Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД
Назва: КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД
Міжнародна непатентована назва: Calcium chloride
Виробник: АТ "Галичфарм", м.Львів, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 10 % по 5 мл в ампулах № 10, № 5х2 або по 10 мл в ампулах № 10
Діючі речовини: 1 мл розчину містить: кальцію хлориду 0,1 г
Допоміжні речовини: Вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Препарати кальцію та засоби для профілактики і лікування остеопорозу
Показання: Недостатня функція паращитоподібних залоз (спазмофілія, тетанія), посилене виділення кальцію із організму, алергічні захворювання (ангіоневротичний набряк, кропив'янка) та ін.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4727/01/01
Термін дії посвідчення: з 10.07.2006 до 10.07.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД
АТ код: B05XA07
Наказ МОЗ: 452 від 10.07.2006


    Інструкція для застосування КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

     КАЛЬЦІЮ ХЛОРИД

    (CALCIUM CHLORIDE)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: сalcium chloride;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

    склад: 1 мл препарату містить кальцію хлориду 0,1 г;

    допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

    Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

    Фармакотерапевтична група. Розчини електролітів. Кровозамінники тапер фузійні розчини. Код АТС В 05Х А 07.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Препарат усуває дефіцит іонів кальцію. Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладкої і скелетної мускулатури, у функціональній діяльності міокарда, згортанні крові; необхідні для формування тканини кісток, функціонування інших систем і органів. Концентрація іонів кальцію в крові зменшується при багатьох патологічних процесах, виражена гіпокальціємія сприяє виникненню тетанії. Кальцію хлорид, крім усунення гіпокальціємії, зменшує проникність судин, виявляє проти алергічну, протизапальну і кровоспинну дію.

    Фармакокінетика. У крові знаходиться в іонізованому і зв’язаному стані. Фізіологічна активність властива іонізованому кальцію. Депонується в кістковій тканині. Виводиться з організму з сечею, але переважно– з калом.

    Показання для застосування. Недостатність функції пара щитоподібних залоз (спазмофілія, тетанія), посилене виділення кальцію з організму (зокрема, при тривалій нерухомості), алергічні захворювання (ангіо невротичний набряк, кропив’янка, сінна гарячка, сироваткова хвороба), у тому числі обумовлені ліками; для зменшення проникності судинної стінки (променева хвороба, васкулітигеморагічні), при плевритах, пневмоніях, ендометриті, аднекситі; шкірних захворюваннях (псоріаз, екземи, свербіж); токсичні ураження печінки, паренхіматозний гепатит, нефрит; еклампсія; пароксизмальна міоплегія (гіперкаліємічна форма). Препарат застосовують при зовнішніх та внутрішніх кровотечах, вводять як антидот при отруєннях щавлевою кислотою та її солями, розчинними солями фтористої кислоти, солями магнію. Призначають також при комплексному стимулюванні пологової діяльності, комплексному лікуванні (у поєднанні з антиалергічними засобами) алергічних захворювань.

    Спосіб застосування та дози. Кальцію хлорид призначають дорослим внутрішньо венно струминно (дуже повільно) та внутрішньо венно крапельно (повільно). Внутрішньо венне введення крапельно: 5 - 15 мл препарату розбавляють в 100 - 200 мл натрію хлориду, розчині для ін’єкцій 0,9% або глюкози, розчині для ін’єкцій 5%; вводять зі швидкістю 6 крапель на хвилину 1 - 3 рази на день. Внутрішньо венне введення струминно: 5 мл препарату вводять протягом 3 - 5 хв. Тривалість курсу обумовлена характером, перебігом захворювання, досягнутим терапевтичним ефектом.

    Побічна дія. Кальцію хлорид при внутрішньо венному введенні може спричиняти брадикардію, а при швидкому введенні – фібриляцію шлуночків.

    Протипоказання. Тромбози та схильність до них, тромбофлебіти, виражений атеросклероз, гіперкальціємія. Дитячий вік.

    Передозування. Передозування може спричинити пригнічення серцевої діяльності і появу тахікардії.

    Особливості застосування. Кальцію хлорид не можна вводити під шкіруабо в м’язи через його виражену подразнювальну та некротизуючу дію.

    При внутрішньо венному введенні препарату з’являється звичайна реакція на нього –відчуття жару в порожнині рота, а потім у всьому тілі.

    У разі потрапляння розчину препарату під шкіру або вм’язи, слід по можливості відсмоктати кальцію хлорид за допомогою шприца і вмісце ін’єкції ввести 10 мл натрію сульфату, розчин для ін’єкцій 25% або 5 - 10мл магнію сульфату, розчин для ін’єкцій 25%. Для усунення резорбтивного впливу призначають димедрол, при гіперкальціємії – ЕДТА.

    При призначенні препарату в період вагітності та лактації необхідно зважити очікувану користь терапії для матері та потенційний ризик для дитини.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не поєднується з тетрациклінами. При одночасному застосуванні зменшує дію блокаторів кальцієвих каналів, з хінідином– можливе уповільнення внутрішньошлуночкової провідності і підвищення токсичності хінідину. Під час лікування серцевими глікозидами парентеральнезастосування кальцію хлориду не рекомендується у зв’язку з посиленнямкардіотоксичної дії.

    Умови та терміни зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі Источник

    15 - 25°С. Термін придатності – 5 років.





    На сайті також шукають: Кларитин, Сирдалуд інструкція, Застосування препарату Ремантадин, Інструкція з використання Декстроза, Показання для застосування Банеоцин, Зипрекса побічні дії, Алкотест протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Троксерутин