ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ТРАМАДОЛ
(Tramadol)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Tramadol;(±)-транс-2-[(диметил аміно)-метил]-1-(3-метоксифеніл)-циклогексанолугідро хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули циліндричної форми № 2, корпус капсули і кришечка зеленого кольору; вміст капсули – порошок білого кольору;
склад: 1 капсула міститьтрамадолу гідро хлориду 50 мг;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат.
Форма випуску.Капсули.
Фармакотерапевтичнагрупа.Опіоїдні аналгетики. Код АТС N02 A X02.
Фармакологічні властивості. Препаратє аналгетиком центрального типу дії, агоністом-антагоністом відносно мю-, дельта- і капа-опіатних рецепторів; має більш високу спорідненість змю-рецепторами. Знижує зворотне синаптичне захоплення норадреналіну та серотоніну в нейронах, посилюючи серотонінергічний ефект. Поряд зізнеболю вальною препарат чинить протикашльову і легку седативну дію.
Фармакокінетика. Після прийому препарату максимальна концентрація в плазмі спостерігається через 2 години. Зв’язується з білками крові приблизно 20 % препарату; періоднапів виведення з плазми – 6 годин. Метаболізується в печінці, екскретується у незміненому стані та у вигляді метаболітів нирками (приблизно 90 %), із фекаліями (приблизно 10 %). Проникає крізь плацентарний бар’єр (до 80%) та в материнське молоко (0,1 %).
Показання для застосування. Гострий та хронічний больовий синдром в хірургії, після операційному періоді, акушерстві, онкології, ревматології, ортопедії, неврології, після стоматологічних втручань. Застосовують також для премедикації перед хірургічними втручаннями.
Cnocіб застосування та дози. Дозування залежить від ступеня тяжкості захворювання та індивідуальної чутливості хворого. Дорослим та дітям віком понад 12 років призначають по 1 капсулі (50 мг трамадолу) на прийом з невеликою кількістю рідини. При відсутності задовільного ефекту прийом в тій самій дозі можна повторити через 30 – 60 хвилин. Максимальна добова доза становить 400 мг (8капсул). Препарат не слід приймати тривалий час, щоб уникнути звикання. Дітямдо 12 років препарат в формі капсул не призначають.
Побіч надія.Можливі нудота, сухість у роті, запор, метеоризм, стомлюваність, сонливість, запаморочення, сплутаність свідомості, головний біль, посилене потовиділення, пригнічення дихального центру, зниження артеріального тиску.
Протипоказання.Гіпер чутливість, інтоксикації алкоголем, снодійними та іншими засобами, що пригнічують центральну нервову систему; синдром “відміни” наркотиків; вік до 12 років. Підчас вагітності та годування груддю застосовувати тільки при наявностіобгрунтованих суворих показань.
Передозування. При передозуванні розвивається міоз, блювання, серцево-судинний колапс, пригнічення центральної нервової системи, кома, судоми, пригнічення дихального центру. Лікування. Промивання шлунка, внутрішньо венне введення налоксону, бензодіазепінів, корекція функцій серцево-судинної системи, дихання; при необхідності – штучна вентиляція легень, госпіталізація.
Особливості застосування.З особливою обережністю призначають Трамадол хворим з наркотичною залежністю, при сплутаній свідомості, порушенні функції дихального центру, підвищеномувнутрішньо черепному тиску, судомному синдромі церебрального генезу, а також пацієнтам із підвищеною чутливістю до опіатів. У разі тривалого застосування не виключена можливість розвитку звикання та медикаментозної залежності. З обережністю призначають при порушенні функцій печінки та нирок. Під час лікування слід утримуватися від прийому алкоголю, керування транспортом тарізними механічними пристроями (зменшується швидкість реакції).
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Несумісний з інгібіторами МАО (ніаламідом, бефолом). Посилює (взаємно) ефект транквілізаторів, снодійних, алкоголю та інших речовин, що пригнічують центральну нервову систему. Карбамазепін послаблює діюТрамадолу.
Умовита термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС. Источник
Термін придатності – 3 роки.