирок не рекомендується перевищувати добову дозу 40 мг пантопразолу. Винятком є комбінована терапія, метою якої є ерадикація Helicobacter pylori, коли пацієнти літнього віку повинні одержувати звичайну добову дозу пантопразолу (1 таблетку 40 мг 2 рази на добу) протягом 1 тижня.
Побічні реакції.
Небажані ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями:
часто (> 1/100 і < 1/10), іноді (> 1/1000 і < 1/100), рідко (> 1/10000 і < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000, включаючи поодинокі випадки).
Порушення з боку крові та лімфатичної системи.
Дуже рідко: лейкопенія, тромбоцитопенія.
Порушення з боку шлунково-кишкового тракту.
Часто: біль в епігастральній ділянці, діарея, запор, метеоризм.
Іноді: нудота, блювання.
Рідко: сухість у роті.
Загальні розлади.
Дуже рідко: периферичні набряки.
Порушення з боку печінки.
Дуже рідко: підвищення рівня печінкових ферментів (трансаміназ, g-ГТ), тригліцеридів, підвищення температури тіла, тяжкий гепатоклітинний розлад, що призводив до жовтяниці з або без печінкової недостатності.
Порушення з боку імунної системи.
Дуже рідко: анафілактичні реакції, включаючи анафілактичний шок.
Порушення з боку шкіри та кістково-м’язової системи.
Іноді: алергічні реакції (свербіж, шкірні висипання).
Рідко: артралгія.
Дуже рідко: міалгія, кропив’янка, ангіоедема, мультиформна еритема, синдром Лайєлла, фоточутливість.
Порушення з боку нервової системи.
Часто: головний біль.
Іноді: запаморочення, порушення зору (затьмареність).
Дуже рідко: депресії.
Порушення з боку нирок та сечовидільної системи.
Дуже рідко: інтерстиціальний нефрит.
|